Чувството за ред

  • 1 954
  • 36
  •   1
Отговори
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да обясня какво имам предвид. Каката е на 6г8м, малката е на 3г4м.
Подреждат си стаята. Голямата просто хвърля в кошовете или по етажерката, въпреки молбите ми да оставя нещата по местата им. Малката събира цветните моливи, обръща всички с подостреното нагоре и чак тогава ги слага внимателно в кутията.
Малката събира мозайките и ги подрежда по вид - трите вида, всяка с дъската, на която се бучкат. Голямата хвърля два различни конструктора в един и същи плик.
Помагат ми при изпразването на миялната машина. Голямата пренася чаши в хола и ги "насипва" в шкафа. Малката ги подрежда по големина и вид.
И двете са възпитавани еднакво - и на двете се опитвам да създам навици, чувство за ред. Защо при едната съм успяла, а при другата - не?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами защото... незнам  Mr. Green

Майка ми беше досаден педант. Като деца сестра ми /по-голяма е от мен с 6 год./ също си беше подредена, а аз безобразно разпиляна и непрекъснато някой ми дуднеше по темата...

Сега толкова съм заприличала на майка ми, че чак се дразня от себе си. Помня, че ми казваше: "Ако всичко не е изрядно подредено - не мога да седна и да се отпусна" и аз се чудех... ама сега и аз така  Embarassed

Не може да са еднакви децата - нали трябва да се отличават Wink

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Joy Ама те се отличават...Просто са чак смешни. Щом баща им, който обикновено не забелязва такива неща, снощи ми обърна внимание как Василена подрежда моливите. А Дени пък може би гледа от него, ама тази тема няма да я отварям  ooooh!

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би малката се съревновава с голямата и иска да бъде похвалена, да е с нещо отгоре.
От друга страна аз и брат ми сме по обратния начин, той е по-безотговорен и разпилян, а е по-малкия.
Колкото и да си мислим, че еднакво възпитаваме, все има разлика, при второто семейството е по-голямо и детето гледа и от другото дете, не само от мама и татко. И не на последно място - децата са личности и трябва да са различни.

# 4
  • Мнения: 7 831
При мен нещата са по същия начин, само че подредения е големия. Малкия освен че е голяма скатавка  Wink, муден до безобразие, е и много разпилян. При Виктор всичко си е на мястото, шкафчето му е подредено като аптека. Ако случайно се е разредило сам се сеща, вади всичко и си го подрежда качествено.
Явно нещата не опират само до възпитание.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До личност си е. Едни от малки са подредени, други като големи се осъзнаваме  Mr. Green

Брат ми - перфектен. На мен не ми пукаше... Когато си играехме като малки, той все гледаше часовника... По едно време обявяваше, че играта спира, за да подредим, че майка ни се прибира. Ей, така му се ядосвах.  Close

Моите и неговите деца сега са същите. Големите са мързели и деца на хаоса... Малките все нещо редят и подреждат. Все нещо не им е по вкуса. Дано след време и на големите им дойде музата за подредба, щото - хайде, тези на брат ми са момчета, ама при мен - синчето реди, а сестра му, не!  Crazy

Но ДЕ ВАня това е. Примири се. Въпрос на натура и темперамент. Все пак децата не са плод на Ранк Ксерокс.  Laughing

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, и слава Богу, Шани Joy
Явно на малката и идва "отвътре".

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 10:17 от ДЕ ВАня

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 ДЕ Ваня и моите са така - щерката е доста разпиляна и подрежда само ако й кажа. Малкият е доста прибран - винаги си прибира играчките и си ги подрежда.
 Все гледа нещата да са му в редичка, в колонка, по цвят, по големина - зависи от нещото.
 Всяка вечер като се прибираме повтарям на щерката да си подреди ботушите, а не да ги оставя на средата на коридора и ефект кой знае какъв няма - на другата вечер пак правя забележка.
 Малкият се събува и си подрежда обувките една до друга и ги слага на мястото им - никога не съм му повтаряла.
 
  И моите деца са толкова различни сякаш са възпитавани от различни семейства.

# 8
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
 newsm10 дечица какво да ги правиш, аз повтарям по десет пъти когато трябва нещо да свърши и пак не го прави ако не и помогна и аз.Дано като порасне още малко да се спуска да помага защото все пак е момиче , а аз съм много взискателна към реда и понякога дори усещам че съм досадна. newsm75

# 9
  • Мнения: 3 271
Моите са обратно - големият е доста подреден (е, не винаги), малката все се скатава Whistling

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дона ми предложи едно обяснение, за което не ми беше хрумвало. Според нея им е отредено от зодиите да са такива :
"Везната има силно развито чувство за ред, равновесие, хармония и красота.
Близнакът пък е хаотичен, разсеян, разпилян и не наясно със себе си."

Да казвам ли коя коя е? Joy

# 11
  • Мнения: 3 740
Да бе, от зодията! Как от Овен, Рак, Лъв и Козирог не уцелих някоя подредена зодия!?

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами сама си отговаряш - трябва ти Везна, а нямаш Joy

# 13
  • Мнения: 3 740
Ама че съм патка! ooooh! Пак е от зодията, една такава водоплаваща.

# 14
  • Мнения: 2 567
И при мене и сестра ми е същата работа. Само където тя е по малката и разхвърляната  Simple Smile
Майка ми и двете еднакво ни е възпитавала, но тя е просто уникат. От малка никога дрехите и не бяха в шкафовете, където се съблече там остават.
Сега и децата ни са така. Моята редко поредков, нейните.... без думи  Simple Smile Като ида у тях и ми настръхва косата от неразборията. Обаче дъщеря ми много обича да ходим там. Явно някога и се иска да разхвърля и да се цапа наволя. Първо едвам го преглътвах, но сега вече стискам зъби и я оставям за няколко дена да си отпусне душата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт