за стоматолозите по време на бременност

  • 439
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
и пак здрасти на всички!
реших да пиша по тази тема,защото е важно.като гледам всички бъдещи мами ходят на зъболекар да си оправят зъбите,защото така трябва.ама имам приятелки бременни,които се мъчат от кървящи венци и нищо не правят по въпроса,щото било нормално.при мен освен кървене и едни болки ми се появиха,едва се хранех.та се взех с ръце и отидох при личния си стоматолог.оказа се,че зъбите ми са здрави,но венците са възпалени,а не знам дали знаят всички,че болните венци докарват половината кариеси по зъбите.изписаха ми паста Парадонтакс и вода за уста Корсоди.гаднички са на вкус и ме предупредиха,че ще ми потъмнеят зъбите от тях,но ще ги ползвам 2 седмици и после 2 седмици ще се мия с моята си паста и зъбките пак ще побелеят.препоръчвам това на всички мами-грижете се за себе си,не само заради бебто! Hug

# 1
  • Мнения: 287
Напълно подкрепям написаното! Зъбите много страдат при бременност. Бъдещи мами непременно посетете вашия стоматолог! Никой не обича да ходи на зъболекар, ама трябва... Naughty Peace

# 2
напълно те подкрепям. аз също страдах от кървящи венци и дори имах кариес. Ходих си на стоматолог без проблеми. Единствения проблем е, че неможеш да си правиш снимки на зъбите.така,че моят апел е да не се оставяме да ни внушават разни отживелици.Все пак сме в 21-ви век.

# 3
  • Мнения: 907
И аз подкрепям изказаните дотук мнения! Откакто съм бременна ходя през два месеца на зъболекар и също така веднага започнах да се плакна с един разтвор за венци (на основата наестествени продукти) - Алсипин и въобще и не съм стигала до проблеми с венците Peace
Крайно време е да свикнем с мисълта (това се отнася и за мен самата), че профилактиката е много важно нещо! И това не се отнася само за ходенето зъболекар.

# 4
  • Мнения: 1 671
И аз подкрепям. Докато бях бременна ходех на всеки 3 месеца на зъболекар. Дори 2 кариеса ми направиха, а за венците и аз ползвах Парадонтакс и наистина е отвратителна на вкус  Sick . Но пък ми помогна.

# 5
  • Мнения: 683
И аз смятам, че е абсолютно задължително да се обръща внимание на майчиното здраве! Аз имам проблеми с венците и зъбите по принцип. Да не говорим по време на бреманността какво става. И пастата и водата са гадни, но не бива да се оставяме  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт