ДГ да или не?

  • 6 375
  • 160
  •   1
Отговори

Анкета

Защо детето ви ходи на детска градина?

Опции:

  • Мнения: 14
Здравейте
Въпросът ми може да ви звучи налудничаво, но все пак детската градина не е задължителна като училището, така че ако смятате че сами се справяте по-добре с възпитанието, бихте могли да не давате малчугана на детска градина.
Какво дава и какво отнема ДГ?

# 1
  • Мнения: 7 723
В момента нямам дете в ДГ, имах и ще имам.
Гласувах с 3 опция.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 468
И аз гласувам с трета опция..., а и първа не е маловажна. Трябва да се ходи и на работа.

Умът ми не побира, как би могло да се забавлява дете на 4-5 години в къщи, ако не ходи на ДГ newsm78? Моето сега е почти на 3 и понеже го спрях от ясла, по цял ден се чудим какво да правим... и като е лошо времето, се залепва на телевизора  и по цял ден гледа детски филмчета. Представям си още 3 години да е така Sad...
От сърце се моля да не боледува много в градината, за да си ходи там редовно, а аз дано най-после тръгна на хубава работа.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Трета опция. Против детските ясло съм, но съм за детската градина. Детето е достатъчно голямо и му е време за социализация

# 4
  • Мнения: 58
Да, определено децата ни трябва да се социализират..и на нас ни идва времето за детска градина, но съм доста негативно настроена.

# 5
  • Мнения: 1 403
За яслата съм против , два пъти опитахме и само беля си навлякахме  ooooh! Но на децка градина твърдо ще я пусна септември месец. Дано само да не боледува много  Praynig Гласувах с трета опция  Peace

# 6
  • Мнения: 4 664
Когато беше времето да решавам дали да изпратя дъщеря си на градина много ми беше трудно. В крайна сметка тя ходеше, за да се събира със свои връстници, за да мога аз да навляза отново в т.нар социален живот и за да ходя на работа естествено.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Определено 3-та опция.
Дава страшно много в изграждането на детето като характер и личност по-късно. То попада в различна от семейната среда, където му се дава възможност да контактува с други деца и възрастни, по примера на подражанието научава много нови неща, научава се на самостоятелност и т.н.
Не знам да отнема нещо...  Почти за всички има период на адаптация, но той преминава.

Живеем под един покрив със свекрва ми, която има и време, и желание да гледа внуци, но аз смятам, че ДГ е по-подходяща за децата ми. Пък и ги пуснах доста преди да започна да търся работа. Така че не съм без избор.

# 8
  • Мнения: 1 800
И първа и трета опция са важни за мен, гласувах с първа.

# 9
  • Мнения: 2 567
И аз съм за 3та опция. Постепенно виждам колко важни за нея става общуването и игрите със себеподобни, вкъщи и по площадки не бих могла да й осигуря такива контакти.

# 10
  • Мнения: 1 734
3-та опция

# 11
  • Мнения: 2 818
Трета опция. До 3г я гледах изцяло аз. Според мен е важно да има и други възрастни и деца, с които да комуникира.... а и на нея й харесва.  За мое съжаление обаче освен всичките магарии, дето тя си ги е измислила, сега ме радва и с магариите на всички от групата й.... А аз в момента съм малко по-нетърпелива  Confused Любимо й е да обявява някого за лош, въпреки моите многократни обяснения, че няма лоши хора, а има лоши постъпки.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1-ва опция.

Щерката съм си я гледала до 6годишна възраст. Неповторимо и никой не може да ти даде това усещание през всичките тези години...  Hug
Уви, с малкия нямам тоз късмет.  Confused Трябва и да се поработва. Инак и него бих го гледала до 6г.

Забавления и мероприятия - бол. Само да имаш фантазия, кола и кинти (като последните 2 не са задължителни).

# 13
  • Мнения: 4 451
Да, за да се развива по-пълноценно. Мисля, че контакта, който има с другите деца е незаменим. А и научава много нови неща, песнички, стихчета, рисуват, учат и т.н. Много съм доволна. Peace

# 14
  • Мнения: 656
3-та опция Peace

Общи условия

Активация на акаунт