Къде мога да намеря статистика за най добрите перални и печки?

  • 28 598
  • 12
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой знае ли, къде мога да намеря информация, по точно статистика с най добрите марки перални и печки? Трябва да си купувам и още се лутам. За сега съм се насочила към АЕГ, но са много скъпи. А ако намеря статистика за да се ориентирам за разликите и струва ли си парите това чудо, нямаше да е зле.  Tired Помощ!!!  Sad

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не мога да ти помогна с такава статистика, но си купихме пералня АЕГ, миналата седмица на 1600 оборота  на центрофугата дрехите са почти сухи, един пуловер и шал даже нямаше нужда да ги простирам. Старата  ни пералня също беше АЕГ.
Успешна покупка

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
AEG  са супер уреди- ако можех да си го позволя всичките ми уреди щяха да са такива. Засега само фурната обаче е.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... статистика с най добрите марки перални и печки? Sad

най-добрите, казваш....
По какъв критерии?  newsm78 Цвят, цена, качества, параметри и т.н...
Пък и да ти кажа, твърде субективен ф-р е "най-добрите".

АЕГ е добра марка, като много други, ако все пак имаш късмет с новия уред.  Peace

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
... статистика с най добрите марки перални и печки? Sad

най-добрите, казваш....
По какъв критерии?  newsm78 Цвят, цена, качества, параметри и т.н...
Пък и да ти кажа, твърде субективен ф-р е "най-добрите".

АЕГ е добра марка, като много други, ако все пак имаш късмет с новия уред.  Peace

Спецификация и параметри. Външния вид не ме вълнува особено, това го научих от бизнеса с компютри, никога да не гледаш как изглежда, а как работи. Ние се занимаваме с компютри и мога да кажа кое дъно примерно е най добро в съотношение цена - качество, и кое е най изгодно да се взема, но за домакинските уреди..., съм зле, меко казано. Нищо не разбираме. Знам, че АЕГ са най добрите в общи линии, но цената е почти двойна в сравнение с другите. И ми се искаше да разбера коя е марката под нея и как е в съотношение цена качество, струва ли си и т.н. Скоро ни предстои местене и ще отидат много пари за мебели и тем подобни, спестила съм около 2000лв за печка и пералня, но няма да се разсърдя ако остане някой лев от тях да добавя за бойлер примерно или нещо друго.  Rolling Eyes
Ровихме се за информация в нета, но не намерихме подробности, които може да ти ги каже само производителя или човек, който се занимава с тези неща. А в магазина ще гледат да ти продадат най скъпото естествено, пък и не знам реално каква представа имат за уредите които продават. Все пак не могат да ги пробват всичките я. Много сложно стана, но смятам, че ме разбра какво имам в предвид.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
разбрах те...
Можеш да ми кажеш кое дъно е читаво, според теб! Разбираш ли... тук говорим за много специфичното виждане на дадения индивид в/у стоката.

ОК. да речем, че АЕГ става. Малко са им скъпички частите после, пък и не всички уреди са ремонтируеми в Бг към днешна дата. Това инфо удовлетворява ли те?
Отиваш в магазина, избираш си нещо и дано да си избрала късметлийски уреди. Това е.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 640
Мисля, че ще успееш да се вместиш в 2000 лв. за пералня и печка AEG.  Peace
Разбира се, зависи към какъв клас си се насочила, но виж тези например:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025496
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011669
Дори и да си решила да са фурна и плот за вграждане, можеш да направиш комбинация до около 1200 лв. и останалата сума да използваш за пералня. В големите вериги доскоро правиха промоции точно на такива комплекти на AEG (фурна + плот), а може и още да ги има.
Успех при избора!   bouquet

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря Sun печката съм я виждала, изглежда ужасно, аз харесах по голямата (по голяма е и изглежда), но на мъжа ми хич не му се нрави. Иска да вземем Електролукс, тя е дъщерна фирма на АЕГ, но са по нисък клас, май. Ама аз нещо не знам, тая марка,   33uu Пък е с 500-600лв. по евтина...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако си се насочила към немските уреди,защо не погледнеш и Бош-Сименс?Според мен не са по-лоши от АЕG.Цялата техника вкъщи е на тези две марки,като Бош се води по-нисък клас и съответно цена,но всъщност производителя е един.Имат магазин до София Ленд в Експо2000.За няколко уреда,дори и два ще ти направят отстъпка.За 2000 лв. ще можеш да си вземеш и фурна за вграждане,плот котлони и пералня на Бош.И пак е немско качество.

# 9
  • Мнения: 1 034
Доволна съм от уредите АЕГ, които имам/пералня, съдомиялна и фурна за вграждане/ с изключение на това, че гуменото уплътнение на пералнята задържа някакви нечистотии и след почти всяко пране трябва да го почиствам. С предишната ми пералня Хувър нямах  този проблем.
Едната ми приятелка е доволна от всичките си уреди Аристон. Другата ми приятелка преди няколко месеца си взе нова фурна Електролукс, а в последствие за втора кухня още една фурна за вграждане от доставчик на техника втора употреба. Много по-доволна е от втората, въпреки, че дори марката не знае /някаква неизвестна  у нас немска марка/, с повече екстри.
От темите за техника във форума Laughing ми се струва,  че най-много доволни има от Горение /като съотношение на цена и качество/ и най-много разочарования от Индезит или Аристон, но ти предполагам си чела тези мнения.
Късмет в избора!

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мари-ана , благодаря, много ми помогнас тези подробности. [/color]

# 11
  • Мнения: 1 163
Аз лично до преди 1 мес докато си търсех различни видове техника се рових из този http://forum.setcom.bg/index.php?topic=24281.320 форум. Много неща научих от там. Това е форум за битова техника и различни хора се регистрират и си задават въпросите, а техници по различни видове техника им отговарят...
http://forum.setcom.bg/

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз лично до преди 1 мес докато си търсех различни видове техника се рових из този http://forum.setcom.bg/index.php?topic=24281.320 форум. Много неща научих от там. Това е форум за битова техника и различни хора се регистрират и си задават въпросите, а техници по различни видове техника им отговарят...
http://forum.setcom.bg/

Много благодаря за форумчето сега ще го разгледам.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт