Бременност и упражнения

  • 560
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
 От известно време се каним да бебеправим и единсвеното, което ме плашеше бяха килограмите. След първата бременност не можах да сваля от самосебес и , дори качих няколко килограма и стигнах до 74.
Структората ми е такава , че не ми личаха, но се дразнех и се стегнах, та за около 6 месеца стигнах до 61-62 и то само с упражнения, без диети, на практика си ядях всичко. След това нещо амбицията ми ли изчезна, та си намирах оправдание , че нямам време , но спрях до там ,  дори  качих 1-2 килограма.
 Сега обаче се оказва, че съм бременна, а ми се ще да не си позволявам пак да се връщам на изходна позиция. Иска ми се да кача минимално килограми, да подържам тонус, а дори и да отслабна, колкото и не скромно да звучи.
 Отслабнах с упражненията на Синди Крофърд (още първата й програма), но ми се струва, че не са подходящи за бременни, ако някой ги е правил през бременноста моля да сподели ефекта.
 Та най сетне на въпроса:
 Кое ще е най-резултатно- фитнес, някакви умерени упражнения, ходене.....?
 Знам, че тук пишат много мами със сериозни познания в тази облас, за това с интерес ще следя отговорите ви.
 Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 484
Най-добре е да не експериментираш точно сега. Не прави никаква гимнастика на своя глава. Има специално разработени за бременни гимнастики. Ходенето според мен е ок, но трябва да внимаваш - лично мен след известно време ме заболяваше кръста и ми се набиваха ходилата. Все пак ходех всеки ден - докато ми беше приятно и не бях уморена.
 Най- доброто за мен е плуването. Естествено, че пак трябва да внимаваш. Каквото и да спортуваш не бива да допускаш да ти се ускорява пулса прекалено много или да се задъхваш. Аз плувах до края на осмия месец и ако не бяха затворили басейна близо до нас щях да плувам до края.

А ето и какво прочетох в един сайт за бременни:
"Спортове, които е добре да избягвате: при които можете да паднете, да се нараните или да бъдете ударени в корема; както и подводно гмуркане, водни ски, баскетбол, бейзбол, езда, ски.
Може да се занимавате с плуване, бързо ходене, статично колоездене, нискодинамична аеробика, тенис, голф, боулинг (като внимавате да не напрягате гърба и кръста в напреднала бременност)"

# 2
  • Мнения: 138
И мен ме интересуват съвети за бременещи , който искат да се справят с килограмите. Мислех си за Фит мама- касета с упражнения , която се рекламира в сайтове като този.
 Хайде мамите с опит да пишат. Може да е полезно за много бременни.

# 3
  • Мнения: 1 339
Аз нямам опит но видях този линк и мисля, че може би ще ви е от позла  http://store4.data.bg/theadmin/Videos/Others/Belle%20En%20Attend … 0Pregnancy%20Gym/
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 2 663
Можете спокойно да карате колело по час на ден , а ако имате сила и повече, не пречи на бременността.Плуването също.
Има много места, където се предлага гимнастика за бременни, пилатес, йога.

# 5
  • Мнения: 138
Има много места, където се предлага гимнастика за бременни, пилатес, йога.
[/quote]

 За съжаление не и в Д-град
sisin4e благодаря за линка

# 6
  • Мнения: 11 003
Сега не е време да експериментираш с нови тренировки и силово натоварване, особенно ако преди не си правила такива  Naughty Ако нямаш възможност да ходиш на гимнастика или йога за бременни, спокойно можеш да караш велоергометър и да правиш дълги разходки.

# 7
  • Мнения: 138
В добра физическа форма съм, пък и до преди няколко месеца си правех доста стабилна програма в къщи. Имам още килца за сваляне от първата бременост и ми се ще този път да не надхвърля 9 кг - та дори ми се ще да са по-малко. Не искам да оставате с впечетлението , че безразсъдно ще се юрна да правя безумни натоварвания в името на симпатичното ми дупе Laughing
 Давам си сметка също , че и храненето ми трябва да е балансирано и проучвам нещата , как да се отърва от излишните филии и  вафли, и да набавя важните нещица за бебочето...
 Програмата за , която sisin4e  пусна линк ми изглежда добра, още повече , че е на Пре натал,
ката я изгледам цялата ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт