Как си чистите вертикалните щори?

  • 8 008
  • 22
  •   1
Отговори
Перат ли се? Препарат ползва ли се и какъв? Как съхнат?
Изобщо интересуваме поддръжката на вертикалните щори!

Благодарности

  bouquet

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
когато ми ги монтираха ми показаха как да ги разглобявам за да си ги пера в пералнята, можело, на деликатна програма, на мн ниска Т, не повече от 30', засега обаче само с влажен парцал ги забърсвам, не съм убедена че ако ги разглобя ще успея след това да ги събера  Laughing

# 2
тази идея с пералнята звучи интересно newsm78

дали си заслужава риска да се пробва не знам.

Благодаря ти все пак Simple Smile

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ами незнам дали си заслужава, имам вана и мисля че там е по-удачно да ги изпера, не смятам че щорите имат нужда от киснене, центрофуга и т.н, въпроса е да се наема да ги разкача де

# 4
  • Мнения: 983
Моите са от около две години, водят се антистатични, забърсвала съм ги два-три пъти до сег Embarassed когато в стаята не се пуши, се запазват, за прането в пералня, мисля че е доста рисковано, особенно и ако са по-скъпи щорите.....незнам newsm78 нека и други да кажат, защото и мен ме интересува.

# 5
  • Мнения: 4 406
разглобяването и сглобяването въобще не е сложно, аз съм прала щорите на ръка веднъж, не се промениха

# 6
  • Мнения: 5 362
само с влажен парцал ги забърсвам, не съм убедена че ако ги разглобя ще успея след това да ги събера  Laughing
И аз така ги чистя.

# 7
Добре ли се почистват с влажен парцал  newsm78

И какво означава АНТИСТАТИЧНИ ?

# 8
  • Мнения: 215

И какво означава АНТИСТАТИЧНИ ?



Означава , че не задържат прах .

# 9
  • Мнения: 215
А вертикалните по-евтини ли идват от римските щори  ?   newsm78

# 10
  • Мнения: 983
Много зависи от какъв плат са. Има и по-ефтини и по-скъпи. Но като цяло вертикалните са по-евтини.

# 11
  • Мнения: 56
Тъй като работя в такава фирма, която се занимава с производство и търговия на щори и разни други работи Simple Smile да не правя реклама сега, мога да кажа, че
откачането и закачането на ламелите (лентите) лесна работа, но лично аз те съветвам да не ги переш. Имали сме случай на клиент, който си беше изпрал щорите в пералнята - плата не приличаше на плат, беше се разнищил ужасно. Другия случай е на пране във ваната с четка и прах, резултата беше петна по щорите.
По принцип платовете са (или поне трябва да бъдат) антистатични, затова моя съвет е да ги почистваш с влажна кърпа (както беше написано по-горе).
Ако имате някакви други въпроси относно каквито и да било щори - НАСРЕЩА СЪМ!

# 12
Много ти благодаря Pepi4ka!

Tedi а какви са тези римски щори?

# 13
  • Мнения: 56
 Mr. Green Знам, че не съм Tedi и Моля Tedi  да ме извини, ама професионално изкривяване какво да правя... Sad
Пращам ти линк със снимка да ги видиш тия Римски щори какво представляват.
http://www.victoryblinds.com.au/images/roman_lrg.jpg

# 14
  • Мнения: 215
Pepi4ka , извинена си  Wink

Общи условия

Активация на акаунт