за неприличните думи в речника на двегодишните

  • 1 642
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Мами,нека ви разкажа какво се случи вчера. Вчера вечерта както винаги дъщеря ми поиска да й рисувам  - има си една тедтрадка с многоцветно моливче, в която много обича да драска и рисува. Почнах да й рисувам къща и дърво до нея. Казах й, че това, което рисувам е дърво с ябълки. Тя ме прекъсна и каза: "Това не абъка(рабирай ябълково дърво Laughing).Това К....Р  #CrazyНе можете да си представите какво беше изумлението ми, когато чух така ясно изговорена тази дума от устата на малката си дъщеричка Rolling Eyes.Помислих, че не съм я разбрала и пак я попитах какво е това и тя пак съвсем отчеливо  повтори : "К..р". Направих се, че нищо не е станало и само неколкократно й повторих, че това е дърво. Освен от яслата няма откъде другаде да я е чула тази дума. Та там децата са до три години. В семействата си ли говорят така и на улицата ги чуват тези думи?Кога при вас децата започнаха да говорят неприлични думи?

# 1
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Моето момиче беше на същата възраст когато взе да говори глупости , и аз мисля че повечето бяха от детската , но много бързо ги забрави ,когато се правиш че не е интересно и маловажно тя няма да му обръща внимание и ще забрави бързо. newsm10 Късмет

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моето момиче беше на същата възраст когато взе да говори глупости , и аз мисля че повечето бяха от детската , но много бързо ги забрави ,когато се правиш че не е интересно и маловажно тя няма да му обръща внимание и ще забрави бързо. newsm10 Късмет
Аз смятам, че трябва освен това да се подчертая, че това са лоши думички и не е хубаво да се употребяват. Моята дъщеря, за съжаление също има богат арсенал от подобни думи. Интересното е че и на английски знае някои от тях. Нещо хубаво ако е няма да  си први труда да го запомни...

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 ooooh! ooooh! ooooh! Твоята казва к*р, а моите повтарят п*тка Shocked Е вярвай ми, не мога да ги отуча Close Явно системно чуват тази дума в детската Thinking Иначе и псуваха, но това го позабравиха Confused

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Попитай я какво, според нея, означава това. Ако ти отговари, че не знае - прави се на нечула следващите няколко пъти.
Ако я свързва с частта от анатомията, наречена пенис, то и предложи да употребява нея. При мен проработи. Като това се случи още около десетия ден от посещението в яслата - нямаше и две години.

# 5
  • Мнения: 1 364
Алекс започна да говори такива думи от няколко месеца. Питам я от къде ги е чула...казва, че някой деца от градината ги казват.
Обяснявам й, че така не се говори.

# 6
  • София
  • Мнения: 270
Моята дъщеря не ходи на градина или ясла.Тя няма от къде да чуе такива думи. И тъй като още не говори префектно много обича да си измисля думички. Случвало се е да има попадения т.е. да улучи точно някоя глупост. Аз я питам какво означава това. След като не получа отговор, естествено, обяснявам кое какво е, без изобщо да се задълбочавам върху случката.
Детето със сигурност няма предвид точно това което казва  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Към вашите думички мога да добавя и (извинявайте, ама ще ги напиша!  Embarassed Embarassed Embarassed)  дупе, лайно, гъз, пишка, цици ...   Embarassed Rolling Eyes Shocked
Е, всяко дете минава през този период, да ги казва тези думи и да се залива от смях. Обяснявайте ги търпеливо всяка поотделно какво значат, но не се впускайте в много подробности ....  Joy
И им обяснете, че могат да ги казват когато станат на 20 години, а не сега. Naughty Че това са думи само за големите, а не за децата.  Whistling   Сърдете се винаги, когато ги чуете.  Crossing Arms ooooh! 

# 8
  • Мнения: 46 508
Не се притеснявай и ние сме ги говорили тези неща като деца  Laughing

Моята не ходи на детска и затова има само 2 в речника си- дупа и цици  Mr. Green
Снощи обаче ни шашна, като си легнахме каза "Дядо чука бабичка"  Joy нямам представа от къде го е чула  Shocked и едва ли знаеше какво казва, но доста се посмяхме с мъжа ми  Laughing

# 9
  • Мнения: 505
да се включим и ние в мръсните думички... само дето май тя я употребява поради недотам доброто изговаряне..но за мене си е МРЪСНА дума...

ето и случая, имам една блузка с малка ПЕПЕРУДКА  и Диди като ме види с нея почва да крещи - П**ка ...  ooooh! Joy и аз съм принудена да нося съответната блузка само В КЪЩИ..че да не срамувам...
 hahaha

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
 Shocked

# 11
  • Мнения: 7 723
 newsm78 чудя си, и се мая  newsm78 дали пък с това к..р не е искала нещо друго да каже  Thinking
И моята дъщеричка ходи на ясла, но нищо лошо не е научила оттам  Wink

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Точно затова по-горе казах: питайте ги какво свързват с тази дума.

# 13
  • Мнения: 4 629
Синът ми все още не знае "лошиШ думички  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 416
Маргарита знае само "лайно" и "цици" - не е болка за умиране. Вместо първото, доскоро използваше синонима "ако", но от няколко дни крещи из вкъщи за "наното"...  Simple Smile "Циците" в момента са на мода, страда, че още няма, коментира деколтетата на всички жени и открито им завижда...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт