За БЦЖ ваксината и повръщането

  • 1 544
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Д-р Слънчева, имам два въпроса към вас:
1/ задължително ли е да остане белег на мястото на БЦЖ ваксината? Имахме червена подутина на мястото на ваксината, но белег няма. Ани е на 6 месеца и половина.
2/ Дъщеря ми е с доказан ГЕР, повръща от родилния дом. Със захранването повръщането намаля, но все още го има, понякога в големи количества, не е на фонтан, въпреки, че и това се случва понякога. Пие Фризовом. При реакция към храна повръщането се усилва и минава около седмица докато се регулира отново до по-малки количества. Знам, че до 6ти меесец повръщането спира, но четох, че понякога продължава и до годинка. Притеснява ме и теглото й, в началото, след като започна да пие Фризовом наддаваше средно с по 1кг. на месец, веднъж и с 1,5кг., но сега е много по-малко. В 5ти месец беше наддала с 430г., в 6ти с 420г. Яде зеленчуково пюре на обяд, плодово следобяд /и двете напълно заместват млякото/ и каша + мляко в 19,00ч. Сутрин и преди сън пие само мляко.Общо 5 хранения на ден, през около 3/3,5 часа.
Иначе на 6 месеца е 69см висока.
Дано съм обяснила добре и изчерпателно проблемите.
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 230
Ако детето Ви е в добро състояние и кашлицата продължава толкава дълго може да се касае за рефлукс- връщане на храната в хранопровода и дразнене, тъй като тя е с повишена киселинност. Добре е детето да се постави да спи така, че главичката да е по-високо от коремчето, за да се предотврати рефлукса. Ако кашлиата продължава и особенно когато е нощем ще е необходимо да се консултирате с гастроентеролог. Има специални храни и медикаменти срещу рефлукс.
Искам да допълня питането си. Цитата ви го взех от един от вашите отговори.
Повдигали сме матрачето на Ани, седи в столче след хранене поне 15мин., носиме я изправена /а тя и предпочита само така да бъде носена/, гастроентеролог предписа прахчета Мотилиум 15 мин. преди хранене /ефект имаше само 3-4 дни и повръщането се усили от тях след това/, после прочетох, че Мотилиум не се дава на деца под 2 год. възраст. Дъщеря ми е много жизнена, постоянно иска нещо да прави, обръща се по корем веднага след като я сложа да легне, извива се, върти се и т.н. и естествено след такива "упражнения" повръща.  Специални храни не са ни препоръчвани, но дечко не може да изяде повече от 150мг. мляко, ако е повече го повръща.
От пюре от ябълка направи реакция, избягвам да й давам пюрета съдържащи грах и други храни с целулоза. 

# 2
  • Мнения: 5 760
Червената пъпчица ще стане на белег в по-късната възраст.
Повръщането при рефлукс продължава и в по-късна възраст и може да доведе до кашлици през нощта. При приемане на по-гъста кашава храна физиологичното повръщане намалява и изчезва. Съветвайте се с гастроентеролог, ака повръща често и яде малки количества. Има медикаменти регулиращи моториката на стомаха и червата.

Общи условия

Активация на акаунт