Ужас,бебето ми нищо не яде

  • 1 023
  • 9
  •   1
Отговори
На 7 месеца сме и сме болни от грип.Симптомите ги открихме веднага,но доста късно ни изписаха антибиотик-КЛАЦИД.Нищо не яде от вторник.Ако фхапне нещо,веднага го повръща заради храчките.Само е на кърма.От вчера е с разтройство.От време на време мирише на ацетон.Според мен се е обезводнила.Ужасяваме факта,като я видя как се мъчи.Два пъти я преглеждаха.Единият път доц.Маринова,а след това нашата педиатърка.

# 1
  • Мнения: 664
Ами децата не ядат, когато са болни, това е нормална реакция на организма. Ако ги насилиш, повръщат, просто организма си показва от какво има нужда.
Ако това ще те успокои, дъщеря ми, която е с година по-голяма от твоето дете, изкара почти само на кърма една седмица точно заради грипа и нищо й няма!
Щом суче, няма как да се обезводни, но все пак може да даваш с лъжичка на малки глътки и водичка.
От антибиотика също се губи апетит, ако нямате усложнения, защо пиете антибиотик, той не лекува грипа...

# 2
  • Мнения: 47 902
и ние сме на клацид,преди месец пи зинат,но много го повръщаше и сменихме на клацид,сега взех направо клацид
и двата пъти заради температурата и кашлицата,а сега болките в гърлото не яде
на 1 год е синът ми,и повръща,рядко суче,давам му по малко,защото иначе повръща,и по малко водичка със сламка-защото така му е интересно и преглъща по 1-2 глътки,просто и аз гледам заради темп да пийва поне по малко течности
ако суче-това е добре,давай и по често по малко-както и вода,вода със захар или каквото предпочита-компот,сок,ама разреден и да не е от купените...клацида както и мн други антибиотици дразнят стомаха,а при моя син и самото даване на лекарството,дори вида на шишенцето веднага провокира позиви за повръщане Rolling Eyes,ако мислиш че детето е мого зле,може да го заведеш в болница за да му направят малко вливания,но по-добре опитай в къщи да преодолееш обезводняването-с течности,храна сега не ви е нужна д а настояваш

# 3
пием антибиотик,защото ни го изписаха.Не съм ришила ,аз да го експериментирам ей -така.НО НЕ СА НИ ПРАВИЛИ,НИТО ПЪЛНА КР.КАРТИНА,НИТО СЕКРЕТ СА НИ ВЗИМАЛИ ОТ НОСЛЕТО И ГЪРЛОТО.ПРОСТО ТАКА НИ ГО ИЗПИСАХА.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Спокойно, мила, кърми си колкото иска детенце! Като оздравее пак ще прояде.

# 5
  • Мнения: 772
купи си една банка глюкоза от аптеката и давай вместо вода.нас това ни спаси от обезводняване и съответно от системите  ooooh!

# 6
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 369
Остави детето само на кърма. Има едни прахчета Хидратин Алфа. Разтваряй и давай по малко, но на често с лъжичка.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 333
И аз те съветвам да кърмиш детето колкото иска. И да му даваш глюкоза с лъжичка. Така няма да се обезводни.
Дано се оправи бързо  Hug

# 8
Има едни хомеопатични свещички Вомитосхил, които съм ползвала и съм доволна, освен това от продуктите на Боарон можеш да му дадеш Арсеникум албум 9 CH и Ипека 30 CH, първоначално на всеки час по 5 гранули

# 9
  • Мнения: 47 902
и ние сме ползвали вомитусхил,но при "истинско"повръщане,ако може така да се каже,а в случая става въпрос за дразнене от лекарство,не знам дали биха помогнали newsm78
мимкабримка,и ние се поразхлабихме от клацида,но и минахме основно на вода и кърма,така че разстройството е нормално в случая Rolling Eyes
пожелавам ви бързо да се оправяте Praynig

Общи условия

Активация на акаунт