nisak hemoglobin

  • 6 513
  • 30
  •   1
Отговори
Pritesnenena sam, daite savet ili komentiraite podoben sluchai!napraviha mi izsledvania na kravta i hemoglobina mi se okaza bezsramno nisak,110, koeto e dosta pod granitzite na normalnoto/ot 120 nagore/.Sluchvalo li se e na niakoia ot vas i kakvo ste pravili?

# 1
  • Мнения: 2 232
На мен при първата бременност ми беше нисък горе-долу толкова.Пих Малтофер-фол, по лекарско предписание два пъти за деветте месеца.Нищо ли не ти преписаха, след като са видяли, че ти е нисък?

# 2
Nali se seshtash che sas zdravnata kasa vsichko e ot dnes za sled .....dena...taka che dnes ochakvam komptetentnoto mnenie...da vidim

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На мен Малтофер не ми помогна и сега пия Тотема...Но в понеделник чак съм на изследване. Не се тревожи. Моя е 104, а и на почти всички по време на бременноста им пада...Това да е проблема Grinning

# 4
  • Мнения: 796
Цитат на: Yaga
Pritesnenena sam, daite savet ili komentiraite podoben sluchai!napraviha mi izsledvania na kravta i hemoglobina mi se okaza bezsramno nisak,110, koeto e dosta pod granitzite na normalnoto/ot 120 nagore/.Sluchvalo li se e na niakoia ot vas i kakvo ste pravili?

Преди три седмици и зследваха и мая хемоглобин, и той се оказа 110. Нищо специално не ми предписаха, лекарят ми каза, че по-нататък ще ми изпише желязо. Препоръчаха ми да пия на сок червено цвекло. Трябвало да се ядат червени меса също така.

# 5
  • Мнения: 317
По време на последните консултации ,моя беше 103 ...изписаха ми Феро-градумет....

# 6
Merci za savetite!No tai kato hodia i na drug doktor, toi me posavetva da mi se paraviat doplanitelni izsledvania ot spezialist hematolog i zatova se biah shashnala....

# 7
  • Мнения: 2 567
И аз имах нисък хемоглобин. Помогнаха ми единствено системи със желязо.
Наблягай на месце(особено дроб), ряпа, моркови, зелени зеленчуци и плодове (напр.киви) Wink

# 8
  • Мнения: 136
През бремеността ми и аз бях с нисък хемоглобин. Трябваше да ям дроб месо и червени плодове и зеленчуци. Пиех препарати съдържащи желязо.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 983
Здравей Yaga,
Не се притеснявай за хемоглобина. Нормално е да пада докато си бременна. Дори бих казала че си в нормата  - ако ти е 110 (според някои автори това е нормална стойност) и изобщо не е безсрамно нисък Grinning
В първите месеци при мен стойностите бяха дори под 100!Миналия месец бях с 89 Sick ! И пия железни препарати.
Всъщност бебето си дърпа колкото си иска желязо и всичко е за твоя сметка.
Пий сок от червено цвекло, както са те посъветвали вече. Темата за хемоглобина и желязодефицитната анемия е дискутирана и друг път и можеш да се поразровиш назад в темите. Тогава съвсем ще се успокоиш  Flutter

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
През бременността хемоглобинът ми стигна до 96. Започнах по-честичко да хапвам месце, а и ми изписаха Тотема (която аз почти не пиех), защото ми се гадеше от нея. Така че го докарах до към 110.

# 11
  • Мнения: 195
Здравей мила! Не се тревожи - хемоглобинът ти е направо супер. Счита се за проблем ако падне под 100 и едва тогава се изписват хапчета, но аз имах богат опит с опитите на доктора да ми вдигне хемоглобина и не съм много сигурна дали трябва да пиеш хапчета. По принцип винаги при нисък хемоглобин изписват желязо, карат те да  ядеш месо, дроб, червено цвекло, но не винаги липсата на желязо е причина за ниския хемоглобин. Има анемия, която е причинена от липса на фолиева киселина и витамин Ц. Моят хемоглобин в трети месец беше 94 и ми изписаха желязо. Започнах да ям месо, дроб, цвекло, но цялото усилие беше без резултат - просто не ми липсваше желязо. Съветвам те да искаш подробни изследвания и ако желязото е в нормите да не го вземаш излишно и да не прекаляваш с тези храни.
Но пак ти казвам - хемоглобинът ти в момента е повече от нормален. Нямаш повод за тревоги, а лекарите няма да го оставят да падне под критично ниво. В краен случай - ако падне под 80 ще ти сипят малко чужда кръв и пак ще се оправи, но ти дотам няма да стигнеш. Само настоявай за изследвания за ниско желязо ако решат, че трябва да пиеш хапчета с желязо, за да не се окажат излишни след време.
Спокойно! Всичко ще е наред, а и то си е наред в момента! thumbsup

# 12
Цитат на: Yaga
No tai kato hodia i na drug doktor, toi me posavetva da mi se paraviat doplanitelni izsledvania ot spezialist hematolog

Че и аз бях с нисък хемоглобин, и е всеизвестно, че голяма част от бременните също са с нисък хемоглобин, но не мога да разбера защо наблюдаващите лекари продължават да шашкат бъдещите майчета с приказките си за техните измислени анемии Imp  Много време пих Малтофер Фол, накрая ме изпратиха при хематолог и какво ми обясни той: че обема на кръвта в организма на бременната жена нараства с до 50%, докато броя на червените кръвни телца остава същия, т.е. нарастването е за сметка на кръвната плазма, така че просто намалява концентрацията на червените кръвни телца в кръвта-това е нисък хемоглобин, и е съвсем нормално да е така. (Аз се чудя другите лекари не го ли знаят това???) Затова не се притеснявай излишно, хапвай си от всичко (повече плодове и зеленчуци), а да приемаш допълнително желязо няма да ти навреди и ще си по-спокойна. Лека бременност и по-малко притеснения за здраво бебче! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 550
Моят също беше нисък и ми изписаха Малтофер Фол. Обикновено се понижава при бременност. на теб нищо ли не ти предписаха? Наблегни на червеното цвекло, черен дроб, жълтъци, сусам.

# 14
  • Мнения: 18 542
Ниският ХБ е опасен особено в края на бременността, защото по време на раждане има физиологична кръвозагуба, но ако се получи голям кръвоизлив, който не се овладее бързо, изхода може да е фатален.
Аз влязох да раждам с ХБ 117. По време на раждането получих разкъсване на шийката на матката и голама кръвозагуба. След кръвопреливане ХБ се беше вдигнал на целите 79 пункта. Правете си сметка колко кръв съм изгубила и каъв ми е бил ХБ веднага след раждането и преди кръво преливането, така че не пренебрегвайте ниският ХБ в края на бременността!!!

Общи условия

Активация на акаунт