Помогнете - проблем с антифриза

  • 3 712
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Семейната кола я карам най-вече аз. Съответно знам какво под капака да проверявам редовно, за да нямам проблеми. Преди две седмици по време на движение парното спря да работи и започна да духа студено. Спирам на първата бензиностанция, отварям капака и изненада - в казанчето няма капка антифриз. Доливам аз, прибирам се и на другия ден колата отива на преглед. В сервиза сменили три маркуча, проверили маслото - всичко е наред. Преди 2-3 дни отново я отворих, антифризът беше малко под нормата, пак долях. Днес мъжът ми закара колата за редовна смяна на маслото и видял, че антифризът пак бил под нормата. Проверили са я, уж нямала течове. Прибира се той бесен и от вратата ми хвърля обвиненията, че съм прегряла колата и съм изгорила гарнитурата. Питам го майсторите ли са казали, че гарнитурата е изгорена, а отговорът беше: "Не, ама щом маркучите са наред, значи е гарнитурата!".  newsm78 Аз мигам и питам: "Добре де, ако е гарнитурата нали тази кола ще прегрее, ще пресече маслото, какви ми ги говориш изобщо???". Не, то можело и по-късно да развали маслото, а не веднага.
След дългото изложение въпросът ми е: от какво може колата да губи антифриз, при положение, че маслото е ок и са сменени маркучите? Ясно, че ще се ходи на майстор, но ще е най-рано в понеделник, а ми се иска да имам някаква предварителна идея. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 220
След смяната ма маркучите и напълването на охладителната система някой случайно да се е сетил да пусне парното и да изчака колата да загрее до 90 градуса за да се отвори втория кръг към радиатора и да може да се обезвъздуши системата. Thinking
А каква е колата ти.  newsm78

# 2
  • до канала
  • Мнения: 518
ако има издухана гарнитура мисля че трябва да излиза черен пушак от ауспуха и да ръмжи колата просто се усеща че двигателя се мъчи~мое мнение

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 523
След смяната ма маркучите и напълването на охладителната система някой случайно да се е сетил да пусне парното и да изчака колата да загрее до 90 градуса за да се отвори втория кръг към радиатора и да може да се обезвъздуши системата. Thinking
А каква е колата ти.  newsm78

Колата е Опел Вектра, 1.6i, '92 година. Не знам дали в сервиза са направили това, което пишеш, ако са майстори, би трябвало. Парното си работи без проблем, колата не се мъчи (все пак аз я карам всеки ден и си я познавам достатъчно добре). Чудя се да не е нещо с казанчето... newsm78
А ако гарнитурата сдаде багажа, кога ще се отрази на маслото - веднага или не е задължително да е толкова бързо?

# 4
  • Мнения: 220
Веднага ще се пресече

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Веднага ще се пресече

Знаех си аз!  Twisted Evil
Опитват се мен да изкарат виновна, но аз не се давам! Все пак кола на толкова години е нормално да сдаде багажа по някоя част.

# 6
  • Мнения: 87
като отвориш капака и ще видиш един тройник (обикновенно го слагат при монтаж на газови устройства) , таааа същия кахър го имах и аз , но си реших проблема като си оравих връзките!
При мен се получаваше така , че винаги започваше да капе (и да изчезва антифриза) когато е запален двигателят...и съвсем логично , защото тогава се повишава налягането и  избива от някоя слаба връзка! Не знам как са проверявали мъркучите , но според мен тези "майстори" , не са майстори!

# 7
Може и да не пресече маслото ако е издухана гарнитурата към някой цилиндър.
Провери дали бълбука в казанчето когато мотора работи.

# 8
1-За течове се проверав при заграт и работещ двигател.  2-Ако е издухна гарнитурата има два ва рианта.Да смеша антифриза с маслото,но по думите на маисторите това  не е така.Другиа вариант е, гаритурата да е прегориала кам цилиндрите.Тогава при равотщ и топъл двигател от аспуха излиза конденс,това е антифриза който се губи.А на сапруга си му кажи че изухването на гарнитурата става не само от прегряване, а и от много други фактои,за които ти нямаш вина. Crossing Arms               

# 9
  • Мнения: 490
Какъв е антифриза?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да ви кажа как закрепих положението - един приятел ми даде акъл да си купя течност за уплътняване и запушване на течове от радиатора. Струва около 6 лв, продава се на всяка бензиностанция и се изсипва в казанчето с антифриза. Откакто го сипах (има вече месец) не съм доливала антифриз.

Общи условия

Активация на акаунт