Някой имал ли е подобни болки в гърдите?

  • 8 624
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте ! От известно време ( около месец), имам болки ( отначало в елите гърди и подуване, като преди цикъл) а сега само в основата на двете гърди, по -точно от мишницата, до половината на гърдите по дъжината им...дано ме разбрахте. И от двете страни имам еднакво силна болка, непрекъснато ги пипам и натискам и имам чувството че още повече боли... Преди два месеца се бях шашнала ( леля ми е оперирана от рак на гърдата) и ходих на профилактичен преглед при мамолог - каза ми че са чисти. Не се задоволих и ходих и при хирург - и той каза че са чисти. Тогава имах съвсем лека болка на едната гърда на същото място и той каза, че деиствително имам леко уголемен възел от едната страна, но същото се напипваше и от другата малко по-малко и не ме болеше. Пих противозачатъчни около 1 година и ги спрях от страх, че предразполагат към рак на гърдата при продължителна употреба. От тогава, след спирането им се засили чувствителността на гърдите ми, засили се и МПС а и от 2 месеца напълнях:( В началото ми се струваше, че ...все едно растът и затова ме боли, но вече си мисля някакви лоши неща:( Малкия доста често ме е удрял и ритал с краченцата по гърдите:( още повече че спи при нас и насън понякога се будя от ритниците му. Знам че това е опасно и непрекъснато си мисля да да би да е станало нещо...някакъв възпалителен проецес или...незнам. Моля ви ако ви се е случвало да ми дадете повече информация, тези от вас които са посетили лекар за това, или пък да ми кажете направление за какъв лекар да взема? За мамолог или..?? Неискам да ме гледат на мамограф защото съм чувала че не е препоръчително за млади жени ( аз съм на 23), а още повече че имам и генетична обремененост. Много се притеснявам и непрекъснато мисля за това, опопивам ги и доста силно натискам там където усещам болката, за да видя дали пък няма да напипам нещо......така става май-още по-зле. Струва ми се че са оголеми точно от края на гърдите млечните жлези а незнам на какво може да се дължи. Моля ви за информаия ако имате или да ме успокоите малко че......напоследък само за болести мисля и доста притеснения имах с мои близки и....сега и това оставаше. Дано не е нищо лошо:(

# 1
  • Мнения: 9 074
Ти ли беше пуснала онази тема, с параноята за рака... Hug
Миличка, успокой се първо, била си на преглед съвсем скоро, преди месец, не мисля че сега е нужно да ходиш пак.
Вероятно заради спиране на хапчетата хормоните ти доста са се разбъркали, вледствие на това гърдите ти са станали по-чувствителни. Още повече, че от пипане и опипване сама ги "травмираш" още повече и те боли.
успокой се, престани да си мислиш най-лошото - по-големи бели ще си докараш от самовнушение, отколкото от истинска болест Simple Smile
Изменения в цикъла имаш ли или вече се е нормализирал след спиране на хапчетата?
Прегледът при мамографа с палпация ли беше само или с ехограф?

# 2
  • Мнения: X
Нямах никакви проблеми с цикъла. И двата месеца ( сега е 3-тия), ми дойде точно когато си го очаквах с тази разлика, че беше страшно болезнен и гърдите ми щяха да се пръснат:( Овулация ми се строри даже че 2 пъти имах, незнам възможно ли е, но така я чувствах ( леко бяло течение и същите болки като на ПМС) Почти цял месец се чувствах така...с болки в кръста и гърдите, корема и ми се гадеше. Сега съм уж по-добре, като изключим тези странни болки в гърдите. Не са постоянни и само на допир. Ходих 1 месец без сутиен а гърдите ми се доста големи....ими тежат....незнам дали не е от това... ( гръдна обиколка - 105 см.) размер 80 - Д или Е ! Мисля че и това може да е причина. А на мамограф не ме гледаха, само ме опипа и онколога ( жена) и хирург-а. Казаха ми, че ако имат някакви съмнения, тогава ще ме пратят на мамограф, но не се стигна до там.

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз съм на същия хал като твоя,е почти Rolling EyesИмам болки,по точно в едната гърда и съм се уплашила не на шега,не намирам бучки,но при натиск ме боли и чувствам едно удебеляване,не знам дали ще ме разбереш.Имам направление от джи пи то,на което пише мастопатия и за консулт с онколог.Тези дни ще ходя,аз нямам фамилна обремененост,но въпреки това се тревожа TiredЩе ти кажа като мина каква диагноза са ми поставили и съответно какво ще предприемем за лечение,силно се надявам да е нещо хормонално и нещата да се нормализират.Аз също като теб преди цикъл не мога да си пипна гърдите,такива болки са SickДано си останем само с опасенията  bouquet

# 4
  • Мнения: 9 074
Значи всичко е ок Simple Smile
Хората си разбират от работата, щом са преценили че нямаш нужда - значи нямаш.
Ходи си на контролните прегледи, да ти е мирна главицата Simple Smile
Между другото...има ли вероятност да си бременна newsm78

# 5
  • Мнения: X
Ами чесно казано....мисля, че няма особена вероятност ( дано и да не съм де), правихме сескс когато бях в овулация, но понеже след спирането на хапчетата не се доверявам само на прекъснат акт ( въпреки, че 5 години така се пазехме), та освен прекъсването, сложих и една овулка Фарматекс ( от тези които са за преди акта ), спазих указанията и се надявам дори и нещо да е попаднало някак си...да се е неутрализирало! Че и от бременност много ме е страх сега! Преди два дни имах под ръка един тест и го направих ( ей така за всеки случай), отрицателен беше......стига бе! Тъкмо се успокоих че не съм бременна, айде сега и това да го мисля:(((
Пък и тези болка ( в началото от едната страна само, са вече 3-ти месец, а от 1 месе и двете), от тогава ми дойде 2 пъти съвсем нормален цикъл. Каквото и да е, дано да е безобидно! И дано да е само в резултат на спирането на противозачатъчните, че точно с тях съвпада....

