Проблем- писна ми да деля мъжът ми с PC-то....

  • 1 311
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Момичета, омъжена съм от 3 месеца ,живеем заедно от 1 год, а сме заедно от 7 год с моя мъж. Никога до сега не съм вярвала, че нещо може така да ме нервира както домашния РС. Мъжът ми се прибира в 17.00 от работа, а аз към 18.00 и вечно е на РС-то. Проблема е че не става от него поне до 22.00. Говорим си, понякога сядам до него и зяпам и аз, но в общия случай той седи на него до несвяс. Аз ходя напред назад у дома, знаете все нещо има да се свърши, а той само си мести дупето да се наяде и пак на РС-то. Имали сме безумно големи скандали заради това, не съм му говорила с дни...но той отрича и казва, че аз си въобразявам-представятели си каква наглост. Да не говорим, че с много малки изключения не прави нищо у дома-не помага!! Оправданието е че е бил на работа и има право и на забавления. Много хубаво, ама и аз ходя на работа, а и никъде не ме извежда. Все не му се излизало. Излизам с приятелки на кафе 1 -2 пъти седмично след работа, но ми се иска той да е с мене и да излезем вечер, а не п-з деня все едно съм на сладкарница! Можеби за вас преувеличавам, но на мене ми е много тежко-чуствам се самотна и почват да ми минават вече разни глупави ?-си из ума...дали да не взема кардинални мерки????..............

# 1
  • Мнения: X
Ако трябваше да го напиша аз, сигурно дума по дума щеше да е еднакво с твоето. Аз се опитвах да поговоря с него за това и да му кажа, че ме дразни, но той казва че така си отпочива ( а работата му е цял ден да седи пак пред комп) и едва ли не, аз му забранявам да си отдъхне. Не му се излиза, филм му се гледало....само седи и мълчи. Знаеш ли какво стана? Просто се отчуждих от него. Понякога го забелязва, друг път не.....вече не се дразня, че не ме е целунал нито веднъж като се върне от работа, не се дразня че дажепонякога не вижда кога си лягам, защото се е загледал в нещо на ПС-то . Вече не мълча, когато нещо ме дразни, вече не правя компромиси или ако направя, то показвам колко ми е неприятно и вече не ми пука ! Особено след като преди 2 дни на рождения ден на сина ни ( бяхме на долния етаж със бабите и дядовците), той стана в 22.00 ч ( още не бяхме разрязали тортата) и се качи и се заби в смотания компютар, казвайки че е изморен. Тогава неможах да си сдържа сълзите. Но...с всичките тези пъти които ме наранява по малко, просто все повече ме отблъсква от себе си. Казах му.....че незнае каква цена ще плати накрая, но мисля, че не ме разбра. Жалко за него. Жалко че не вижда, че аз все повече се радвам, когато някой наистина ми обърне внимание. Жалко и за всичко което ще стане заради неговия егоизъм. Хората казват, на каквото си постелиш, на това ще легнеш,....
Незнам какво да те посъветвам, защото аз нямам решение на проблема, което си е наистина проблем!

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
И на мен ми се е случвало да ревнувам от компа. Нито разговори, нито скандали помагаха, то си е като наркотик. А лечението беше, че аз окупирах компа. Седнал на него, ще го помоля да стане за да седна аз - за малко, като малкото става много и съответно ако каже нещо за ядене - ами да приготви там нещо и така малко по малко го пооткъснах. Ама борбата все още продължава.  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Май не си единствената с такъв проблем. Скоро четох почти същата история. Май повечето четящи и пишещи във форума имаме почти същия проблем ( включително и аз).  Ако искаш прегледай я, там мамите са споделили доста неща по въпроса и начини за преодоляването на проблема. Ето я темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157188.0

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
и при нас е така и при нас се отрича и ми се казва че и аз вися ама аз в повечето случаи вися когато всички спят защото всяка минута ми е ценна със семейството ми т.е. не преча на никого а той като дойде и се навечеря хоп цоп пред компа не винаги де но се случват подобни неща

# 5
  • Мнения: 2 677
 Joy Joy Joy
Вземете си втори компютър, та да можеш и ти да си висиш пред него.  Ние така си решихме проблема. Иначе спасение няма.

# 6
  • Мнения: 999
Ле-ле аз си мислех че само при нас е така........
По цял ден е пред компютъра, а ако се случи някой друг от къщата да се заседи малко повече той започва да мърмори и да повтаря колко несъобразителни хора има.
Като му кажа да стане за да седна аз започва да ooooh!
Направо ми идва да badcomp

# 7
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Адски познато  Confused Преди време и ние бяхме така - просто не съществувах за него  Sad Момичета, искам само да ви кажа едно - ИЗХОД ИМА! Но незнам как.... Сега всико е добре. Постигнахме компромис, и немога да се оплача от липса на внимание. Но незнам как успях да го накарам да ме разбере. Иначе беше точно същото - скандали, сълзи, не си говорехме с дни... Незнам какво стана, незнам защо в един момент просто започна промяната. Явно съм направила нещо, което е достигнало до него. Ако се обичате, борете се  Simple Smile. Винаги трябва да се борите за любовта си   bouquet

# 8
  • Мнения: 503
И аз много нерви съм хвърлила заради комп.,даже си го кръстих с женско име Laughing че той на любовница по-малко внимание ще обръща  hit  Но откакто се роди бебока намерих алтернатива..аз излизам по кафета,а той докато е на компютъра люшка бебето в шезлонга

# 9
  • София
  • Мнения: 127
Присъединявам се момичета! Много е тъжно, но аз също съм се поотчуждила и съм вдигнала ръце. Наистина има прилика с наркотичната зависимост. Трябва да си намерим подходящи забавления и ние, само че щом сме в Нашия форум имаме поне по 1"ремаркенце". Унизително е да им правим едва ли не клоунади, за да ни забележат. Дано все пак да проработи принципа всяко чудо за три дни и отново да бъдем с хората, а не с виртуалните им холограми.
И най- важното дано през тези "три дни" децата ни не тръгнат на училище

# 10
  • Мнения: 990
В началото и в къщи беше така , но сега е обратното.

# 11
  • Мнения: 6 992
Joy Joy Joy
Вземете си втори компютър, та да можеш и ти да си висиш пред него.  Ние така си решихме проблема. Иначе спасение няма.
абсолютно. Сега и двамата висим на компютрите до среднощ Laughing  най-смешното е, че в някакъв момент ме приспива и после става от леглото и пак на компа... Laughing

# 12
  • Мнения: 3 118
Може и да ти се стори скандален моя съвет, ама решението е извънбрачна връзка. Ако той не си промени поведението, ти защо трябва да скучаеш и да го гледаш всяка вечер как виси пред компа и явно му е кеф, а пък за теб - скука. Докато той си губи времето там - огледай се наоколо, мъже с лопата да ги ринеш. А любовниците са винаги по-романтични от съпрузите.

# 13
  • Мнения: 445
Момичета, пишете ме и мен в клуб "Ревнувам от компа". Ако знаете колко книги съм изчела, чакайки да се сети и да си легне при мен... Оправия няма! И ТОЙ РАБОТИ ПО ЦЯЛ ДЕН С КОМПЮТЪР, АМА ВЕЧЕР КАТО СЕ ПРИБЕРЕ ТОВА МУ Е ОЪРВАТА РАБОТА! Така се разтоварвал. В последно време и аз се задържам много пред РС. И знаете ли какво: КАЗА, ЧЕ ЩЕ МИ СПРЕ НЕТА, ЗАЩОТО МИ ПРЕЧЕЛ НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт