Пак за неакането - ами сега?

  • 2 121
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте, момичета!

Пускам нова тема за "не"акането на моя син, но съм затруднена да реша какво да го правя. Накратко историята е, че откакто стана на 2 месеца, започна да ака много нарядко във времето - обикновено на 7, понякога на 8 дни (изключително кърмено бебе е, не пие вода). Изчетох всичко по въпроса из форума тогава, пуснах и аз тема и в крайна сметка реших да го оставя сам да си ака когато реши, както всички тук ме посъветвахте.
От няколко дни обаче по настояване на педи, а и да видя дали ще се регулират нещата, давам сок от меки ябълки на Хип - разхлабващ. Да, ама при нас няма никакъв ефект. Започнах да давам сокчето първи ден 1 ч.л., 2ри ден - 2 ч.л. и т.н.
Та големия въпрос, който ме вълнува е - сега като се води вече "захранен" с това сокче, какво да го правя - да го оставям ли както преди да си ака когато той реши, или трябва да давам Дуфалак или да помагам  Thinking? Досега като беше само на кърма не се притеснявах, че ака нарядко, ама с този сок ... да не объркам нещо. Може ли да се запече от този "разхлабващ" сок?
По принцип смятам да давам сок още няколко дни, за да видя ще има ли ефект, и ако няма - спирам.

Моля Ви, кажете какво мислите и ако има някоя друга майка с подобен проблем, да сподели как го е решила.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мислила ли си за варианта да го заведеш на гастроентеролог и да опитате лечение с лактобацили?

# 2
  • Мнения: 108
Не съм се замисляла за това, Хедра, но май е идея да го заведа да го видят.

# 3
  • Мнения: 108
Хайде, момичета, посъветвайте ме как да постъпя с това неакане, като е пил малкия сок  Rolling Eyes?
Сигурно ще го заведа на гастроентеролог другата седмица, но дотогава  Thinking?
Благодаря предварително за отговорите  Hug.

# 4
  • Мнения: 1 081
Здравей:)
Понеже и аз по този път все още вървя (тръгвам , връщам се понякога за съжаление...), бих те посъветвала докато не посетиш гастроентеролог, да храниш бебенцето само с кърма. Аз ходих при Д-р Миглена Георгиева(светило е във Варна и околията)-преглежда в Детския център на Гурко, та тя каза, че често запека се предизвиква и от грешки в захранването(малко майки успяват да запазят "девствения" стомах на бебчетата поне до 6тия месец с гадните сокове на педиатрите, че и аз така...). Лечението, което предписаха на моя Мартин е с Дуфалак, АЦ Зимес(пробиотици) и Креон(за подсилване на панкреаса), и по 20 грама плодово пюре на Гербер без нишесте от сливи или круши. Дотук всичко добре. Ама като спрях лекарствата преди 10 дена-пак същата история. Че и явно коремчето го мъчи малкия, и се превива, и се налага да прибягвам до помпичката за бебешка клизма. Затова си чакам сега часа при една хомеопатка, само това не съм пробвала вече...Голям зор с тоя запек, за къде ги стискат тия скъпоценности дребните:)

Успех и на вас:)

# 5
  • Мнения: 814
Имах подобен проблем с дъщеря ми на същата възраст. Моя близка, акушерка с дългогодишен стаж в детска ясла ми посочи две причини: недостатъчно поета кърма или лениви черва. Като направих контролно измерване на поетата кърма при едно от храненетата се откри и причината- недостатъчно количество кърма, а оттам и  обстоятелството, че няма какво да се изхвърля от организма.
За това първоначално направи проверка поетото количество кърма при еднократно хранене достатъчно ли е, а след това търси други причини.

# 6
  • Мнения: 119
Здравей!
И аз мисля, че усвоява всичката кърма и няма какво да изхвърля. Моята мъничка акаше веднъж на три дена, а от една седмица всеки ден, но мисля че в нашия случай причината е друга - след баня няколко вечери и давах по 4-5 лъжички вода, защото ставаше много горещо в помещението и беба се чувстваше некомфортно от топлината. Тя се забавлява много с водата и лъжичката и резултатът сутрин е пълен памперс (мисля, че са свързани двете неща). Преди да прочета достатъчно литература бях и давала и овесена вода- тя действа безотказно, но има глутен..., после разбрах -за сега нямаме проблеми от това,но ако знаех предварително не бих посмяла да и давам.

# 7
  • Мнения: 108
Арита, мисля че бебо си се храни добре, защото на последната консултация за 1 месец е качил около 900 гр., което мисля, че си е съвсем нормално.
Иначе при еднократно хранене не зная колко кърма поема, но всеки път сам спира да яде без да се сърди, плаче и т.н., даже по-скоро се сърди като го карам да яде повече  Flutter. А кърма в гърдите винаги остава - не я изцеждам, за да видя колко е, но със сигурност има.
Вече и аз не знам  ooooh!.
Ще пробвам и аз да давам вода с лъжичка, че иначе не иска да я пие  newsm78, пък сока го спрях, докато не заведа малкия на гастроентеролог.

# 8
  • Мнения: 61
здрасти, стефи го, при нас най дългия период беше 6 дни неакане. изобщо не вярвам да е от недостатъчно количество кърма. ние се пооправихме вече. пробвала съм няколко неща наведнъж, та не знам кое точно действа: давала съм на малката вода (с чаша с твърд накрайник - много и е забавно, но врата и е макър Mr. Green ); аз ям мюсли, киснато в активия; после спрях активията, че акото и стана зелено, сега кисна мюслито в нектар от круша; и най-важното, което си мисля, че е подействало в действителност: опитвам се да изпишквам /не успявам засега да я изакам/ малката в легенче, и от позата ли, от какво ли, но червата и се раздвижват и сега акаме всеки ден, понякога и по два пъти - в тая връзка можеш да разгледаш ето това: http://foru :hug:m.bg-mamma.com/index.php?topic=115907.0 Успех!

# 9
# 10
  • Мнения: 119
Сетих се и още нещо  Embarassed Аз всяка сутрин закусвам овесени ядки накиснати във гореща вода и подсладени с мед или домашно сладко някакво.

# 11
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
ох,и ние сме с този проблем.Днес акото беше като тесто-гъсто и лепкаво.Лекарката каза да пие повече вода а аз заради кърменето почти не давам.Вашите бебета по колко вода пият А също ме попита дали й стига кърмата-ще трябва май да я премеря

# 12
  • Мнения: 108
Благодаря Ви, момичета, за отговорите!
Shtrudi и Mima Kalina - Моята диета е изцяло съобразена с това неакане на малкия - по принцип сутрин закусвам с овесени ядки / мюсли, ям сушени сливи, пих сок от круша, ядох портокали ... но ефект никакъв  Naughty.

А за водата - малкия шише и беберон не признава - само ги дъвчи и лигави, независимо какво съм сипала в шишето (и кърма оттам отказва). Но като прочетох, че Mima Kalina дава вода с лъжичка, и аз дадох на Ники 5 лъжички следобяда. Сега не знам дали е от това, но преди малко имахме наакан памперс  Hug (на 3ти ден от предишното акане). Иначе сок днес не съм давала и не мисля да давам вече.

Целувки на всички бебчета и да си акат редовно, че да не ядосват майките си  Peace Peace Peace!

# 13
# 14
  • Мнения: 3 457
Сетих се и още нещо  Embarassed Аз всяка сутрин закусвам овесени ядки накиснати във гореща вода и подсладени с мед или домашно сладко някакво.
а това не помагали  за изакването,нали му го предаваш с кърмата-Овесените ядки се ползват при запек Hug

Общи условия

Активация на акаунт