# 6
  • Мнения: X
И аз съм на същия хал като твоя,е почти Rolling EyesИмам болки,по точно в едната гърда и съм се уплашила не на шега,не намирам бучки,но при натиск ме боли и чувствам едно удебеляване,не знам дали ще ме разбереш.Имам направление от джи пи то,на което пише мастопатия и за консулт с онколог.Тези дни ще ходя,аз нямам фамилна обремененост,но въпреки това се тревожа TiredЩе ти кажа като мина каква диагноза са ми поставили и съответно какво ще предприемем за лечение,силно се надявам да е нещо хормонално и нещата да се нормализират.Аз също като теб преди цикъл не мога да си пипна гърдите,такива болки са SickДано си останем само с опасенията  bouquet

Като минеш прегледа, напиши ми на ЛС какво е станало, защото може до тогава да е приключила мойта тема а искам да знам какво са ти казали.

# 7
  • Мнения: 1 428
Споко и не се шашкай напразно.Това не е рак,защото той не боли.Прилича ми на мастопатична гърда ,повлияна от хормонален дисбаланс .Това не е страшно и всяка трета жена има мастопатични гърди.Точно там където описваш болката си- от средата на гърдата към мишницата се намира т.н опашка на гърдата,която се влияе от хормоните,затова  те съветвам да си ги изследваш.Другото ,което не само те съветвам,а ти забранявам да правиш е да натискаш силно опашката на гърдата.Няма какво да проверяваш там толкова често.Достатъчно е един или два пъти в месеца да се опипаш внимателно за промяна на състоянието,за бучки и лимфни възли.Самото мачкане на опашката е опасно и може наистина да стане лошо.Това го знам от двама мамолози.
Предполагам ,че проблема се е появил след спирането на противозачатъчните ,защото е настъпил хормонален дисбаланс в тялото ти-Нали?
А имаш ли увеличени лимфни възли/топченца/ под мишниците?
Просто е необходимо всяка жена 2 пъти в годината да посещава мамолог и гинеколог-нищо повече.Ти си го направила вече,тъй че спокойно.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Заради подути гърди и това че взеха, ч станаха големи си правих два теста за бременност. Но явно си е от цикъла. Сега си мисля, че господ най-накрая се е сетил за сините сливки в сутена ми и е решил да ги направи поне мандаринки. Mr. Green
Сега сериозно твърдо си мисля, че последните два месеца и моя цикъл не е в час. Чувствам се като бременна, а не съм. Даже имам съмнения и аз за допълнителна овулация. Даже и тестове правих и за това.

# 9
  • Мнения: X
Споко и не се шашкай напразно.Това не е рак,защото той не боли.Прилича ми на мастопатична гърда ,повлияна от хормонален дисбаланс .Това не е страшно и всяка трета жена има мастопатични гърди.Точно там където описваш болката си- от средата на гърдата към мишницата се намира т.н опашка на гърдата,която се влияе от хормоните,затова  те съветвам да си ги изследваш.Другото ,което не само те съветвам,а ти забранявам да правиш е да натискаш силно опашката на гърдата.Няма какво да проверяваш там толкова често.Достатъчно е един или два пъти в месеца да се опипаш внимателно за промяна на състоянието,за бучки и лимфни възли.Самото мачкане на опашката е опасно и може наистина да стане лошо.Това го знам от двама мамолози.
Предполагам ,че проблема се е появил след спирането на противозачатъчните ,защото е настъпил хормонален дисбаланс в тялото ти-Нали?
А имаш ли увеличени лимфни възли/топченца/ под мишниците?
Просто е необходимо всяка жена 2 пъти в годината да посещава мамолог и гинеколог-нищо повече.Ти си го направила вече,тъй че спокойно.

Благодаря ти за изчерпателната информация! Наистина ми е по-спокойно сега.., само че къде трябва да се изследвам и какво точно трябва да изследвам?
Топченца нямам.

# 10
  • Мнения: 3 461
Случвало ми се е много пъти и за продължителен период от време,оказа се,че е интеркостална невралгия.Не се шашардисвай,мамография не се препоръчва на тази възраст поради структурата на тъканта на гърдите,която е по-различна от тази в по-зряла възраст.За това се счита,че ултразвука дава по-реална представа. Peace

# 11
  • Мнения: X
Случвало ми се е много пъти и за продължителен период от време,оказа се,че е интеркостална невралгия.Не се шашардисвай,мамография не се препоръчва на тази възраст поради структурата на тъканта на гърдите,която е по-различна от тази в по-зряла възраст.За това се счита,че ултразвука дава по-реална представа. Peace

Какво представлява тази невралгия? На какво се дължи и след колко време отшумява. Как се лекува и на какъв лекар се ходи?

# 12
  • Мнения: 3 461
Най-общо казано болезненост на нервите между костите,при мен се получава от настинка,трае дълго понякога и не се налага доктор,пий едно за отскок и ще ти мине. Wink

# 13

Общи условия

Активация на акаунт