спешна помощ за компютър

  • 5 943
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 340
надявам се някой да разбира повече по този въпрос.Ситуьцията е такава на скоро племенницата ми си взе компютър които на няма и месец отказа да тръгне обвиниха я че си била изтрила файлове от уиндоуса и за това платиха за преинсталация. Не след дълго ето същия проблем появява се екран с букви и до там въобще не стартира.Убедена съм че нищо не е трито, защото общо взето го ползва за домашните и да слуша музика и гледа филми. Тя и от друго неразбира.Смятам,че нещо ни баламосват я с някоя част я с нещо ненаправено като хората.Моля ако има някой който знае нещо или се е сблъскал с такъв проблем да ми каже от какво може да е. Утре ще го носят за поправка и просто подозирам,че ще стане същото като предния път а по 30 лв на месец не е малко за чисто нов компютър.Предварително ви благодаря  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 657
Незна,но имам 4увството,4е проблема е като нашия...който 4 месец не можем да разберем какъв е Twisted Evil
Дава син екран с букви при нас...Това ли ви изсписва и на вас???Естествено след това го рестартираме за да тръгне #Cussing outи така до следващото появяване на буквите ooooh!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 212
А уиндоус-а, който и слагат дали е легален? Защото това очевидно е софтуерен проблем, който се получава ако някоя програма е инсталирана неправилно, непълно, ако версията дава грешки... не знам на професионален език как се нарича. Но едва ли племенницата ти е виновна, по-скоро на тези от сервиза им харесва периодично да ви преинсталират програмите... срещу заплащане разбира се #Cussing out Нямате ли някой познат, който поне малко разбира от тези неща, да ви помогне?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 315
Това не може да се каже просто ей така. Може да е от много неща:
- вирус
- хардуерен проблем (най-вероятно е паметта да не е наред )
- може Windows-а да не е сложен както трябва или просто да е кофти версия
- да слага някакви игри , които намазват Registry-то
..........

По-добре да го занесат на някой познат или на друг специалист, който не е от фирмата продавач. Те така могат да ги връткат и да си платят един нов компютър почти.

# 4
  • Мнения: 2 657
По-добре да го занесат на някой познат или на друг специалист, който не е от фирмата продавач. Те така могат да ги връткат и да си платят един нов компютър почти.

Тук си напълно права Peace
При нас майстора няма как да ни врътка за пари,защото знае,4е моя мъж си разбита и досега той си е оправял вси4ко PeaceНо в един момент изгърмя компа и се смени абсолютно вси4ко без процесора #CrazyИ от този ден запо4наха грешките,но онзи се спотайва и отказва да замени за проба дъното с друго дъно под предтекст,4е нямал в нали4ност #Cussing outКато му пиша пък на кю-то,не ми отговаря и се крие,но ще го носим да си го праща за негова сметка в София,щом не може да разбере какъв е  проблема ooooh!Абе и те тук са едни майстори...нямама думи....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 132
    Нека този път като преинсталират window-са да скрият файловете му (да ги hide-нат). Не става много ясно как е инсталиран window-са , но е добре хард диска да е разделен на два партишъна ('Local disk: C' i 'Lokal disk: D').Ама аз все си мился , че всичко може да е от вирус.Трябва да има инсталирана и добра антивирусна и да е пуснат wirewall-a на windows.
       Успех  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 340
разделена е паметта на две файловете са скрити за това съм сигурна че племенницата ми не е пипала там.Предполагам,че уиндоуса е менте и че проблема е от него а не от нас но как да го докажа като казват ми вие сте си виновни и това е

# 7
  • София
  • Мнения: 2 372
Какъв екран-син,черен? И какви букви - какво пише? Дай по-конкретно,иначе така наизуст ..../

# 8
  • Мнения: 2 657
Какъв екран-син,черен? И какви букви - какво пише? Дай по-конкретно,иначе така наизуст ..../

Ако мен ме питаш newsm78
При нас дава син екран и изсписва някаква грешка,но не винаги е една и съща ooooh!
Аз ги бях записвала някъде,ама,ако не се лъжа съм изхвърлила листята Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 12 552
А имате ли диск с Уиндоус, защото според мъжа ми, ако нямате такъв, чисто и просто са ви качили нелегален и той е кофти версия. Най-добре извикайте някой познат, който разбира от тези неща, за да ви качи читава версия.

# 10
  • Мнения: 2 657
С Уиндоуса-вси4ко е ок Peace
Според моя мъж и според грешките който дава е по вероятно да е дъното или някоя от паметите...не се изклю4ваше и вероятността да е драйвър,но и ние и онзи дето го оправи и всехме 4астите,качвахме и пак си дава тия пусти грешки ooooh!

# 11
  • Мнения: 263
И грешката сигурно е "general failure"...
Ами щом след преинсталация отново се повтаря проблема защо не пробвате да форматирате системния диск и после пак да преинсталирате?! Ако и тогава има проблем: изключено ли е да имате вирус при частта с файловете? Не там, където е уиндовса, а в другата част? И след всяка преинсталация той (вируса) да се активира отново?
А за това какво един незнаещ човек може да направи на компютър: повярвай ми възможностите са неограничени!!!
Аз работих малко повече от година като преподавате по компютърна грамотност. Не мога да ти опиша колко бързо и какви ли не "бели" стават! Като хората не ги правят нарочно и даже не разбират, че са направили нещо!!!
А и сега сина ми, който е на по-малко от 2 годинки прави куп бели само като се добере до клавиатурата, без да прави съзнателно каквото и да е!

# 12
  • Мнения: 2 657
Имаш предвид с това форматиране,диска да се раздели на няколко части,нали така?
Ако е това,диска е разделен Peace

Това за вируса незнам то4но за какво ми говориш,но ще кажа на мъжо Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 1 223
Това, че е разделен диска не означава, че е форатиран... Разделянето се прави с цел на единият дял да е само уин-а, а на другия цялото инфо. Така при преинсталация се форматира само дяла с уиндолса и не се губи информация. На първо време пробвайте опцията от биоса да ви стартира уиндолса от последният път когато е работил нормално или от определена дата за която сте сигурни, че всичко е било наред.
Иначе ако съмненията са ви в хардуеъра - инсталирайте си програмката Prime95 (един от най-добрите тестове за стабилност)и я оставете да се върти поне 5-6ч. - ако не дава грешки, би трябвало всичко да е наред. В случай, че паметта ви съмнява и за нея има специална програма - Memtest.
Ако е наложителна преинсталацията - искайте непременно да ви качат УинХРSP2 (за сега е най-стабилен)

# 14
  • Мнения: 2 657
дидри,не е това грешката...

Мисля,4е е форматиран,но ще докладвам по-късно за това.
Ина4е паметите са тествани  с това дето казваш и не дадоха грешки,за хардуера незнам дали е тестван newsm78

Общи условия

Активация на акаунт