Смесване на жива и убита полио ваксина

  • 942
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Моля за професионален съвет. Може ли след първа ваксинация с жива полио ваксина (по здравна каса), втората и третата да са с убита (Тетраксим). Знам, че по принцип не е препоръчително, но не съм наясно защо. Благодаря предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Не ми е много професионален съвета, но доколкото знам може да преминете от живи на умъртвени ваксини, обратното не трябва да става /след умъртвени да се бият живи/. Но умъртвената полиомиелитна ваксина се казва Imovax Polio /ние такава бием на Никола/. Тази Tetraxim да не е новата тривалентна ваксина за ДТК?

# 2
  • Мнения: 179
Със сигурност ти казвам че може и от жива на мъртва и обратно,защото сам разговаряла със завеждащия института по паразитология и ваксини в София,една доцентка(не се сещам за името в момента ,но ако искаш мога да го намеря в тефтерчето ми).Но това ,което не може е да се сменя постоянно начина на поставяне-например ако първата е била мъртва ,после можеш да продължиш с жива ,но не трябва да се връщаш отново към мъртвата.Ние сме така-първата ни е мъртва(инжекция не знам името),а втората и третата са ни живи(на капки).И аз и педито сме разговаряли с въпросната лекарка и тя ни увери,че може .Но ще ти кажа най-лесния начин да разбереш със сигурност-званиш на справки и искаш номера на института по паразитология и заразни болести(те се занимават с ваксините ,имат си специален отдел за това)и от там искаш да разговаряш със завеждащия отдел ваксини и обясняваш проблема.Ето ти даже номера-02/8465517-Доктор Мира Кожужарова-това е директния и телефон.Много е любезна и учтива. newsm10

# 3
  • Мнения: 667
Моля за професионален съвет. Може ли след първа ваксинация с жива полио ваксина (по здравна каса), втората и третата да са с убита (Тетраксим). Знам, че по принцип не е препоръчително, но не съм наясно защо. Благодаря предварително.

Изискването е само към броя дози. Няма значение в каква комбинация IPV или OPV.

Общи условия

Активация на акаунт