Моля за отзиви за Частна млечна кухня в Пловдив

  • 9 517
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Моля Пловдивските мами за актуални мнения и отзиви за Частна МК в Пловдив.

Явно ще имам проблем със записването на сина ми в общинските, тъй като в близката МК няма места и не е ясно колко месеца ще трябва да чакам докато ни дойде реда (ако въобще ни дойде реда, понеже никой не ти казва колко чакащи има преди теб!). А времето си върви,  бебо расте и скоро ще му дойде времето за манджи.
Така че ще съм ви много благодарна ако кажете дали сте ползвали частна млечна кухня и какво е качеството на храната.

Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 819
Моето бебе днес става на един месец, знам, че има доста време докато започнем с кухнята. Обаче мисля, че е време да се запиша за кухня, защото знам за проблема с местата. Кажете, моля, къде се намира и тази частна МК? Колко струва храната там? По-скъпа ли е от държавната? Ако е така, поне дали си струва по-високата цена? Ще следя темата!

# 2
  • Мнения: 24
Знам че има такава:
www.1expresno.com
има и меню, и цени и условия на доставка, но ми се ще да знам мнението на мами, които са ползвали или в момента ползват услугите им. Вкусна ли е храната, бебоците харесват ли я и т.н.
Притеснява ме и дали има някакъв контрол за спазване на санитарните и хигиенни норми за приготвяне на бебешка храна.
Благодаря на всички, които ще се отзоват.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 819
Аха, значи става въпрос за тази кетъринг фирма.За съжаление имам много лоши впечатления от нея от храната за възрастни. Доставяше храна във фирмата, в която работех. Наложи се да я сменим, защото храната беше отвратителна. Салатите, направени от предния ден, че даже и по-отдавна. Ужас! Ако нещата стоят така и с детските менюта, не бих взела никога на детето ми. И все пак, ако има майки, които са вземали, нека да кажат бива ли я детската храна!

# 4
  • Мнения: 8 242
Знам, че има още една - "Първа лъжичка". Струва 2.40 с доставката на ден 3 х 200 гр. мисля..
Но повече посробности не знам, щото още сме мнооооооого далече от храната в кухнята - макар и да е на 8м. Тони, ми се струва, че по-рано от годинката едва ли ще съм въввела всичко, за да яде нещата от кухнята..

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Една моя позната взимаше наскоро оттам, свекър й работи там и казва, че уж има контрол  Rolling Eyes
От личен опит не знам... и ние сме далече от детските кухни още... тепърва ще въвеждам глутен, а там готвят с домати, брашно, олио, прясно мляко...
Така, че поне още 3 месеца няма да я записвам, но и аз чух за тази Първа лъжичка - в понеделник ти дават меню и си преценяш дали да взимаш всеки ден  Peace
Много ме устройва това, че няма да се занимавам с чакане по опашки, разнасяне на буркани и т.н., а ако и качеството е по-добро от държавната  ще е суууууууупер  Party

# 6
  • Мнения: 24
Момичета, много ви благодаря за информацията.

Много ви моля, ако можете да изнамерите някакви координати на "Първа лъжичка".
Така или иначе не знам дали ще имаме някакъв шанс да пробваме държавната МК, та ми се иска поне да пробваме с частната и тогава вече, щем не щем, ще трябва да си готвим сами. Впрочем, като знам от други мами колко брашно блъскат в манджите от държавните МК ... не знам дали си струва чакането да се запишеш?!


Много ви мерси!!!!!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 260
ЧАСТНА ДЕТСКА КУХНЯ 'ПЪРВА ЛЪЖИЧКА'
ул."Стефан и Обрейко Обрейкови"48
тел.:0898591276

попадна ми листовка на тази детска кухня, та затова им имам координатите, иначе не съм пробвала. много се интересувам, затова моля ви кажете подробности: какво включва менюто, колко струва, носят ли храната до вкъщи, харесва ли се на бебетата и т.н.

благодаря предварително!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 512
По принцип ако само чакането ви претиснява на държавната кухня при тази на ул данаил николаев и към ясла 30 се чака само месец след подаване на молбата

# 9
  • Мнения: 24
Мерси на мамата на Иван, като разуча нещата ще кажа как е.

Vev, къде точно се намира ясла 30? Ние живеем в района около Евмолпия и Ген. Д. Николаев ни е много далече.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 14:38 от Snow White

# 10
първа лъжичка е страхотна,ние вече три месеца вземаме от нея

# 11
Здравейте,Пловдивски мами! Аз вземам ядене от Първа лъжичка за сина ми Спаси още откакто навърши 7 месеца,разбира се като в началото подбирах неща,които е ял. Манджичките ми се дават пасирани и на вкус са много добри. В началото ме бе страх от прясното мляко,червения пипер,олиото и кромида и му давах буквално по 2-3 лъжички от трите яденета, за да видя каква ще е реакцията. Да чукна на дърво,до момента нищо ни няма. Много съм се интересувала откъде доставят млякото и т.н. Това,което съм видяла с очите си е ,че шефката им докарва млякото от Обединена Млечна Компания-Пловдив- Фибелата с една дума. Не съм много наясно с контрола, но ми се вижда,че хигиената е добра. Аз си мисля как ли е в държавната кухня. Вярно контрол със сигурност има, но за хигиена,не знам. Ние ще пробваме няколко дена да вземаме и от държавната с чужди купончета,че нашите още не са ни ги дали, та ще видим разликата. Като съм сравнявала частната с другата манджа,трябва да ви кажа,че има доста разлика на вид. В частната яденетата са по-гъсти               ,с повечко материал. Ами, мога да кажа,че в момента мнението ми е относително добро за частната МК. Аз вземам от тази в Гагарин-на ул." Ст. и Обрейко Обрейкови"48. За делничен ден е 1,80лв, а за събота и неделя и празнични дни-2,25.

# 12
  • Мнения: 141
Много съм доволна от ДМК"Първа лъжичка"Пловдив от 01.01.2007г.сме записани на нея .Храната е много вкусна и разнообразна.1.основно ястие с месо ,всеки ден е месото е различно:пилешко,пуешко,телешко,свинско,агнешко,риба,предлагат:гювеч,сърми,пълнени чушки,и много други. 2. Десерт:малеби,мус с ябълка или друг плод,бисквитена торта,мляко с овесени ядки,крем с карамелизирана захар,крем нишисте,кисели. 3. Супа:крем супа,супа борш,градинска супа ,зеленчукова супа и др. Порциите са  по 200гр.                                      Плаща се на седмица ,храната се доставя м/у 11:00 и 12:00 часа всеки ден от понеделник до неделя или от понеделник до петък по желание на клиента ,                                                *Детето трябва да е по голямо от 8 месеца и да не е алергично*

Общи условия

Активация на акаунт