Вече не се кърмим,трябва ли да пие мляко?

  • 482
  • 5
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Вчера беше първият ден , в който бебо не сука.Дори и снощи преди сън не пожела.Обърна се и заспа.Последните няколко седмици се кърмихме само веднъж в денонощието.Последното му хранене( твърда храна) е към 20-20.30 часа.Сега се чудя, трябва ли да му давам някакво мляко?Какво да е то и по колко мл на ден трябва да изпива?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Млякото все още е важна част от диетата на детето. За възрастта над годинка ориентировъчното количество мляко е около 400мл дневно.
Може да предлагаш различни видове млека в зависимост от предпочитанията на детето - ако обича да пие от шише, може да даваш АМ за над годинка. Ако предпочиташ в друга форма - кисело мляко или млечна каша...

# 2
  • Мнения: 547
А какво трябва да е количеството мляко на 10-11 месечна възраст, защото синът ми от няколко дни суче най-много по 3 пъти на ден, и то съвсем за кратко. Въпреки че му предлагам преди всяко хранене, той отказва и си иска твърдата храна.
Притеснявам се, че кърмата ми е много намаляла и се чудя дали трябва да дохранвам с АМ?

# 3
  • Мнения: 3 760
Неф&Неф, до двегодишна възраст млякото трябва да е съществена част от менюто на детенцето... До 6-7 годишна възраст трябва да фигурира редовно...
krissi, а нощем не суче ли  Shocked До годинка млякото е основната храна! Но не мисля, че трябва да додаваш АМ. По-всяка вероятност бебчо изсуква достатъчно... Но това зависи от количеството друга храна, която поема...

# 4
  • Мнения: 374
Може да даваш АМ или кисело мляко, за да компенсираш, щом сте спрели да се кърмите. Аз давам всяка сутрин и вечер по около 180-200мл. АМ и мисля вече да заменя вечерното мляко с кисело - на 11 месеца сме.

# 5
  • Мнения: 941
здравейте, и ние се отбихме преди седмица, и сега реших да и давам АМ за над годинка, трябва ли да заместя хранене с него или може да и давам междухраненията, или ако го давам вечер може ли с него да заместя вечерята, или след нея да го давам

Общи условия

Активация на акаунт