Мили мами кажете ми нещо за киселините?

  • 3 854
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Бременна съм вече в шести месец и направо полудявам от тези киселини,повръща ми се изобщо ужас.Препоръчаха ми да пия ранитидин,наистина ме успокоява обаче четох на едно място че било вредно за бебчо,кажете ми какво да правя? Sick Sad

# 1
  • Мнения: 417
Ами незнам какво да ти кажа.И аз бях така и честно да ти кажа нищо не ми помогна.Може би ако внимаваш какво ядеш,например не яж пържено.Наистина незнам,знам само колко са гадни тея киселини.Дано да ти минат скоро.

# 2
  • Мнения: 192
Киселините са най-противното нещо, което ми се случва в момента.  smile3514 Направо ми идва да се пушна...
За ранитидина знам, че е вреден...
Аз пия Талцид и горещо го препоръчвам, помага и е безвреден за бременни.

# 3
  • Мнения: 1 485
За ранитидина знам, че е вреден...
Peace
Талцид-да!Но спасение почти няма,аз хапвах обикновенни бисквити,без масло и до някъде ми помагаха Joy  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Оправях се само с Талцид  Peace.

# 5
  • Мнения: 1 701
Само Талцид или Стопацид! Ранитидина е много вреден и по-добре не го пий. Той не е за киселини а е за лечение на язва или гастрит. Ранитидина на времето го отричаха, че вредял на половата система и го замениха с циметидин, но и той не се препоръчва при бременност. Просто неговата работа е друга!
Не правете грешката да пиете сода, защото води до страхотни поражения на стомаха и много ядове след това. Талцида е някъде към 3 лв. опаковаката, а стопацида е дори по-евтин.

# 6
  • Мнения: 432
Пробвах какво ли не,само газираната вода ми помогна.И нея ограничавах,но поне имаше ефект за известно време.

# 7
  • Мнения: 689
На мен ми помагаше чаша вода с лъжичка хлебна сода  Peace

# 8
  • Мнения: 573
Пробвай с топло мляко и бисквити. На мен поне ми помага.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Газирана вода. Peace

# 10
  • Мнения: 1 040
Оправях се само с Талцид  Peace.

 Peace
Но и газираната вода също ми помагаше Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 683
Талцид, Стопацид, в краен случай малко хлебна сода разтворена във вода /но това само в краен случай!/, обикновени бисквити, ябълки, НЕ преяждай /яж колкото да не си гладна, ако трябва и по 20 пъти на ден/, избягвай пържено, кусело, пикантно... и т.н.
Пробвай с търсачка - скоро имаше такива теми! Peace

# 13
  • Мнения: 2 663
Минала бременност нямаше ден , в които да нямам ужасни киселини-първо ми помагаше газирана вода, но с напредването на месеците вече не.Гледам да не пия каквито и да е било препарати и за това не пиех нищо, хапвах по едно пакетче солети хрус-хрус и чаша прясно мляко- само това ми вършеше работа

# 14
  • Мнения: 1 425
Аз също имах ужасни киселини още от 2ия месец. Единствено ми помагаше Стопацид.

Общи условия

Активация на акаунт