ПРОБЛЕМ - не иска зеленчукови пюрета

  • 724
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Направо вече не знам какво да правя!  Confused От края на 4-тия мес. съм я захранила със зеленчукови пюрета, но до ден днешен около 4-5 пъти е изяждала 125 гр., през останалото време изяжда 1/2 бурканче и започва един неистов рев... чак млякото си не иска след това...  Sad В началото си помислих, че не харесва лъжичката /ползвам най-малките на Авент/, купих други, по-меки, но не е там проблема. Плодовите ги яде с охота, както повечето деца... Вчера дадох млечна каша от ориз и царевица на Милупа, която е толкова вкусна, че с баща й се сбихме кой да оближе купичката после...  Crazy Ама и на нея й се мръщеше /е, не колкото на зеленчука, но.../  #Cussing out Помислих, че я храня много на често и не успява да огладнее достатъчно, увеличих интервала от 3 ч. на 3 ч. и половина, даже 4, но не... същата работа! Какво му става на това дете? Днес повърна всичко, което изяде...
Кажете, голям проблем ли е това, може ли зеленчука да се замени с нещо? Въобще не виждам как ще заместя хранене...  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 197
Остави я да яде колкото иска. Явно няма нужда от повече. Аз започнах захранването на 4 месеца  и половина. Със зеленчукво пюре. И директно заместих хранене с него. В началото ядеше по 1-2 лъжички. Чак към средата на 5-тия месец започна да яде по половин бурканче и към 6-тия - цяло. От 6-тия месец се храни по 4 пъти на ден и за нея е абсолютно достатъчно. Никога не се е будила нощем от глад.
Зеленчука не може да се замени с нищо и съдържа полезни за бебето съставки. Ще прояде, няма страшно, явно още не и е време.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Как приготвяш пюрето?
Аз добавям АМ, защото иначе не го яде много. А защо не пробваш да дадеш пюре с шише? ПОне за един-два пъти, за да разбереш дали проблема е в пюрето или лъжичката?
Не се притеснявай, и Стиви повърна 2 пъти, защото не гълташе храната, държеше я в устата си или гърлото - и после всичко на фонтан  Sick
Ако хапва само 125гр., забележи дали огладнява бързо след това или и стигат за следващите 3-4 часа. Ако не огладнява, няма какво да се притесняваш -имаш финна дама с малко стомахче  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 701
Пробвала съм и чисто пюре, и примесено с АМ - разлика няма! Определено харесва най-много морков и тиква, на тях наблягам. В началото го сипвах в шишето с млякото и така й го давах /след като се тръшне от лъжицата/, но според педиатърката това е погрешно /а и аз така мисля/.
Не знам дали й стигат 125 гр., защото винаги дохранвам с АМ. Не ми се ще да стои гладна...
Притеснява ме факта, че няма да й достигат веществата, които ги има в зеленчуците. Иначе АМ и плодови пюрета не отказва! Ама до 1-ви клас ли ще пие мляко вместо човешко ядене?!  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 294
И аз срещнах трудност при захранването със зеленчук, бях захранила преди това с плод.Мамите тук ме посъветваха да сложа АМ в пюрето.
Приготвих й домашно(по-гъсто)пюре, прибавих към него 60мл. Ам и го изяде цялото. Mr. GreenС 60мл. направих 3-4 хранения.След това намалих АМ на 30мл. и след 3 дена напълно го махнах за да я подготвя за месото(там АМ не се слага).
Успех Hug

# 5
  • Мнения: 5 790
Имахме същия проблем - не и не! Рев и писъци, после и АМ отказва и не иска зеленчуковото пюре.
С много зор открих проблема - просто не искаше купените пюрета. Направих домашно картофено пюре - с АМ - и чудото стана! Детето започна да си яде всичко. И до ден днешен купено пюре НЕ яде. Сготвено вкъщи или в кухнята, но нищо от бурканче. Опитай ти да направиш пюрето, може пък да й хареса повече от купеното.

# 6
  • Мнения: 1 701
Имахме същия проблем - не и не! Рев и писъци, после и АМ отказва и не иска зеленчуковото пюре.
С много зор открих проблема - просто не искаше купените пюрета. Направих домашно картофено пюре - с АМ - и чудото стана! Детето започна да си яде всичко. И до ден днешен купено пюре НЕ яде. Сготвено вкъщи или в кухнята, но нищо от бурканче. Опитай ти да направиш пюрето, може пък да й хареса повече от купеното.
Уф, ще пробвам... въпреки че нямам домашни зеленчуци и доста се притеснявам от нитратите...  Sad
Благодаря!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 480
Когато захранвах Насето със заелнчуково пюре също беше много трудно. Уж беше свикнал с лъжицата, обаче пюрето-не ще и не ще!   Sad  Свекърва ми приготвяше за двамата с племенницата домашни, с козе мляко. Ама те-все е дни и същи-картоф, чушка, домат, в комбинация и тва е. Лапва 2-3-5 лъжици и край. После се дохранваме. Няма заместване на цяло ядене!  Shocked Един ден реших да купя готови. И чудото стана - от ден на ден все по-голяма порция, докато стигнем цяло бурканче. Неговата любима марка беше Сънвал-разнообразни, гъсти и нормална цена. Но мисля че важното е търпение. Не се отчайвай и пробвай различни варианти! Всички деца са се захранили. Само не прави грешката с шишето  Peace

# 8
  • Мнения: 1 701
Извинявам се, че избутвам темата отново напред, но мойта драма продължава и днес имах частично разрешение: след като отказа домашно приготвено картофено пюре /4-5 лъж. със зор/, готово от моркови на Хип /които по принцип ядеше в началото/ и мешано от двете, се принудих да й отворя едно пюре, което водят плодово - морков и ябълка. Изяде 1/2 бурканче /190 гр./ с кеф! Разумно ли е да й давам смесени плодово-зеленчукови вместо само зеленчукови, докато пак ги прояде?  newsm78

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 20:01 от jane1

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ами да, давай смесени пюренца, явно си харесва сладкото детето. Но постепенно намалявай плода за сметка на зеленчука.
Моя син купени зеленчукови пюрета не яде. В началото като почнах да му правя домашни, слагах на около 250гр. една бебещка лъжичка кафява захар. ПОстепенно, за 2 седмици, напълно я премахнах. Знам, че захарта не е най-добрия изход, но като захранвах баткото преди 5г. , педито каза, че в началото пюретата може да имат малко захар и да са гъсти като боза. Постепенно, захарта се премахва и пюрето се сгъстява.
Успех  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Разумно ли е да й давам смесени плодово-зеленчукови вместо само зеленчукови, докато пак ги прояде?  newsm78

Да, това е стара хватка в борбата със зеленчуковите пюрета.  Laughing
Както ти е писала и Олинце , постепенно намалявай количеството на плода за сметка на зеленчуците, докато стигнете само до зеленчуково пюре.
Опитай също да добавиш и АМ. То прави вкуса на зеленчуковото пюре по-мек и приятен. Аз чисто зеленчуково пюре не съм давала никога-винаги е имало кърма или АМ.

# 11
  • Мнения: 5 362
давай смесени пюренца, явно си харесва сладкото детето. Но постепенно намалявай плода за сметка на зеленчука.

Peace
Подкрепям Peace
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт