Към мамите на втори деца и как да се успокоя психически

  • 504
  • 2
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Здравейте мамчета! Въпреки че бебо вече наддава - вече е 3 кг, непрекъснато ме измъчва мисълта че кърмата ми е малко и няма да му стигне, нищо че вхладилника има и АМ и няма да остане гладен, но аз искам да е само на кърма. Другия ми проблем е че много се ядосвам с каката , 9 г.- каквото й кажа все не е съгласна и защо "тя да го направи". Да уточня - що се отнася за нея и нейните неща - какво да направи и т.н. , а за бебето помага-радва му се държи го на ръце, пее му песнички и го приспива. За капак днес се разболя и ми е свито "под лъжичката" цял ден. А може би не само притесненията около бебо , и другите ядове влияят на кърмата? newsm78 Но как да изхвърля всички тези мисли от главата си?  Как да сложа линийка на децата ми newsm78

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 20:04 от antineq

# 1
  • Мнения: 994
ами как - дишай дълбоко Simple Smile - майтапя се.
не се притеснявай излишно за кърмата. ако днес е по-малко, бебето ще суче по-често и утре ще е повечко. ако бебето суче ефективно, не реве, ака и пишка няма какво да се притесняваш.
а за болната кака - няма как - имаш ли повече от 1 микробите и бацилите  се обменят. трудно е, но ще намериш начин да се погрижиш и за нея. а пък 9 годишните вече карат ранен пуберитет според мен и няма защо да й се сърдиш. Не иска ли каката да помага за бебето? Нашата кака е много по-малка, но си умира за по-малкото си братче.
тъй, че дишай спокойно, гушни и бебето и каката и се отдай на пролетно-летни мечти.
бързо оздравяване за каката.

# 2
  • Мнения: 2 498
Не се притеснявай Stop!
За кърменето-давно не ме линчуват, но аз не съм кърмила въобще и двете си деца (така исках)-това го написах с една единствена цел за да ти кажа, че и с АМ децата порастват....
Дано се включат майки кърмачки и да ти помогнат със съвети!
За каките....миличка, и аз имам кака на 9г., много ми помага-мога напълно да и оставя малката и имам абсолютно доверие Peace...
Дали пък тази проява от нейна страна, която описваш не е породена от ревност или ограничаване да е край бебето?Помисли си добре дали поведението ти към нея не е промемено след появата на малкото човече?Позволявай и да го носи, да му сменя памперс (дори и под твой контрол),да учавства при къпането, да се грижи за него-не я дистанцирай...

А за болестите просто нямам думи ooooh!....и нашата кака непрекъснато носи вируси от у-ще и съответно се разболява и малката, но това е един от рисковете на двете деца-разболее ли се едното после и другото.....
В началото, когато Иса беше на 2 мес. каката се разболя от бронхит и постъпих много лошо(по-късно го осъзнах)-забраних и да влиза в стаята на бебка и изобщо да не я вижда 5-6 дни, от което само загубих...тя едва не ме намрази и непрекъснато ми говореше, че не съм я обичала щом така съм постъпвала, че не и обръщам внимание и т.н....беше замислена все по-често и съответно намразваше бебето....от този момент не съм поставяла никаква бариера между тях, а когато е болна проне е с маска...

Оф, извини ме-много дълго стана, но дано съм ти била полезна с нещо!

Общи условия

Активация на акаунт