Проблеми с очите и раждане

  • 3 247
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравейте! Аз по принцип съм с висок диоптър-на едното око около 6 диоптъра/другото е по-малко/, но имам и астигматизъм....Така че, очите са ми слабо място...Можете ли да кажете дали е задължително секцио в случая или само налягането е определящо? И ако познавате  лекар,който да препоръчате, за да отида на преглед преди раждането ще бъда много благодарна....По принцип искам да родя нормално/май няма друго, заради което да се налага секцио за сега/, но не ми се и рискува....Ще се радвам ако споделите опит

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
така както описваш мисля, че ще е по-добре секцио,
а аз винаги препоръчвам д-р Облашка, офталмолог, Болница "Вита", както и за прегледа на бебето след това до 1г пак нея препоръчвам, изобщо аз лично и моето семейство сме си я избрали за "личен" офталмолог.

леко раждане Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мерси,Liorena, аз живея точно до Вита и ще ми е удобно....

# 3
  • Мнения: 272
Здравей!Аз съм с по 6 диоптъра и на двете очи, Shocked но нямам астигматизъм.И двата пъти родих нормално.Но си правих изследване на очните дъна с Голдмън.Честно казано,не знам дали това е името на апарата или на метода. Embarassed  Embarassed  Laughing  Laughing Не мога да ти препоръчам и лекар,тъй като съм в Плевен. Rolling Eyes  Grinning Желая ти успех!

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: bg_paint
Мерси,Liorena, аз живея точно до Вита и ще ми е удобно....


моля, моля, ако искаш директния и телефон в кабинета както и мобилния - пиши ми ЛС.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Liorena, ако мислиш, че мога да отида до Вита и да попитам за нея няма нужда да я безпокоя по телефона, но ако мислиш, че е по-добре да звънна моя е-мейл е bg_paint@yahoo.com. Mersi mnogo predwaritelno!

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: bg_paint
Liorena, ако мислиш, че мога да отида до Вита и да попитам за нея няма нужда да я безпокоя по телефона, но ако мислиш, че е по-добре да звънна моя е-мейл е bg_paint@yahoo.com. Mersi mnogo predwaritelno!


ами най-добре е да си запишеш час предварително, защото тя работи така:

четни: 8 - 14 ч
нечетни: 14 - 19ч30

без понеделник на нечетна дата

тогава работи в лазерната лаборатория на МА

ето направо и нейния телефон: 960 49 63

Вита
ул. Драговица 9

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Страшна си! Мерси много Grinning

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: bg_paint
Страшна си! Мерси много Grinning


моля ти се, няма за какво. Neutral Face

# 9
  • Мнения: 4 414
аз имам астегматизъм и диоптър 4...родих нормално...не е задължително да раждаш секцио...в случая значение има състоянието на ретината и налягането на очните дъна...прави се изследване с лазер...аз си го направих в лазерния център на МА

# 10
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Аз съм с 4+ диоптъра,астигматизъм и много повишено очно налягане(глаукома).Имам три нормални раждания.С първите две не съм се замисляла,а и никой не ми е казвал,че може да има проблем.Сега с третата бременност,открих форумите и тук видях такива теми,притесних се и разбира се,се консултирах с гинеколога,той ме прати на офталмолог.Гледа ми очни дъна и състоянието на ретината.Каза,че това било съществено,защото ако има проблем,при напъните може да се отлепи ретината.Оказа се,че поне това го нямам и ми казаха,че спокойно мога да си родя нормално.Очното ми налягане е 45 при норма 19-22,което регулирам с капки Пилокарпин и Кусимолол.Родих нормално и това с нищо не се отрази на очите ми.
Каквото и да решиш,консултацията с офталмолог е задължителна,щом имаш проблеми.Пожелавам ти успех и леко раждане. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 948
Здрасти Grinning  
Наистина е важно налягането на очните дъна, но имало такава граница до +-5д. Когато имаш по- големи стойности от +-5 се препоръчва секцио.
Ако диотъра е по- малък от +-5, тогава се пуска изследване на очните дъна.
На мен ми казаха, че някъде след 30гс ще трябва да отида, защото това налягане се меняло и сега можело да бъде нормално, а след някоя друга седмица да се промени. Аз съм с -4.
Въпросната лекарка и аз съм я чувала.
Успех! И кажи после какво ти е казала жената по въпроса Wink

# 12
  • Мнения: 844
Цитат на: agneshka
аз имам астегматизъм и диоптър 4...родих нормално...не е задължително да раждаш секцио...в случая значение има състоянието на ретината и налягането на очните дъна...прави се изследване с лазер...аз си го направих в лазерния център на МА

Аз такова изследване не съм си правила. Ходих на офталмолог миналата седмица, разшириха ми зениците и ме гледаха с едно апаратче, приличащо на фенерче, не е в никакъв случай лазер. Каза, че нямам никакво изменение на очните дъна. Това ще ми е второ раждане с диптър -4.5 и астигматизъм. Но съм чувала, че над 5 диптъра е почти задължително секцио. Иначе риска е прекалено голям. Абе, най-добре се консултирай с офталмолог специалист. А, и очната ме пита, ти как искаш да раждаш, секцио ли, викам не, значи някои нарочно взимат бележка от очен за оперативно родоразрешение. То секциото стана хит, като чета форумите напоследък.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 679
Таня, права си - точно апарат на Голдмън се казва или леща на Голдмън.
Гледат ти в окото през нещо като кристали, а с лазера ако се наложи ти правят корекция.

На мен точно това ми се случи преди няколко години. Моя роднина, която работи точно в МА в лазерния център пожела да ми види очите заради диоптрите - минус 4 и минус 5 и ме гледа точно с тая леща. Откри някакъв пигмент и веднага отидохме на лазера, където ми направи някаква манипулация.
Оказа се точно някаква потенциална опасност от отлепване на ретината. Сори за отклонението.

Мисля, че може и в МА да се направи изследването. Когато аз ходих беше към 20 лева и ставаше със предварително записване.

# 14
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Сънчо
Таня, права си - точно апарат на Голдмън се казва или леща на Голдмън.
Гледат ти в окото през нещо като кристали, а с лазера ако се наложи ти правят корекция.
Мисля, че може и в МА да се направи изследването. Когато аз ходих беше към 20 лева и ставаше със предварително записване.


за същото говорех...извинете за неточността Embarassed
миналата година също беше 20 лв., но ако имаш направление е безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт