hlopa li mi ili...

  • 1 194
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
izviniavam se za latinicata, no ne sam v BG i mi e nevazmojno da ia sloja otkadeto pi6a.

vaprosat mi e, ima li i drugi, koito se panirat,4e ne6to moje da se slu4i s deteto ili decata, ili samo az si predstaviam kakvi li ne ujasi, ot Jack the ripper do posledno izdanie pedofili i kvo li ne.

da poiasnia, po princip si poo6triavam samostoiatelnosttta na decata, ne im visia na glavata, liberalna sam, ostaviala sam gi da oserat ka6tata dokato se nau4at da se hraniat sami i t.n., ama ot 1 godina iavni mi hlopa ne6to, za6to samo si mislia, 4e ne6to gadno moje da gi spoleti?! to, da ne dava Gos^pod, abe s 1 duma, kvo mi stava na men???
naistina sam v goliam stres, u4a, i to mnogo, deca, ka6ta i maj-ma4o, koito misli, 4e izpita mainata mu, ama supa si trebe, i mandja, i desert, i taa ako opere no6teska...

offffff, mnogo mi  e obarkano, sega se pribrah ot u4ili6te, decata, doma6nite, supata, peralniata....iiiiiiiiiii kade sam az, 4ovek li sam izob6to ili samo maika pera4ka gotva4ka ??

# 1
  • Мнения: 141
Първо си мисля, че трябва да се успокоиш и да поговориш с мъжа си, обясни му как се чувстваш.Все пак брака не е едно готвене пране и чистене, ако е за това ами да си наеме домашна прислужница, ще му върши същата работа.Ти си жена и трябва да те уважава.Мисля, че си под напрежение и това те кара да мислиш негативно.Махни черните мисли от главата си.По принцип е нормално да се притесняваш като майка, всяка майка мисли децата си.НО не изпадай в параноя.Мисли за хубави неща.Не ти хлопа дъската просто ти се е насъбрало доста напрежение и това се отразява.Зареди се с повече оптимизъм и усмивки. newsm10 newsm10 newsm10 newsm51

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не разбрах въпроса, много объркано пишеш... Питаш дали е нормално да се страхуваш толкова много за децата си или се жалваш, че имаш много задължения?... Май и двете.
По въпроса за страховете- всяка майка ги познава. Но ако те обсебват и мислиш много за това, без да има конкретна причина- потърси професионана помощ. Говори с психиатър, не е страшно- от личен опит го казвам.
За твоята натовареност- мъжа ти би трябвало да ти помага, не може само претенции да има. Като иска първо, второ и трето за ядене- да ви води на ресторант или да се хване да готви!

# 3
  • Мнения: 420
Blagodaria vi, naistina mnogo mi e natovareno ejednevieto, to tova si e normalno v na6i dni, i stresa mi idva v pove4e. Ne mi teji domakinstvoto, naprotiv, mnogo obi4am da gotvia naprimer.
Ne izpitvam pani4eski ujas, 4e ne6to moje da se slu4i, no ne e i kato da ne mi minavat gadni misli.
A maja mi.....edva li bi pomognal s ne6to u doma. Taka e vazpitavan, ba6ta mu na masata, a maika mu da sluguva.....za sajalenie.

# 4
  • Мнения: 4 665
За детето си и аз се притеснявам прекомерно бих казала Rolling Eyes
За мъжа и за това на какъв модел семеен живот е бил свидетел, ами...превъзпитай го или просто му покажи, че така не става Peace

# 5
  • Мнения: 1 465
Напълно си си нормална и нищо не ти хлопа Grinning. Обаче от написаното разбирам, че ти е много натоварено. Направо ми изглежда фантастично как се справяш. Crazy Други в твоята ситуация може би не биха се справили като теб. Тоя мъж нищо че е мачо, не му ли се е налагало да остане поне за ден два сам да се грижи за децата и домакинството? Thinking Що не си устроиш уикенд с приятелки/ако е възможно/ или кажеш, че имаш, някакъв стаж, та да види той откъде изгрява слънцето и евентуално да се сети сам да ти помага.

# 6
  • Мнения: 420
Ami az ne bih kazala, 4e se spraviam mnogo dobre, gledam prioritetno na ne6tata, ina4e prosto ne stava, naposledak samo podritvam igra4ki po aglite, da ima kade da se minava, da ima sgotveni mandji, izprani drehi, poiz4isteno, da sa zdravi decata, 4e ako se tra6nat bolni, napravo sam za ludnicata. A tatko im gi gleda, s o4ite, mnogo e lesno da izvadi6 ot tendjerata i da stopli6, dobre 4e sa samostoiatelni deca i ne mi sazdavat problemi s u4ene primerno, i sa zdravi, to tova e nai-vajnoto de.
A za izlizane s priatelki, hi4 i ne pomisliam, prosto niama vreme, a i naposledak sabota-nedelia iskam samo da se naspia kato 4ovek....offff, o6te 1 godina na tozi ritam, triabva da ustiskam, niama kak.
Balgodaria za podkrepata, momi4eta!

# 7
  • Мнения: 594
ти самата се чувстваш нестабилна и за това те е страх за децата.
аз също съм в чужбина и минах през такъв период - беше ме страх за децата и съпруга ми и сънувах непрекснато ужасии сварзани с тях
това беше първите 1-2г
после почнах да с е увствам по-стабилна, некои неща се промениха и тези страхиве отшумяха

когато завършиш и може би намериш работа и семеството се стабилизира тези страхове ще отминат

успех Hug



# 8
  • Мнения: 420
Dano marsie, prosto imam use6taneto, 4e sam po povarhnostta i ne6to mi ubigva, kato 4e li niamam kontrol nad situaciata, den za den niakak si. Ne 4e tolkova zadaljeniata i otgovornostite mi tejat, a da pomnia da ne zabravia da svar6a ne6to, tova mi obremeniava saznanieto i me tormozi, neprekasnoto srokove za vsi4ko, sekundata da cepia na dve, ujasno e.

# 9
  • Мнения: 594
точно това е "kato 4e li niamam kontrol nad situaciata"

аз бях по същия наин - нямах контрол над ситуцията, бях в безтегловност, зависима 100% от съпруга, без да знам езика и нравите
за да мога да се справям сама и деца зависими от мен #Crazy
постепенно нещата се наместиха

ще се оправиш и стабилизираш но това иска време

не се притесняваи

опитаи се да накараш съпрга ти да ти помага

# 10
  • Мнения: 420
Pri nas az sam vrazkata s okolnia sviat, t.e. s ezicite, pone doskoro, sega ve4e tatkoto se opravia, vsa6tnost toi raboti sega, az zubria i se zanimavam s vsi4ko okolo deca, institucii i t.n. ejednevie. To ot tova mi doide nanagorno, vse edno sam s tri deca, osobeno edno po-darti4ko i mranka6to Simple Smile

Ne sam prosto tolkova silna, kolkoto se o4akva6e i iziskva6e i ne moga da se spraviam s vsi4ko, za sajalenie.

# 11
  • Мнения: 594
прехвърли му отговорности и  му даваи задачи
не се нагърбваи с всичко

# 12
  • Canada
  • Мнения: 1 773
canadianmom, защо не се присъединиш към нас, ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157975.0

Общи условия

Активация на акаунт