Пие много вода

  • 3 836
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Напоследък бебокът започнада да пие много вода и нямам представа на какво се дължи. Нарочно вече не подслаждам водата, но като че ли това има обратен ефект. Снощи например изпи 100 гр. наведнъж. Отначало си мислех, че претоплям, тъй като вкъщи е топличко - 24 - 25 градуса, понякога като го къпем стига и до 26, но не е явно това причината. Общо изпива около 250, понякога стига и до 300 гр.  вода на ден. Мислите ли, че това е нормално за тримесечно бебе? Когато пие повече вода, това е за сметка на млякото.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 440
И при нас е така, но не е за сметка на млякото .Пие та се къса . По едно време стигаше до 1/2 литър на нощ и поне 200-300 дневно . Сега гледам да не му давам шишето толкова често и се спира на около 100-150 нощем и толкова горе-долу денем. А в къщи не е кой знае колко топло . През деня е около 20 и през нощта е около 18 . Не ми се вярва да е от това  Rolling Eyes

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
И моя от край време лочи като невиждал. На вашата възраст пиеше даже повече от вас, а си сучеше винаги и без никакви проблеми. Сега пие почти по литър на ден  #Shocked  ама какви да направя - като иска да пие.

# 3
  • Мнения: 3 663
Според мен му е доста топличко на това дете и затова пие толкова много
у нас само за малко да стане над 21-22 и бебето писва за вода

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: T o n i
Според мен му е доста топличко на това дете и затова пие толкова много
у нас само за малко да стане над 21-22 и бебето писва за вода

Вкъщи над 20 не става температурата. А под 20 на мен ми е студено Mr. Green

# 5
Цитат на: Valery
Цитат на: T o n i
Според мен му е доста топличко на това дете и затова пие толкова много
у нас само за малко да стане над 21-22 и бебето писва за вода

Вкъщи над 20 не става температурата. А под 20 на мен ми е студено Mr. Green

Възможно е разбира се Simple Smile има си деца, които си пият повечко Simple Smile
но на това според мен просто си му е топличко Simple Smile

# 6
  • Мнения: 433
Най-вероятно сте прави момичета. Днес намалих температурата до 20-21 градуса и не пие чак толкова много вода.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Радвай се,че пие,моя не иска и грам да поеме Sad

# 8
Цитат на: Prisila
Напоследък бебокът започнада да пие много вода и нямам представа на какво се дължи. Нарочно вече не подслаждам водата, но като че ли това има обратен ефект. Снощи например изпи 100 гр. наведнъж. Отначало си мислех, че претоплям, тъй като вкъщи е топличко - 24 - 25 градуса, понякога като го къпем стига и до 26, но не е явно това причината. Общо изпива около 250, понякога стига и до 300 гр.  вода на ден. Мислите ли, че това е нормално за тримесечно бебе? Когато пие повече вода, това е за сметка на млякото.


Не смятам, че това е проблем, защото и моята дъщеря пие изключително много вода, но при нас това не е за сметка на яденето. Но смятам, че е твърде топло, поне аз свикнах същеря си на доста по - хладно и сега съм много доволна от това.

# 9
  • Мнения: 3 394
А защо си подслаждала водата-вода със захар вече е установено,че вреди и няма никакви ползи за бебешкия организъм, който има нужда само от кърма/мляко и чиста вода /в случай,че иска/? Увеличеното количество глюкоза чрез захарта е противопоказно и опасно за в бъдеще. А за топлината всички са прави!

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Adriana
А защо си подслаждала водата-вода със захар вече е установено,че вреди и няма никакви ползи за бебешкия организъм, който има нужда само от кърма/мляко и чиста вода /в случай,че иска/? Увеличеното количество глюкоза чрез захарта е противопоказно и опасно за в бъдеще. А за топлината всички са прави!

Съгласна съм с тебе обаче в родилния дом го свикнаха така а и чайчето на хип е подсладено и не допринася за отвикване от захарта. Даже така е свикнал с чайчето че един ден не сложих и се съдра от рев. Не знам като ни спрат коликите как ще го уча на чиста вода.

# 11
  • Мнения: 3 394
Жалко Cry Това на снимчицата човеченце заради коликите ли е по пупа?

# 12
  • Мнения: 433
Цитат на: Adriana
А защо си подслаждала водата-вода със захар вече е установено,че вреди и няма никакви ползи за бебешкия организъм, който има нужда само от кърма/мляко и чиста вода /в случай,че иска/? Увеличеното количество глюкоза чрез захарта е противопоказно и опасно за в бъдеще. А за топлината всички са прави!


Тукашните педиатри твърдят, че водата трябва да се подслажда, та затова съм я подслаждала и аз, но след като навърши месец, давам чиста водица.

# 13
Аз пробвах да махна чая и да дам просто подсладена вода обаче плюе и реве

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм госта. Пак забравих да се логна

Общи условия

Активация на акаунт