Имам нужда от свет и от помощ

  • 2 415
  • 36
  •   1
Отговори
Здравейте приятели Simple Smile регистрирана съм, но не искам да пиша от профила си.
Омъжена съм от 5г. Имаме 2 дечица на 4г. голямото  и на 5м. - малкото. Като цяло всичко си вървеше нормално. Мисля че сме били щастливи. Пари не ни липсват, живеем в жилище самостоятелно (купено от съпруга ми преди брака). Нямаме непрестанна намеса от страна на родители. В това отношение всички биха казали- чудесно, няма проблеми. Добър баща е, обича си децата. Но на мен ми е тежко. Не е лош човек, но е много взискателен относно моята външност, и по-скоро фигурата ми. След като родих големият ни син, напълнях, но не много. забременях 50кг. влязох да раждам 62кг., излязох от родилния дом 56кг. И още като се прибрахме се започна със забележките. Как не обичал жени с отписнати кореми и т.н. Как видял наша позната, родила преди 6м. и нямала корем и т.н. Всичко това много ме тормозеше и вместо да отслабвам аз се успокоявах с храна, съответно си качвах кг. И един омагьосан кръг. Самочувствието ми е на 0. Така малко по малко станах 60кг. Имахме сексуални проблеми, защото той не ме харесва дебела и съответно нямал желание за секс. Не ми е изневерявал (или поне не съм разбрала). След раждането на малкия отслабнах много, сега ме харесва, но аз вече съм друга. Немога да забравя този тормоз който преживях през тези години. Мисля че го обичам все още.... Постоянно се караме. Аз много често избухвам.  Немога така.
Отчитам своята грешка, че съм напълняла, но немога да приема, че заслужавам обиди и унижение за това. Много неща съм спестила и не ви разказвам, но и не е необходимо. Вече незнам какво да правя. Немога да спя, да живея нормално.
Бих се радвала, ако някой е имал подобни проблеми да сподели, или просто да искажете вашето мнение.
Не пиша с цел да ме съжаляват, или да ми съчувстват. Просто искам да чуя вашето обективно мнение.
Знам че няма виновен и невинен. Нищо от това, което се е случило немога да върна назад.
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 214
Говорили ли сте по темата? Той знае ли как се чувстваш от критиките му? А той как изглежда?

# 2
  • Мнения: 4 380
 Shocked ShockedМоже би ще се изкажа прекалено крайно, но аз такъв бих го разкарала НА СЕКУНДАТА!!! #2gunfire #2gunfire Това е психичен тормоз и ако трябва да го квалифицирам по-точно- домашно насилие!

Имай самочувствие и не позволявай на НИКОЙ, още по-малко мъж да ти го смачка! Peace
Като не му харесваш такава каквато си, пусни го по пътя да си намери такава каквато си харесва!

# 3
Дебелините се оправят с диета. Ами ако беше надебеляла от болест,например хипофункция на щитовидната жлеза. Знаеш ли как стремглаво се качват кила при тази болест и няма отърване,освен ако не караш на 1 маруля и шепа пиленце на ден ........цял живот.Ами като дойде староста-бръчките как ще ги махаш,или смяташ да тичаш до хирурга през месец newsm78 Аз не бих родила даже второто дете на твоя,ама явно е човек с невероятен късмет,при тоя характер да се намериш ти че да му ходиш по акъла. Тоя човек НЕ те обича!!!!!!!!!!!!!!! Ама грам! Той си прави имидж с тебе, докато си добре на външен вид ще те държи и после ще се ожени за млада ,хубава, слаба ,дългокоса,дългократа и сигурно синеока 22-23г девойка.  #2gunfire Ти явно искаш да седиш до края на филма и да се убедиш с очите си ,че съм права. Ми стой и чакай!!!

# 4
  • Мнения: 46 488
Как си се навила да му родиш второ дете  Shocked

... Ами ако беше надебеляла от болест ... Ами като дойде староста ...

И аз това бих те попитала  Tired ако се разболееш, ще те изостави ли?
Дебелеенето е едно на ръка, но физическите промени като цяло с годините не могат да се избегнат, дано се освободи от тези мании ...

# 5
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Здравей Гост77! Леки тръпки ме полазиха като прочетох думите ти и по-специално '' Отчитам своята грешка, че съм напълняла...'' Та това не е грешка,това е физиологично състояние-все едно някой мъж да извърши грешка като оплешивее!Дебелината наистина подлежи на контрол,но не е там въпросът.Клише е да казвам,че мъжът ти трябва да те приема и обича каквато и да си,но е вярно.След като имаш две дечица е ясно,че не можеш да махнеш с лека ръка и да загърбиш брака си лесно,но...Момичетата са писали вече-с годините тялото ти ще търпи промени и по общо правило клонят към по-неприятни.Тогава какво,ще трепериш на всеки допълнителен килограм,на всяка бръчка,бял косъм?Казваш,че е добър баща,но на какво ще се научат децата,виждайки отношението му към теб?
Ако няма уважение между членовете на едно семейство нещата просто не вървят.Има ли смисъл да живееш в  напрегнато очакване на следващата му реакция?
Ти,разбира се, го познаваш най-добре и знеш дали винаги е бил такъв или нещо се е променило с времето.Каквото и да решиш да правиш, не допускай повече психически/физически тормоз!
Успех!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами кажи му следващия път ТОЙ да роди, да види как се запазва тегло! Егати... тъпите разсъждения (идват ми и по-лоши думи на ума, ама хайде #Cussing out) НЕ бих търпяла такова отношение! За мен това е човек, който няма грам уважение към човека до себе си, а го приема само като куп клетки! Не му позволявай да ти тъпче самочувствието, защото накрая пак ти ще си губещата!

