Изплащане на болнични от 2 работни места???

  • 1 651
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Самоосигурявам се и ме осигуряват от фирмата, където работех /сега съм по майчинство/.Чакам второто си дете и въпроса ми е следния. Мога ли да изтегля болнични и чрез двете фирми? Има ли  и други като мен?

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Доколкото разбрах имаш фирма и те осигуряват и от друго място. Аз съм същия случай. Ако си внасяла пълните си осигуровки вкл. фонд Общо заболяване и майчинство, ще ти изплащат майчинските и от двете места. Можеш да зададеш въпроса си и в темата "майчинството-счетоводно" там момичеата са специалисти и ще ти отговорят Simple Smile

# 2
  • Мнения: 177
И аз съм като вас освен че се самоосигурявам и ме осигуряват във фирмата в която работя но как ще си изтеглиш болничния и от двете места като болничния лист е само един и в него е вписана фирмата за която се издава. Но ако научите нещо повече пишете и ме много ме интересува темата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 885
През 2005 г. ме оперираха и бях в болнични 40 дни. Тогава работех на 2 места по 4 часа. Издадоха ми два болнични листа за въпросния период към всяка от фирмите. И ми изплащаха болнични от двете места по половина.

# 4
  • Мнения: 9 050
Когато се осигурявате от две места, можете да поискате издаване на два болнични листа. Така от всяко място ще ви се изплаща обезщетение, калкулирано на база дохода, на който се осигурявате на съответното място.
Ням проблем да получавате обезщетение и от двете места.

Общи условия

Активация на акаунт