повишен мускулен тонус

  • 1 171
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
При преглед от невролог на 6м. ми бебе беше поставена диагноза повишен мускулен тонус.Опасно ли е за по-нататъшното му физическо развитие?Имате ли представа,чували ли сте подобни случаи?

# 1
  • Мнения: 361
За първи път чувам и ми е интересно в какво се изразява това? Аз също мисля да  детето си на невролог. Пиши ми може и на лични? Предварително благодаря  bouquet

# 2
  • Мнения: 941
стъпва на пръсти,все още държи дланите си свити,а докторката каза,че на тази възраст(6м.)трябва вече да са по-отпуснати.Когато се опитвах да му правя упражнения,усещах силна мускулна съпротива на ръцете и краката.С една дума е по-стегнат отколкото трябва.Тя искаше да отидем след 1 м. на контролен преглед,за да му прави ехография през фонтанелата,за да види дали някой център в мозъка не е отговорен за това.А ние така и не отидохме втори път,незнам дали не беше грешка

# 3
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Инфо не мога да ти дам, но ако пуснеш темата във форума за Деца с увреждания, със сигурност ще ти отговорят много изчерпателно мамите там!

Не се притеснявай, от това, че те съветвам там да си пуснеш темата, не е нещо страшно, просто там са по-информирани, а не всички влизат тук!

Поздрави!

# 4
  • Мнения: 8 459
Нормално ли беше раждането?Някакви проблеми?Изплака ли веднага детето?Бременността как протече?Има ли нещо друго обезпокоително-заглежда ли се по играчки,хваща ли?Следи ли с поглед?Пиши наистина в Деца с увреждания,там можеш да получиш най-добрата информация!Дано всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт