миене на зъбките

  • 1 735
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 441
От каква възраст трябва да започнем да мием зъбките на децата си?Синът ми е на година и седем месеца,има само 6 резеца и 2 избили кътника.Мия му зъбите вече втори месец с ,,ненедент''за бебета.Питам се дали е рано?Толкова много реклами има по телевизията,дали не се престараваме?Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 735
Ще следя темата с интерес, тъй като и мен ме интересува тоЗИ въпрос.
От 2,3 месеца има някакви налепи по зъбките(1-ви и 2-ри горе)с жълтокафяв цвят. Стои като ивица(една само) в горната част на зъба.
Може би е предразположена към кариес(на 1,3 год. е детето)? Не знам и аз вече,но никак не ми харесва.
Не съм й давала сладки неща въобще!!! Нито захар консумира ,нито разни такива неща....
Мия й зъбките съвсем отскоро, но налепът май излезе упорит. Седи си там!!!  ooooh!
Та се чудя ,дали не е трябвало да започна да й мия зъбките по-отрано?  Thinking
Може би ако бях, нямаше да се образуват тези налепи? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 6 779
И аз ще чакам компетентен отговор от д-р Слънчева  Peace.
Дъщеря ми е на 11 месеца и има 8 зъбчета,но няма кътници.

# 3
Мен също ме интересува тази тема понеже ние вече 6 зъба два долу и 4 горе. Малкият е на 10 месеца и мисля че му е време вече да мием зъбките. Но все пак друго е когато те посъветват.

# 4
  • Мнения: 5 760
Миенето на зъбките в ранната възраст е с цел детето да се приучи към този важен хигиенен навик и когато порастне да го прави с удоволствие и да чувства необходимост. В началото за тях това е като игра и ако е приятно изживяване им става стериотип и необходимост. Това е по-късно гаранция за здрави зъбки.

Общи условия

Активация на акаунт