купих елда, но как да я сготвя

  • 4 235
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Видях в магазина елда и купих, нали е полезна за деца. Но, нямам никаква идея как да я сготвя? Цял ден търсачката ме отхвърля и не можах да прочета някоя рецепта. Във вас ми е надеждата, ако някой е готвил елда, моля да каже какво да я правя Hug

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз я правя така: накисвам елдата за няколко часа, след това варя и задушавам с малко масло. Пасирам и добавям някакъв плод.

# 3
  • Мнения: 2 897
Аз я накисвам от предната вечер,варя и пасирам.Добавям сиремце и масълце.Много му харесва така приготвена и си я хапва Simple Smile

# 4
  • Мнения: 137
Сега е сезонът на тиквите. Вариш елдата, вариш тиква и ги пасираш заедно..аз си правя повече и затварям едно две бурканчета от тази смес, за да си имам през седмицата. Давам го за следобедна закуска..може с мляко, може и без.

# 5
  • Мнения: 1 448
Правя зеленчуково пюре с елда, слагам водата с елдата на котлона, докато заври съм обелила и нарязала зеленчуците мятам ги вътре и варя под капак, после добавям масло и пасирам  Hugз

# 6
  • Мнения: 429
Благодаря ви, момичета  Hug Още не съм я сварила, но като я направя - веднага ще се отчета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт