Педиатри и бабини деветини?

  • 1 752
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте мами!
Случвало ли ви се е педито да лекува децата ви с бабини рецепти?
Вчера една позната заведе бебето при педито,че леко прокашляло.Когато ми каза какво и е предписала останах втрещена. ooooh!
Казала и да му дава МЕД,смесен със сок от кромид и някакви други щуротий.И да му маже тялото с РАКИЯ!Забравих да кажа,че бебето е на 4 месеца.
Ако имате и вие такива случки ,моля споделете.Чудя са,дали това е масово явление при педитата или е единичен случай?

# 1
  • Мнения: 5 026
Не ми се е случвало, но ако лечението е адекватно, нямам нищо против.

# 2
  • Мнения: 1 425
МЕД на 4 месечно бебе  Naughty На бебета под 1 година не се дава мед. А и за ракията съм против.
Моята педиатърка ни е изписвала при настинка да мажа гърдичките и табанчетата с мед и чисто масло, но само като мазило.

# 3
  • Мнения: 6 461
До сега не ми се е случвала подобна щуротия.......... Crazy

# 4
  • Мнения: 113
Чудя се кога българските лекари ще започнат да се държат адекватно newsm78

# 5
  • Мнения: 8 505
Не.Единственото по-нетрадиционно,което педиатърът на дъщеря ми е казвала да правя,е да насоча струята на сешоара (включен на най-слаба степен и от подходящо разстояние) към носа на хлапето,а също и към ушите и при хрема и настинка.Разбира се,не смятам това за бабина деветина (всъщност дали може да се употребява в ед.ч. Thinking ).

# 6
  • Мнения: 4 621
Не, не ми се е случвало. Бабите така да се каже въобще не обичат нашия педиатър и мнението му е коренно различно от всички тези бабини дивитини и методи.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не ми се е случвало, що за педиатър ще предпише мед  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 381
Мед се дава след годинка.
Не ми се е случвало да получа подобен "съвет" Crazy

# 9
  • Мнения: 990
Чудя се кога българските лекари ще започнат да се държат адекватно newsm78
Peace
И на мен не ми се е случвало, но пък  станах неволен свидетел как нашия педиатър "предписа" на едно бебе компрес на гърдите със ракия и брашлянови листа  Sick  , като с това трябваше да се излекува кашлицата му Sick

# 10
# 11
  • Мнения: X
Чудя се кога българските лекари ще започнат да се държат адекватно newsm78
Peace
И на мен не ми се е случвало, но пък  станах неволен свидетел как нашия педиатър "предписа" на едно бебе компрес на гърдите със ракия и брашлянови листа  Sick  , като с това трябваше да се излекува кашлицата му Sick

Божееее, какви са тези работи? В последния брой на сп. Моята бременност един от консултантите им, реномиран педиатър, отрича тотално "разтривките" със спирт /тук включвам и ракия/ до 6 годишна възраст! Същото важи и за даването на мед на дете под годинка!

# 12
  • Мнения: 5 103
 #Crazy а пък ако му даде  и греена ракийка съвсем ще го излекува. тия педита са за #2gunfire

# 13
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Боже ужаст #Crazy

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ха ха, само ако знаете как ме забавлява тази тема, голям смях, отдавна не са се събирали толкова бисери на едно място. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт