ваг. секрет при 4-годишно момиченце

  • 1 739
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 744
Здравейте!
От доста време забелязвам, че дъщеря ми има нещо като вагинален секрет с миризма. Според мен е резултат от недобрата хигиена в детската градина, защото детето твърди, че след като пишкат не ги бършат.
Д-р Слънчева, моля посъветвайте ме дали да я заведа на специалист и ако да - на какъв. Или първо да пробвам с домашни илачи - само, че не знам какви точно.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Заведете я на детскоюношески гениколог. В "Майчин дом" на Здраве 2 софия има специализиран кабинет. 

# 2
  • Мнения: 1 744
Благодаря за вниманието!

# 3
  • Мнения: 700
Имах подобни съмнения, ето ти малко координати:
1. Д-р Сираков, Майчин дом 0888 55 74 25, всеки ден от 10 до 12
2. Медицински център детско здраве Ами Буе 27-29 т. 952 42 97, там има всякакви специалисти
3. Шейново - 9659 453 - търсиш детски гинеколог
4. Център Свети Димитър ул. Яков Крайков 1, тел 95 31901
Дано да съм помогнала.

# 4
  • Мнения: 1 744
Благодаря ти, lo! А  би ли ми казала какво точно представлява прегледа и трябва ли да имам направление?

# 5
  • Мнения: 700
Ние ходихме в Св. Димитър и бяхме с направление. Просто и носих пеленка, постлах и на кушетката и доктора я погледна, отворих крачетата и и разтвориха "шушито" като при почистване с кърпички, но ние бяхме на 1 год, вие сте по-големи все пак, може да я сложат на магарето, въпреки че се съмнявам. Искаха да и вземат секрет, понеже беше зачервена, а и доктора каза че видял течение, но аз не дадох, понеже ние отидохме заради бактерии в урината и съмнение за срастване. При нас се оказа, че всичко е наред и при вторите изследвания вече нямаше бактерии.
Но междувременно ходихме на ехо за бъбреците и там доц. Анадолийска така ме насмете, каза че пелените в комбинация с носенето на панталони води до вагинит, та от тогава се "проветряваме" по-често. Така или иначе да тича голо много и допада.
Дано и при вас всичко е наред!

# 6
  • Мнения: 1 744
Благодаря ти много, lo! Другата седмица ще гледам да я заведа и ще докладвам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт