Помощ - грип!

  • 3 358
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 130
Бременна съм в 6-я месец.
Имама страхотна кашлица, болки в цялотот тяло и главоболие. От кашлицата ме боли толкова много, че трябва да кашлям  в определено положение, защото ме боли корема. Да не говорим как ми раздира гърдите.
Ходих при личния лекар - тя каза, че имам шум в гърдите, но при такава кашлица било нормално.
Изписа ми Проспан - сироп. Преди това пиех три дни Стодал. От последното ефект  - никакъв.
Едва ставам от леглото, и немога да ям, защото стомаха ми е малко притиснат от бебка и  като започна да кашлям много стомашен сок се връща в хранопровода, което е много гадно.
Допълнителна гадост, е че притиснат и мехура ми и само да се изкашлям - -лелелелелле. Чудя се дали има памперси за
бременни newsm78
Моля, за съвет и помощ!
Вече незнам какво да напрвя за да облекча положението Cry
Особенно се притеснявам за бебето, да не му предам някаква инфекция Sad

# 1
  • Мнения: 1 555
Спокойно на бебето нищо няма да му навредиш, но ти препоръчвам ако не се оправиш до 2-3 дни да се обърнеш с внимание към лекаря си и да изискваш необходимите лекарства за грип- има антибиотици, които могат да се пият по време на бременност, аз в момента съм бременна и след 5 дена пиене на сиропчета освен че ми се влоши състоянието друго нямаше, затова сега пия Аугументин след консултация с 2 ма АГ доктори !! Пожелавам ти бързо оздравяване и лека бременност !!!

# 2
  • Мнения: 683
Щом ти е толкова зле вземи се в ръце и се лекувай сериозно. По-лошо за бебето е да се влачиш така сума ти време, вместо да изпиеш за няколко дни нещо и да те облекчи /поне така твърдят миоте познати лекари/. Аз като бях болна /също бях в 6м/ пих осцилококциум, оспамокс и всякакви други чайчета, медове, витамини...

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Аз също бях в твоето положение,много е неприятно.Помогна ми следната бабешка рецепта.
Сваряш в един литър вода 3 глави лук с една ч.ч. захар и от този сироп взимаш по една лъжица.При мен подейства.Всеки път ,щом се закашлях,взимах от сиропа.
Желая ти успех и бързо оправяне.  bouquet

# 4
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Спокойно на бебето нищо няма да му навредиш, но ти препоръчвам ако не се оправиш до 2-3 дни да се обърнеш с внимание към лекаря си и да изискваш необходимите лекарства за грип- има антибиотици, които могат да се пият по време на бременност, аз в момента съм бременна и след 5 дена пиене на сиропчета освен че ми се влоши състоянието друго нямаше, затова сега пия Аугументин след консултация с 2 ма АГ доктори .

Абсолютно същата картинка съм

# 5
  • София
  • Мнения: 130
Момичета, за съжаление  това премина в друга инфекция - синузит.
Установих го твърдо, вчера, в спешнотот на Окръжна  болница - това беше най-близкото място.
Цялата борба е да накарам организма да се разтече - т.е. да започна да пускам секрет - сополи, някакви храчки (а той неще).
Като цяло, изписаха ми антибиотик - Зинад.
Но аз съм много упорито магаре и с големи разпри не го пия все още. Използвам хоемопатия и имам срок до понеделник сутринта  да  се подобра.
Ако на прегледа не покажа подобрение - минавам на антибиотик.
То, гадното, е че синузита е рекация от друга инфекция в организма, която лекарите немогат да определят -  съответно ми изписват широкоспектърен антибиотик.
А, лекарите немогат да определят, защото за това трябва да седнат и специално да направтя изследвания - ама кой ще се занимава какво точно ти трябва, като може да ти друснат  антибиотик, дето покрива някаква група заболявания.
Ще ви пиша в понеделник докъде стигнах.

# 6
  • Мнения: 549
Много ти съчувствам за синузита! Дръж се ! Ако можеш да минеш без антибиотик! Аз пих в седми месец Аугментин и още си мисля не го ли увредих това дете , тогава!
Моят синузит лекувам така:   
  chef  Купувам си от аптеката кестенови трици(натурални, без допълнителни глини и подобрители, които слагат в маските за лице), пресявам , за да махна по-едрите частици и шмъркам-"магистралки" , дано носът ти да не е много запушен. Започва едно 20 минутно сълзене от очите , кихане и т. н секрети от носа , но гадостите изтичат! След това чувствам голямо облекчение!
За да се избегнат пункциите при синузит , от лекар съм чувала, че се правят клинчета от див кестен и се слагат в носа. Спи се с него и гнойта изтича. Но надали сега ще намериш див кестен, за това кестеновите трици са добро, изпитано от мен решение.
Можеш да пробваш и промивки със сребърна вода, съвместима е с хомеопатичното лечение.
Наистина ти стискам палци да се оправиш!  Praynig 

# 7
  • София
  • Мнения: 130
Амии, от една аптека на Юрии Венелин си купувам брашно от конски кестен (заради лапите за разширени вени на краката).
 И да си призная, или аз немога да смъркам или си ме беше шубе да го направя това , направих го един път и ...нямаше голям ефект.
Хомеопатия и капките повече ми помагат .
Но, пак сте опитам с конски кестен
Иначе оригиналната рецепта е :
Един кестен настърган на ренде се препича на фурна леко и се смърка. Ефекта е поразителен, ако издържиш на дивата прорязваща болка в ноздрите. Правила съм го в 10 клас.

# 8
  • Мнения: 549
Може би не си смъркала добре. Ако влезе по-голямо количество наистина предизвиква обилен секрет от носа. Аз 2 години подред , когато има кестени все се каня да бера, суша и стържа и накрая.... Embarassed си купувам от аптеката. Оправдавам се с факта, че е по-финно смлян, както аз в къщи не бих могла да направя. Опитай пак, ако ти е запушен носа по-трудно става.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз също изкарах грипа тази седмица и прерастна в синузит.
Носа ми е като бетониран, но нямам никакви сополи, горе в челото ми обаче е нещо непоносимо. Единственото с което мога да дишам е капки, но това е затворен кръг, от който няма излизане. Като им отмине действието пак се бетонирам в челото. ooooh!

Тези кестенови трици има ли ги във всички аптеки?

# 10
  • Мнения: 2 082
за синузит пих хомеопатичното Цинабсин и тогава ми се размина антибиотика.два дни се смуче на всеки час по едно,а на третия-3по1

# 11
  • София
  • Мнения: 130
Значи, аз вземах следните неща:
 капки за нос  от прополис и невен
хомеопатични - Кали бихром, лахезис, стикта пулмонариа.Само, че тук вметвам, всяко от тях идваше с определена картина - състояние и се прекратява при промяна.
 Като цяло се чуствам доста по-добре.
Намерих си и една лампа - руска , от тези дето някога ни облъчваха в детските градини, ако си спомняте. Мисля че има два вида лъчи ултравиолетови и инфрачервени.
Пускам я в стаята и тя доста добре пречиства въздуха. Е, разбира се никой няма  в стаята докато работи лампата.
За нагревки...не смея .
Нито знам как и  от какво растояние, нито колко е опасна за бебето.
Момченцето ми - на 6г,  също откара грип, но го гледаше баба му, за да не ме зарази (каква ирония).
Сега и той си е в къщи и ми прави впечатление колко е изтощен и кашлицата му(също като моята) как го раздира.
Засега съм му дала само Стикта пулмонариа и кашлицата му не я чувам. Но да си призная , не мисля че съм точно права, защото  като дойде ноща и тогава той почва да се дави от кашлицата.
Аз кашлям само понякога . Не се давя вече и не ме боли от нея. Все още не съм се оправила от синузита, чуствам го като се наведа надолу с главата, но  много по-малко болезнено. Имам и усещане за леко пробождане в дяснотот ухо.
Ако не говоря почти не кашлям с часове Laughing
Не ме боли носа при дишане. Остана общото гадно неразположение, липсата на апетит и желание да се храня.
Отпусната съм, доспива ми се на всеки 2-3 часа .
Капките за нос струваха 1. 50, но ги купих от лекарката хомеопат. Мисля , че могат да се намерят по аптеките, защото са си съвсем редовно произведени, с разрешително.

# 12
  • Мнения: 361
И аз имам същия проблем, но ме е страх още повече защото съм бременна само в 11 седмица и бебо е съвсем беззащитно.Кашлям като магаре, температурата ми е точно никаква-37-37,4.Първите дни ми казаха да пия Хустагил, от който още повече се разкашлях и ми го смениха със Студал, който за сега пооправи нещата, но се появи адска хрема-за нея Ксилометазолин, за който пък не е много ясно дали е разрешен за бременни, но лекарката каза, да си го слагам.Вече имам чувството,че това няма край, а най ме е страх за бебето Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 130
Вчера пак бях на преглед УНГ.
Състоянито ми е доста по-добро. Ушите и гърлото нямат възпаления, но в носа се вижда още леко възпаление.
Лекарката ми обясни , че температурата на синузита е 37.3-4 градуса.
Каза, че при бременни жени е хубаво да се вземе секрет от гърлото и носа и да се потърси точно с какъв антибиотик да се лекува, а не с широкоспектърни. Е, това е важно за всеки друг болен от синузит. Но специфичното при нас , е че немогат да направят подробни изследвания, примерно - рентгенова снимка.
Също изключително ми препоръча за облекчаване да си слагам чорап морска сол, даже на някаква топла печка или обикновена крушка да се поставя напрегната част от лицето/главата за да се загреее и да се отпусне. Това за облекчване на болките.
Каза, да си кипна вода на печка и да си сложа вътре хустагил или пулмекс (аз ги имам като пасти за загряване) и да дишам тази смес. Това са затоплящи /загряващи пасти, с които мажа децата по гърдите през болните времена като сега Те съдържат силни етерични масла и явно във врялата вода започват да се изпаряват. И като ги дишаме отпушват синусите. Излишно е да казва, ама тръгнете ли да правите някоя от тези загряващи и отпушващи процедури, забравете да излизате този ден на вън. Само на топло. Защото така затоплени, ако вдишате студен въздух, само ще влошите много тежко състоянието си.
Тъй като говорим за болни бременни , много масла не се препоръчват за употреба по време на бременност.
Та сега търся малко повече инфо за това може ли да навредят.
Препоръчвам на жената , дето е още в начална бременност да отиде спешно на свестен лекар УНГ, а не при джипито си. Ама спешно.
На мен приятели ми препоръчаха двама :
Единият е д-р Петров. МВР болница, тел 0887 374129
Другият е д-р  Катя Кирова . Преглежда в Окръжна болница, но има частен кабинет на "Позитано " 10, където преглежда на четни дати от 15 - 19 ч.
И за двамата лекари намерих инфо в бг - мама, т.е тук.
Моята гинеколожка незнаеше определено име на специалист работещ с бременни, но каза, че най-добре да ида в ИСУЛ.
Това го пиша за adriana d.Според мен каквото и да изпишат като лечение, по-добре потърси консултация от лекар в родилно преди да започнеш да пиеш лекарствата.

Общи условия

Активация на акаунт