Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 5

  • 33 481
  • 316
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
Пускам и тук координатите, за да се откриват по-лесно:

Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)
Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, 9523840 вътр. 269, в поликлиниката към педиатрията приема в понеделник, вторник, сряда и петък - 11-13ч.
Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.
Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29
Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/, 9154371 /дет.урологично отделение/, 915 43 41  - /детско уролог. отделение/
Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.
д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122
д-р Чаначев /уролог в Пирогов/ - 0887 36 91 50
д-р Панчев - 0898491633, служебен - 915 4371, 9154372
д-р Пандаров  0889625990

линкове към старите теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 16:28 от Елеонора_76

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Браво, Ели, хубава работа си свършила  Wink

# 2
  • Мнения: 1 802
 bowuu Благодаря!  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, мамчета!
С Теди ни предстои да правим цистография за да установят има ли стеноза на уретера. Моля ви ако някой е правил това изследване да даде инфо какво представлява. Благодаря ви предварително!

# 4
  • Мнения: 1 802
nadia1202, за да се установи дали има стеноза на уретрата се прави калибриране. А цистографията е микционната снимка, тя се прави за доказване или отхвърляне на везико-уретерален рефлукс.
Ако се върнеш назад има много писано за тези 2 изследвания.
Цистографията - вкарват катетър и контрастно вещество във пикочния мехур, след това правят поне 2 снимки, едната при изпълнен мехур, другата по време на изпишкване. Това изследване се прави за да се види има или няма ВУР.
ЗА да се види дали има стеноза на уретрата, се прави изследването - калибриране на уретрата.
Вкарва се един изструмент, на чиито връх има нещо като топченце, това топченце има различен размер в зависимост от възрастта на детето, вкарват този инструмент във уретрата и ако влезе без проблем - няма стеноза, ако не... (това е при момиченцата!)
Всъщност аз ти обясних за стеноза на уретрата, ти питаш за стеноза на уретера, така че, вероятно ще правят на Теди - микционна цистография.

# 5
  • София
  • Мнения: 120
Ели, благодаря ти за отговора. Аз съм се объркала. МЦГ вече сме правили и се установи ВУР 1-ва степен. А сега Буева каза,че ще се прави цистоскопия. При нея се налагала анестезия. А може калибрирането и цистоскопията да са едно и също. Само знам че се използват някакви инструменти. Съжалявам, че обяснявам толкова неясно, но и аз нямам много информация за тази цистоскопия.

# 6
  • Мнения: 1 802
Калибрирането не се прави със упойка.
Надя, ако става въпрос за цистоскопия...на мой близък е правено това изследване. Не било болезнено, защото се прави под обща анестезия. Прави се от уролог. Представлява директен оглед на пикочния мехур и уретрата.
Така че, поне Теди нищо няма да помни.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 426
някой да каже нещо за доц.Лилова, разбрах че от другия месец щала да преглежда в Токуда. Сори ако вече е обсъждана.

# 8
  • Мнения: 1 802
Привет!
В неделя тръгваме за Пирогов. Няма да отложат операцията. Днес цял ден ме избива на рев. А Викито щастливо се смее, без да знае какво я очаква и ми казва: ''Мамо, не плачи''. Къде ще крия сълзите си незнам...  Rolling Eyes
Утре ще идем на Търговище при родителите ми и от там ще тръгнем за София. Мисля, че се нуждая от голяма подкрепа иначе ще лудна. Шантава работа, моля се всичко да свърши по-бързо и да се успокояват вече нещата. Знам за тази операция от 2 месеца и половина и днес се почувставх, че сякаш от днес знам... Не мога да се мобилизирам нещо, незнаех че съм толкова слаб характер... По телефона от Пирогов ми казаха, че няма веднага в понеделник да я оперират, ще седим в отделението 2 дена, докато и направят всичките изследвания. Днес започнах да и давам Зиртек.  Rolling Eyes
Ох, незнам момичета...наистина ще лудна.
Извинявайте, че ви занимавам и вас със нашите проблеми! Но, знам че повечето от вас ще ме разберат, тъй като са го изживявали този ужас  Cry
Пожелавам ви на всички, много усмивки и по ведро настроение от моето!  Hug

