Отговори
  • Мнения: 106
може би темата не е за Клюкарника, но тъй като доста хора го посещават, се надявам тук да получа отговор. проблемът е в годишните медицински профилактични прегледи, които се организират от работодателя. нищо страшно по принцип. само дето прегледите са изцяло извън работно време. извършват се през почивните дни или рано сутрин на другия край на града. опитват се да ме убедят, че трябва задължително да се явя. така ли е наистина? честно казано нямам никакво желание да загубя 2-3 часа от свободното си време заради една формалност

# 1
  • Мнения: 14 472
така е, да.
и не е формалност - много хубаво е даже, особено ако работодателят плаща да се правят всяка година, а не на 3 години например, щото на толкова е минимума.
включват повече изследвания отколкото профилактичните при джипито.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Зависи къде и кой ги прави, нашите например са голям майтап, кръв и урина взимат, всичко друго е за парлама.

# 3
  • Мнения: 958
Моя работодател се престара тази година два пъти ни правеха опс тоест миналата
и двата пъти бяха в работно време разпределяхме се за да не изоставим работното място Simple Smile
Знам че беше задължително, първият път лекарите идваха при нас втория път ние ходихме в една болница. Аз не отидох на гинеколога защото съм бременна и си ходя само при моя и не ми направиха проблем за отказа, не знам как е при другите

# 4
  • Мнения: 3 777
Винаги са ни ги организирали в работно време, по възможност в офиса или с вариант да ни закарат и върнат.
Всичко е приключвало бързо и нямам оплаквания.
И винаги е имало вариант да откажеш попълвайки някакво заявление.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
правят се в офиса, по график в работно време. дори противогрипни ваксини идват и ни слагат в офиса.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази тема и мен ме вълнува, защото и нас ни задължават да ги направим в извън работно време. А ако лекарят, при когото трябва да отида - например очен, работи само сутрин, как ще стане това при положение, че съм първа смяна?
Сега ще се поровя за нещо по въпроса.

Ето я наредбата: http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/59361.html , но нещо не откривам дали  е задължително да е в извън работно време.

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 20:53 от Lilqna

# 7
  • Мнения: 425
Задължителни са. И даже май трябва два пъти годишно да се правят. А за това дали е в работно време или не - не знам. Аз ходих преди 2 дни в извънработно време.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 686
Това, което аз знам от нашата трудова медицина е, че ако не желаете да посетите прегледите, просто представяте една декларация в стил "долуподписаната ........ декларирам, че не желая да посетя .....", която се пази в досието ви. Прави се за защита на работодателя, заради професионалните болести май или нещо такова

# 9
  • Мнения: X
На твое място бих отишла, въпреки извънработното време и неудобното място.

на такива уж формални прегледи преди години ми откриха заболяване, което наложи бърза операция и лечение. Бях на 24 години тогава, ако не го бяха открили случайно нямаше изобщо да го открият, защото заболяването не е типично за тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт