Отговори
  • Мнения: 282
 Cry От 2-3 дни компютъра ми загуби звук - не пее когато се включва, не работи DVD, не мога да говоря по Скайп /само чрез чат/.
Ползвам ХР и винаги съм с включена защитна стена.
От Device Manager разбрах, че цялата медия е без драйвери, драйвери липсват и на фабричния модем и на DVD.
Смешното е, че досега Интернет непрекъснато забиваше, а откакто се появиха тези проблеми със звука работи като луд.
Влязох в официалния сайт на производителя и по техен съвет деинсталирах DVD и после ги инсталирах отново.
Заредих оригиналния диск с драйверите, разпозна си устройството и драйверите за него. Каза ми, че всичко е ОК - намерени са, има ги, дори системата се рестартира.
Да, ама не! Отново нищо не работи!
Изписва ми в trobleshoot - CODE 37 - the driver may be corupted or missing.
Уж ми казва, че си ги е инсталирал, а после ги няма!
Отказа ми да се рестартира чрез System restore.
Пусках му AVG и Касперски онлайн, но те не откриха никакъв проблем.
 newsm78 И не мога да разбера как си качва от диска драйверите, а после ми казва, че няма драйвери и DVD не работи.

Моля, помагайте, че не знам какво ще обяснявам на мъжа ми като се върне от командировка.
Много е чувствителен към компютъра си, а машинката е съвсем новичка.
Аз ли нещо обърках или някакъв гаден вирус ме е пипнал?

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 17:27 от zara13

# 1
  • Мнения: 6 992
Щом е чисто нов, значи е в гаранция - бягай на сервиз. Въпреки че разбирам от пц горе-долу, не бих го пипнала, ако е в гаранция аз да го оправям, особено лаптоп...

# 2
  • Мнения: 1 655
Тя гаранцията е за хардуера, а проблема в случая е софтуерен най-вероятно. На омазани драйвери мирише. Най-добре да го погледне специалист.

# 3
  • Мнения: 2 327
Лаптопите се продават винаги със софтуер-а, така че гаранцията важи и за това. Освен това като став авъпрос за драйвери не се знае дали устройството не е проблем, а не драйверите.
Най-добре на сервиз.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Много се извинявам за намесата,но видях че има доста по компетенти от мен по въпроса.Някой може ли да ми каже как да разпозная ХР ментето комп на 2 месеца ходи 2 пъти за преинсталация и убеждават  племенницата ми че тя изтрила файлов а те са заключени така че малко трудно дайте съвет не било софтуерен или хардуерен проблем и пак 30-тачка за преинсталация а каза че пък бил убеден че инсталирането е качествено а ако не било нямало да изкара месец ами по малко.Благодаря ви много предварително

# 5
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Не разбрах какво деинсталираш, и дарйверите на кое инсталираш после? (дъно, звукова карта....)Би трябвало да махнеш драйверите на звука и да ги сложиш наново.

Виж тази тема http://www.driverzone.com/forum/showthread.php?action=lastpost&tid=1885

# 6
  • Мнения: 282

nadeto123, деинсталирах драйверите на звука и ги сложих отново, но нищо не се получи - това описах. Това го пишеше в сайта на Майкрософт при такива проблеми. Иначе компютъра и сканиращите програми казват, че всичко е наред, а в действителност не е и не знам какво още ще ми се развали. Опитвам се да разбера какво става. Иначе имам дискове и мога да си направя пълна преинсталация, но се опитвам да си отговоря за какво точно става въпос.

Гаранцията важи само за машината, а не за хардуера, въпреки че ми е легален.

# 7
  • Мнения: 420
С всеки лаптоп излизат Recovery CD, само най-новите модели си ги записваш ти след като си инсталираш всички. Ако твоя е от по-старичките, просто го преинсталирай с въпросните Рековъри, и би трябвало да се върне в началното си състояние. Ако нямаш, иди на сайта на производителя, и си свали драйвърите за твоя модел, и си ги инсталирай.


Доколкото разбрах всичко това е направено и пак не работи.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 22:27 от berolina

# 8
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Да не би да липсва И някой друг драйвер, например този на дъното. Може би липсват повече драйвери. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт