Овулация - два пъти в месеца! Възможно ли е? - Б*

  • 13 462
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, момичета!
Четох, четох, в библиотеката, в зачатие,  но все пак реших да пусна тема, за да ми отговорите ако можете. За първи път този месец си взех ову - тестове. Там пише, че трябва да се започнат на 11-ия ден от цикъла, но мене на 9-ия ден ме заболяха много силно яйчниците и реших да си направя един тест. Резултатът беше положителен. На следващия ден пак направих тест, резултат - отрицателен. Вчера ми беше вече 13-ия ден от цикъла и имах видимо изразена цервикална слуз, направих тест, отново резултатът е положителен, яйчниците не ме боляха. Днес, 14-ия ден от цикъла, пак имам болки в яйчниците, ще направя ову - тест, но по-късно, нали трябва да се правят горе-долу по едно и също време. Та въпросът ми е възможно ли е това, в един и същи месец да имам два пъти овулация? Чула съм за такова нещо при някои жени, но при мене това се случва с разлика между овулациите от 5 дни. Тестовете ги правя, като спазвам всички инструкции.
И ако имам толкова често овулация защо тогава бебчето не става вече 4 месеца?! Ходих на гинеколог, тя ми каза, че е рано за каквито и да било изследвания. Направо незнам какво да мисля. Главата ми е препълнена с информация, а аз имам чувството, че нищо не разбирам.

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 08:31 от Хера

# 1
  • Мнения: 225
Здравей Hariela  bouquet
По  принцип знам, че може да има две овулации в един цикъл.
Но смяташ ли, че правилно си разчиташ тестовете, искам да кажа, че при тестовете за овулация двете черти трябва да са абсолютно ЕДНАКВИ за разлика от тестовете за бременност, при които ако едната е БЛЕДА, или не толкова наситера резултатът е положителен.
Така че обърни внимание на тези неща и бъде спокойна, според мен, вторият тест, който си правила на 13-тия ден е по-скоро положителен (т.е. евентуална овулация).
Пожелавам ти успех Hug

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
От опит знам,че е възможно.А и съм чела за това.

# 3
  • Мнения: 4 555
Напълно възможно е, нали така стават двуяйчните близнаци.
Все пак обърни внимание, че двете чертички в теста за овулация не значат положителен резултат. Трябва да са еднакви. Ако едната е по-бледа, не е положителен.

# 4
  • Мнения: 176
И аз съм чувала за овулация два пъти в месеца  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравей Hariela  Hug и аз бях чела накъде, че се случва такова нещо .. А относно тестовете аз съм правила вече няколко пъти.. И при мен, когато има овулация втората чертичка даже е по-силно изразена от тестовата , слабо оцветена означава, че има покачващо се наличие на хормона LH .. Правят се най-добре след 2h защото хормона се отделя най-хубаво и силно след това време не трябва да пишкаш поне 4часа преди теста и да не пиеш много вода... така че успех   bouquet Praynig Hug

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мисля, че е възможно, това става в случаите, когато и двата яйчника в един и същ месец "пуснат" яйцеклетка. Дано не бъркам  Thinking
А иначе, може да ти покаже положителен тест и ако си приемала определени медикаменти. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 35 937
По принцип може, въпреки че не е нормално.
НО това, че тестовете са (+) през няколко дена не означа че има 2 О. напр., а че нивата на ЛХ са високи и че нещо не е както трябва/получава се при СПКЯ/
Както и болките - не могат да ти покажат дали овулираш или не.

ПП.Нормално е ЛХ да има 1 пик, не няколко през МЦ. Ако са няколко може би става въпрос за киста

# 8
  • Мнения: 7 640
По принцип може, въпреки че не е нормално.
НО това, че тестовете са (+) през няколко дена не означа че има 2 О. напр., а че нивата на ЛХ са високи и че нещо не е както трябва/получава се при СПКЯ/
Както и болките - не могат да ти покажат дали овулираш или не.

ПП.Нормално е ЛХ да има 1 пик, не няколко през МЦ. Ако са няколко може би става въпрос за киста


напълно съм съгласна.

Има и още един момент- това, че имаш ову и правиш секс, не значи авноматично, че следва да забременееш.

И наистина 4 мес. опити е кратък срок.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Момичета, аз ходих на лекар миналия месец, именно защото се опасявах за киста. Гинеколжката ме гледа и с вагинален видеозон и ми каза, че имам само някакво възпаление на яйчниците, изписа ми антибиотик. Така че искрено се надявам възможността за киста вече да е изключена. А относно тестовете за овулация, правя всичко по инструкциите, в един и същи час и както е казано в листовката. Незнам, другия месец ако се наложи, пак ще правя тестове. За болките в яйчниците по време на ову, също знам че са възможни, даже имам колежки, които всеки месец при ову се чувстват по-зле, отколкото при цикъл. Мене самата никога преди това не са ме боляли яйчници по време на овулацията, даже изобщо не съм я усещала. Но имам чувството, че откакто започнахме с мъжа ми да си правим бебе, нещо се промени. И не си въобразявам, защото болките няма как да си ги измисля, след като ги има. Но откакто бебеправим през тези 4 месеца, този е първият, през който ме болят яйчниците.
Изобщо женският организъм е такава загадка, че няма как да си отговорим на много въпроси.
Най-важното е да сме здрави и дано Бог ни пази! Въпреки, че не ходя често на църква, вярвям че там горе има някой, който бди над нас и определя съдбата ни!
Дано рано или късно всички имаме щастието да държим в ръцете си по едно сладко вързопче Simple Smile, а може и две... Praynig Laughing

# 10
  • Мнения: 4 555
Hariela, цял живот съм си мечтала за момиче и момче близнаци.  Hug Дано на теб да ти се случи (ако го искаш де) Simple Smile
Стискам ти палци всичко да е наред!

# 11
здравейте,искам да ви попитам ниакои важни неща!аз не ги разбирам и искам да ми помогнете!нищо не разбирам от овулация!моля ако знаете да ми кажете кога настъпва?на мен циакла ми е на 10 число в месеца и продалжава 5дни!с приатела ми не се пазихме 2-3 дни след цикала ми  възможно ли е да съм бременна?искам да си имаме бебе но незнам дали ще стене?моля за помощ и съвети!много ми е сложно с тези БТ и там дето ги исползвате,защото явно съм много млада!моля да ми обясните по наи простя начин как да постъпя???благодаря ви предварително!!!

# 12
  • Мнения: 4 555
Щом ти е дошло на 10-ти, значи има шанс сега да ти е овулацията.
Просто се обичайте с приятеля ти luvbed

Междувременно можеш да прочетеш тази тема, в която много неща са описани подробно.

Общи условия

Активация на акаунт