Мъжки изобретения в кухнята

  • 1 205
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 634
Снощи ми приготви моя мъж една вкусотийка, та да ви се похваля, давайки рецептата. Държа да  отбележа, че принципно такава тиква не обичам Rolling Eyes
Но... Laughing


Та една средно голяма тиква от тези така наречените "цигулки"(така им казват на моето село иначе не знам как им е  името--тиква, която на цвят и от вън и от вътре е оранжева).
Изрязва се капачето на тиквата, изваждат се семките , измива се и вътре се пални със следките нещица:
1/3 буркан мед разтопен предварително в микровълновата и добавена вода до запълването на бъркана, с едно пакетче канела, орехи- на малки парченца(количество на око), мюсли по желание, чаени натрошени бисквити, стафиди.

След това, цялата тиква я уви в фолио и я пече около 2 4аса на 200 градуса. Стана нещо разкошно Crazy

# 1
  • Според сезона
  • Мнения: 297
24 часа?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 634
ох... Embarassed
2(два)    часа
пак съм ползвала "4"-цифра, вместо "ч"
лоши навици Embarassed

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Моят мъж по принцип готви адски вкусно, но свинското му с кисело зеле е направо шедьовър! Слага освен месцето и зелето: много лук, чубрица, дафинов лист, буркан домати, лют пипер. Към края на вареното слага повечко ситно нарязан чесън и магданоз.
Само с количествата не е много в час- като тръгне, готви за цяла рота! Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 634
Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue това с количествата важи и у нас!
а свинско със зеле ми е едно от любимите ястия Roll Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 6 521
Моят мъж пък прави фантастичен медальон с гъби, ама нещо съм го разглезила напоследък и скоро не е правил.
Като студент в МЕИ Габрово събирал цялата компания на папо в квартирата си и един път сготвил боб, ама много хора и бобът свършил, та дай втора порция, ама то една стая е отделено боксче за готвене, но нямало крушка във въпросното помещение, и като станал готов 2-рия боб, бе всички викат много сладък, бе много сладък, а той се кефи, ама бобът наистина сладък, щото вместо вода турил "Степ".  Laughing .
А веднъж пък излезли да ритат , като през 20 минути някой ходил да излива водата и да слага нова, а моят понеже мързелив и отива накрая да приключи манждата като най-голям специалист и гледа - а боба с гъгрици , ама никой не видял.
Веднъж пък (още гаджета бяхме) и ще пече кестени на фурна, леле какъв пукот настана, цялта фурна леж, после търкаха като посрани - той и съквартирантът му.
А пък веднъж як глад ( свършили бурканите от мама пак в Габрово) и сготвил лук с брашно и домати, яли , на сутринта става и не може да извади вилицата от сместа, то като се спекло- бетон, представете си колко брашно е сложил.
Абе мъжка му работа  Laughing

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Моят любим готви много вкусно, ама рядко се наканва, защото е бил професионален готвач в италиански ресторант 'и се е отвратил от готвенето', както много удобно обича да се извинява.
Прави фантастична лазаня - давала съм рецептата му тук, също спагети и паста най-различни. Готви и много хубаво телешко с картофи и лук по италиански, ммм. Трябва да го подсетя тези дни Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 290
Цитат на: boo
Готви и много хубаво телешко с картофи и лук по италиански, ммм. Трябва да го подсетя тези дни Simple Smile


Докато го готви това теле по италиански тертип - ти пиши тук - пиши, че с лазанята си облизахме пръстите Wink

# 8
Цитат на: bibi
...всички викат много сладък, бе много сладък, а той се кефи, ама бобът наистина сладък, щото вместо вода турил "Степ".  Laughing .
....
 Laughing  Laughing  Laughing Иииих, това Габрово бе Wink  Laughing

# 9
Зачудих се, кой е специалитета на мъжо Rolling Eyes
Ами най-хубаво прави палачинки, пържоли с гъби, Виенски шницели, аааа да , и китайска кухня Flutter

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Скъпият се е специализирал в яденето. Яде всичко. По колкото има.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Цитат на: Raya
Скъпият се е специализирал в яденето. Яде всичко. По колкото има.


Същата работа и у нас. Особено напоследък, малии...не мога да го прехраня. Ама и готви момчето, не мога да се оплача. Най му се отдава да меси, щото аз хич не мога. Днес сутринта беше правил едни милинки, докато аз спях.

Биби, кога е учил мъж ти в Габрово? Щото и аз бях там от 91 до 96г.

# 12
  • Мнения: 1 116
Цитат на: bibi
Като студент в МЕИ Габрово събирал цялата компания на папо в квартирата си и един път сготвил боб

Ех, това Габрово и моя мъж е учил там от 89 до 94г.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 521
Цитат на: lalka
Биби, кога е учил мъж ти в Габрово? Щото и аз бях там от 91 до 96г.


92-97 специалност "Хидравлика и пневматика" ( мога и снимка да пратя  Twisted Evil )

Общи условия

Активация на акаунт