Аct-Hib

  • 1 393
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 053
въпроса ми е,
задължителна ли е тази противоменингитна ваксина,
и какво е характерното за нея,
защо казват,че не е задъжителна а е желателна?

# 1
I аз искам да попитам  за тази ваксина, бебето ми е на 5м. на колко трябва да се постави и после има ли реимунизация?

# 2
  • Мнения: 887
Преди 1годинка на детето се слага 2 пъти в 7 и 8 месец(може и в 8 и 9м.)между двете ваксини трябва да има интервал от 1месец.Третата се поставя няколко месеца след навършването на една година(точно кога ще ти каже педиатъра).Ако искате да биете еднократно,тогава се прави след навършването на 1годинка.Това не е задължителна ваксина поне засега.Доколкото знам в много страни е задължителна и има тенденция да стане и за Бг такава.Препоръчват я някои педиатри.Аз лично имунизирах сина си.Понася се много леко.Няма никакви странични реакции и последствия за детето.

# 3
  • Мнения: 5 760
Тази ваксина е срещу бактериалното заболяване Хемофилус инфлуенца, което в кърмаческата възраст може да се усложни с гноен менингит. Не включена в имунизационния календар на България и не се осигурява от касата. Ако решите да я поставите е необходимо да си е купите. Ако детето Ви е над 1,5 год. вече няма нужда от нея, защото рискът е незначителен.

# 4
  • Мнения: 4 053
Благодаря за отговора,но аз разбрах,че се слага до 9 годишна възраст,
не е ли вярно това?

# 5
  • Мнения: 6 323
Повдигам темата, тъй като има доуточняващ въпрос.

# 6
Пентаксим съдържа и тази ваксина, нали? Моля поправете ме, ако греша  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Ваксината срещу хемуфилус инфлуенца я има в петаксима. Самостоятелно като Act-hib може да се прави успоредно в три поредни приема през 1 месец заедно с ДТК и полиомиелита. Реваксинацията е на 2 годинки. Според инфекционистите започването на ваксината лед 1,5 год е излишно. Детето вече се е срещнало с причинителя и има относително висок титър на антитела срещу него.

Общи условия

Активация на акаунт