# 7
  • Мнения: 141
Как можеш да си мислиш, че ти си виновна.Ами той чувал ли е за следродилна депресия.Егати егоиста.Той е ВИНОВЕН.Той е трябвало да бъде до теб, да те успокоява и подкрепя за да минеш по- бързо и по- лесно този период.Ами ако той напълнее какво ти ще го обичаш ли по- малко, не нали.Любовта е да обичаш човека до себе си самия човек не външноста му.Това неговото не е любов.А с това си поведение е убил и твоята любов, твоето доверие.Това наистина е психически тормоз.Не му позволявай.Не премълчавай темата той трябва да знае какво ти е сторил, иначе не може да продължите напред не си ли изясните този проблем.Не заравяй проблема а говори за него.Успех!!! Peace

# 8
  • Мнения: 636
Aаааа, тоя заслужава жена като мене. Забременях 64кг и до деветия станах 90- същинска годзила. Тогава май той щеше да се депресира Laughing
Майтапа настрана. Защо не му кажеш, че и той си има много недостатъци. Не вярвам да е Маркус Шенкенберг Laughing

И я да си вдигаш бързо самочувствието. Огледай се в очите на другите мъже щом този не те оценява. Флиртувай с други пред него, да видиш как ще те захаре3сва.

# 9
  • Мнения: 817
Жал ми е за теб Embarassed ,не те съжалявам ,просто ми стана мънчно от това на което си била подложена.
Според мен ти се е трупало ,трупало и сега от някаде и нанякаде трябва да те избиее.
защо не поговориш с него ,кажи му че ти не си украшение ,че зад външноста се крият много други качества.

# 10
Благодаря ви много момичета за всичко което сте написали.
Emiliika: Да говорили сме, знае че всичко това ме наранява, но той неможел да се промени. А относно как изглежда... Добре бих казала. Понапълня с 6 кг., но си изглежда добре. Иначе той е спортна натура и се грижи за външния си вид. Както и да е...
Твърди че ме обича, но аз не го чувствам. По принцип се държи добре, но на мен не ми издържа нервната система вече, гледам заради децата да не викам и да не плача, но немога понякога. Дразни ме всичко, от това, че не помага в къщи, от липсата на комплименти, от изобилието на забележки. Неискам да си разваляме семейството, всичко на пръв поглед изглежда лесно: отслабваш и всичко е о.к.... , но не е така...
незнам, много съм объркана...
Може ако тръгна на работа да се чувствам по-добре, но работа и всички задължения за децата за момента няма да мога да се справя...

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Така като чета, този човек ти е създал дълбоки комплекси ooooh!....този тип мъже са вечно недоволни - ако си дебела - защо си такава, ако си слаба - защо не си по-стегната, защо не е изчистено както той смята за правилно #Cussing out и т.н.....не бих търпяла.
казваш, че е напълнял 6 килограма - ами прави му забележки непрекъснато Wink...да види добре ли е....

# 12
  • Мнения: 4 965
Къде на майтап, къде сериозно, му кажи и покажи как се чувстваш.
Наистина, здравото тяло подлежи на контрол, но при спокойствие, самочувствие и увереност.
Той няма ли си кусури?
Ще ти кажа моят метод. Аз съм още по-зле от Баба Яга  Wink - забременях 53 и влязох да раждам 99 кг. - през бременността имах хормонални проблеми, а и се наложи да лежа 8 м. След раждането бях свалила 23 кг., после ми трябваше повече от година за още 12 кг., а вече повече от година се боря да махна поне още 5-6 килца.
Мъжът ми ме приема, каквато съм, но като отвори веднъж приказка за "месцата ми", веднага го контрирах, че напоследък оплешивява. И е така - аз, примерно, никога не съм харесвала плешиви мъже и едно време се биех в гърдите, че за плешив мъж няма да се оженя. Е, да, моят не беше плешив, ама с годините взе да му редее темето. Ми, не върви сега да се разведа с него по тази причина  Laughing. Та моят коментар беше: "Е, какво да се прави. Ще си ходим - ти плешив, а аз дебела." Повече не е посмял да отвори дума и дори постоянно ме убеждава колко перфектно изглеждам. Mr. Green

# 13
Да, и забележки съм му правила. Той не е иделаен, разбира се. Но на него не му пука от моите коментари. Казва, че жените гледали други неща в мъжете, не външността, поне не на първо място. А за мъжете външността била на първо място. Когато му казвам, че много приятелки ме подкрепят и повечето жени не биха търпяли такова отношение, казва че не било вярно... Много съм объркана... Дори незнам дали съм права или не. Всички мъже ли са такива? Нямам приятел мъж, с когото да споделя и да чуя мъжко мнение... А да знаете колко позитивен човек съм. Винаги усмихната, весела, голям оптимист съм, неискам това да продължава, най вече заради децата, не съм пълноценна майка. Дали би ми помогнал психолог? Незнам... От Варна съм и ако някой има координати на добър психолог от града, ще съм благодарна за информация.

# 14
  • Мнения: 1 418
Това е отвратително!В крайна сметка си надебеляла,за да му родиш две прекрасни деца.

Общи условия

Активация на акаунт