# 9
  • Мнения: 5 525
Eli успокой се. Всичко ще е наред. Не се тревожи излишно. Гушкай Вики и споко. Ние сме с теб и те прегръщаме. Знаеш че при нужда можеш да разчиташ на всяка една от нас(имам предвид на момичетата от София, които могат да дойдат, ако иамш нужда). Hug
И да се оплача, Мария е болна. Вече 2 дена е с температура и май започна и да свирка. Та от утре минаване на Цифзил и май ще си излекуваме временно и пикливите проблеми.

# 10
  • Мнения: 1 058
Ели много прегръдки от нас с Вики Hug Hug Hug
Дръж се. Най-вече си повтаряй, че операцията е за добро. Вики ще забрави бързо. Ти трябва да си по-смела.
Успех.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Ели, напълно те разбирам  Hug Нормално е да се чувстваш така, не е от слаб характер. Приеми, че това е едно изпитание и всичко е за добро! Ще ти пратя на лични мобилния си, ако имаш нужда от нещо - можеш да разчиташ  spoko

marychery, Мария явно е пипнала грипа  Rolling Eyes

И аз да се оплача - Калина пък днес е глътнала топченце от гердан и сега ще чакаме да го изкара...  Sad Майка ми отишла да измие чиниите и я оставила сама, а тя не си губила времето - отворила й кутията с бижутата и явно е лапнала и глътнала я топче, я малко седефено копченце, защото много изплашена е отишла при майка ми и е поискала да я гушне.

# 12
  • Мнения: 5 525
Да Мария днес хич не е добре. Подържа си постоянна т , и вдига и доста висока като спре действието на Панадола. Но повече ме притеснява как кашля, направо кошмар. Та от утре започваме АБ и ще си излекуваме поне за сега и пикливите проблеми. Така и не успях да я заведа да я видят на ехограф, а след АБ е безмислено.
 Нати не се тревожи, ще го изака. Важно е че не е голямо, и няма остри ръбове. Ако се тревожиш звънни на вашето педи или се рзходете до Пирогов. Ако преценят ще я снимат за да видят къде е застанало манистото.
Мария пък не е лапала таква неща, но си ги завираше в носа. Постоянно и вадих от нослето натикани семки, маниста, разни топченца и тем подобни Crazy

# 13
  • Мнения: 430
Ели, още едно рамо и от мен! Мисли си само как най-накрая, след толкова лутане и тревоги, всичко ще свърши и Вики ще е здравичка. Не плачи, за да не разстройваш детето. Дръж се!Имаш ми телефона. Звънкай. И аз ще ти звънна в понеделник-вторник.
Меричери, и Маги изкара грипа /както и всички вкъщи/. Не и се размина Аб. Кашляхме зверски и двете. Много ни помогна Проспан, но не знам дали е подходящ за Мария. Температура подържахме 3 дни и нищо, освен течен аналгин, не я сваляше. Оздравйвайте бързо. Дано поне ти се отървеш, защото е кошмарно.
Поздрави на всички.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати не се тревожи, ще го изака. Важно е че не е голямо, и няма остри ръбове. Ако се тревожиш звънни на вашето педи или се рзходете до Пирогов. Ако преценят ще я снимат за да видят къде е застанало манистото.

Писах на лични на доктор Оги и той ми отговори, че изобщо не трябва да се притеснявам, щяла със сигурност да го изака...
Напрегнато ми е все пак... Rolling Eyes

Съжалявам много за Мария, защото знам, че грипът наистина е много гаден  Sad
Не знам какво да те посъветвам  Rolling Eyes Давай й повечко чай с мед и лимон - витамин "С"-то е много важен при настинки и грипове. Желая й бързо оздравяване  Praynig
 Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт