пози за забременяване и да вдигаме ли краката след секс ?????

  • 63 724
  • 25
  •   1
Отговори
След 4 месеца бебеправене сме опитали всичко - мерене на БТ, ову тестове, пием и двамата билки, пием сок от моркови в промишлени количества, а помежду другото се тъпчем с плодове/е, поне не боледуваме Simple Smile/, пия фолиева киселина и правим любов по известната на всички схема. Е не става и не става Cry Дали защото сме се пазили 5 години  Thinking не зная. Въпросът ми е следният: има ли значение позата, трябва ли задължително да е класическата / на съпруга ми почна да му писва/, трябва ли да слагам нещо под таза и колко време да виря краката?????????????Ако някой знае нещо което да не съм опитвала - да каже! След колко безрезултатни опити трябва да си правим пълни изследвания? Благодаря на всички!!!! Успех! Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 150
Честно да ти кажа чувала съм че позата има значение единствено ако си с обърната матка иначе е без всякакво значение, да не ти казвам, че това пък с виренето на краката ................... незнам да има полза, аз лично 2 пъти съм забременявала и двата пъти не съм вирила, но за тoя информация можеш да прочeтеш има доста неща в библиотеката Simple Smile и успех и скоро да се похвалиш

# 2
  • Варна
  • Мнения: 134
Няма значение от позата, важното е да не си изправена и не е нужно да си вириш краката, просто полежи известно време. Mr. Green

# 3
здравей petia моето мнение е че позата няма никъкво значение но  ето ти малко информация:
ПОЗАТА ПРИ ЗАЧЕВАНЕТО
Коя е най-благоприятната поза за зачеване?
При коя поза е най-малка вероятността да се забременее?
В общи линии позата при половия акт почти не влияе върху възможността за забременяване ( с изключение позата "прави" или "тя отгоре"). Но положението на жената след еякулацията (семеизпразването) може да облекчи или затрудни проникването на сперматозоидите в шийката на матката. Широко разпространено е, че най-благопроятна е класическата поза - "мъжът отгоре". При случаите на т.нар. "обърната матка" - за най-благоприятна се счита позата - "мъжът отзад" (легнала или на колене).
Най-благоприятната поза е индивидуална и зависи от положението на влагалището и шийката на матката. За повечето от жените оптимална е позата по гръб, крака сгънати в коленете и повдигнати към корема, като може да се постави възглавничка под таза. При наличие на т.нар. "обърната матка" - препоръчва се отново да се лежи по корем, като за повдигането на таза отново може да се използва възглавничка. По-точна консултация може да се получи след обстоен гинекологичен преглед на положението на влагалището и матката.
Не се изключва възможност за забременяване при която и да е друга поза. Но вероятността да настъпи бременност се понижава, ако след изхвърлянето липсва непосредствено съприкосновение на спермата с шийката на матката или просто семенната течност изтича от влагалището, както често се получава при полово сношение в поза "прави" или "жената отгоре".
Много важно е положението на жената след половия акт. За повечето от жените оптимална е позата по гръб крака сгънати в коленете и повдигнати към корема. При някои жени това не е актуално, защото положението на половите им органи е такова, че практически е трудно да изтече семенната течност, а при други е нужно да се обърнат към гинеколог за индивидуални препоръки.
След изхвърлянето на семенната течност вече всичко зависи от жената. Тя обезателно трябва да полежи най-малко 15-30 мин. евентуално върху възглавничка под таза ( при "обърната матка" по корем ). Много жени стоят в поза вдигнати крака на стената за 10 - 15 мин. Не трябва да се става веднага, колкото и голямо да е желанието да се направи душ.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Четири месеца не е много време.Мисля,че няма(все още)място за притеснения.Другото са го обяснили вече.

# 5
  • Мнения: 1 464
Най-важното е да сте спокойни и да правите бебо с мнооого любов,а не позата Peace

# 6
  • Мнения: 1 098
Аз съм с обърната матка и лягах по корем, като не ставах веднага да се къпя, поне 30мин. Незнам дали има значение позата, но човек опитва всичко, което чуе. А за ставането съм сигурна, че трябва да се поотложи.Успех Wink

# 7
  • Мнения: 206
   Баба ми, казва че е хубаво /не е задължително/ след акта да не ставаш цяла нощ. Реших да я послушам и даже след акта си вдигнах краката на стената и стоях към 5 мин. На сутрината, като станах се измих. Така забременях.
 Поне при мен така стана
 Успех от сърце

# 8
  • Мнения: 851
Момичетата са казали всичко. Аз лично си виря краката и не ставам цяла нощ, а на сутрина се мия. И не се притеснявай - 4 месеца не е много. Лекарите казват чак след 1 година неуспешни опити да се правят изследвания. Успех на всички бебеправещи Hug

# 9
  • Мнения: 268
според мен позата няма значение стига да не си отгоре. а и мисля, че пак можеш да си отгоре /примерно/ или както си искате, но като наближи сюблимния момент да застанете отново в класическата. е не знам дали на някой му стана ясно какво искам да кажа. аз преди лежах 15 мин, без да си вдигам краката или нещо подобно. обаче след като направихме спермограма на мъжа ми се оказа че един от показателите - "времето за втечняване" при него е 35 минути /разбрах, че при повечето мъже било около 15 минути/, или както докторката ми го обясни, сперматозоидите "тръгват" след 35тата минута, тоест тя ми препоръча 35 минути да лежа, без да си вдигам краката, но за улеснение да си сложа възглавница под дупето. още не съм го пробвала защото моичкия не иска да му се напомня, че "правим" бебе и всякакви такива намеци го стресират. представям си ако си навиря краката на стената - направо ще ме запуха с възглавницата  Laughing мъже, какво да ги правиш. но ще измисля нещо аз. та засега само си лежа и се надявам... а относно пазенето преди забременяване - това е пълна глупост. реално погледнато абсолютно всеки се е пазел и проблема всъщност може да бъде само на психическа основа, но не и физически.

# 10
  • Мнения: 1 272
Позата е без значение, важно е чувството  Peace Късмет!

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 11:06 от lily_b

# 11
  • Мнения: 560
 smile3516И аз съм с обърната матка-разбрах го преди 1 седмица при преглед.Освен това поразпитах гинеколжката ми трябва ли нещо специално да знам и да правя /тестове,температури и т.н/-тя каза само една дума - СЕКС.Също каза,че според лекарите се смята,че една двойка има проблем със зачеването след 2 години опити при редовен полов живот.

# 12
  • Мнения: 634
Пози-всички без прави и ти отгоре Flutter
А за краката-поне сгънати в коленете за 15 минути,аз ги виря по стената  Blush но то си е Божа работа Praynig
Успех  bouquet

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз съм с обърната матка и си лежах по корем така си и заспивах и чак на сутринта се миех... вирих си краката първите месеци но няма смисъл от това... нужно е само да не ставаш след акт... освен по- корем си лежах както ми е удобно ( говоря за месеца в който забременях ) лягах си настрани и така си и заспивах... общо взето позата ми беше каквато ми е удобна а то другото си е Божа работа  Hug.
 За протокола ние опитвахме 1 година  Peace
 Успех   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз предишния месец постоянно бях с възглавница под таза и не ставах въобще до сутринта, или поне 1/2-1 час, ако е било през деня. Втория месец и краката започнах да си казвам на стената Laughing Ама голям проблем беше да се преместя и да ги кача, без да изтече нещо. Опитах и още нещо - да свърша след него. Четох (някъде из зачатие май), че така контракциите от оргазма засмукват по-силно сператозоидите. (извинявам се, ако за някои съм прекалено директна Blush)
Миналата година една гинеколожка ми беше казала, че матката ми била изместена навътре и това била анатомична аномалия,  #Crazy и доста се бях стреснала, за това исках максимално да улесня процеса.  Laughing

Както и да е - не знам, до каква степен тези неща помагат. Определено, ако не беше станало този месец бях решила да ги зарежда. Все пак наистина най-ефективното нещо е секс и любов. Simple Smile))))

Общи условия

Активация на акаунт