Театър с участието на деца и родители

  • 517
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
От доста време ходим с детето на куклен театър, но днес бях наистина приятно изненадана.
В салона на “Янко Сакъзов” гостуваше театър “Завеса”; оказа се, че те правят нещо като театрална работилничка за деца и родители. Не са го кръстили така, няма никакви превземки в цялата работа, просто има едно симпатично момиче, което си приказва с децата, обяснява им какво има в театъра (сцена, осветление, звук, режисьор и т.н., всичко това с думи прости), след което разделя една известна приказка на части и кани деца и родители от публиката да изиграят по една роля във всяка от частите. Има елементарни, но хубави и цветни декори и костюми. Девойката предлага на невръстния “актьор” да реши как точно ще изиграе своята роля (“ти каква Червена шапчица ще бъдеш? Сериозна, сърдита, весела или малко разсеяна? Как точно ще ходиш?... и т.н.), при особено срамливи актьори кани публиката да се включи (тя и без това осигурява “звуковите ефекти” – хъркане на вълка, скърцане на вратата, вой на вятъра). Накрая всички актьори получават по едно подаръче.
Много готино, бе! И имаше пет-шест комплекта възрастен с дете накръст. От една страна хубаво, щото всички имат шанс да играят (щерката беше Ловеца), но от друга страна... колко време ще го правят при полупразна зала?
Другата събота във всеки случай мислим да се изсипем пак. От 4 и 30 е. Който иска да ни види как се маймуним, да заповяда  Laughing

# 1
  • Мнения: 3 835
Страхотно, благодаря ти Анда, че го сподели. Само в събота ли е? Дъщеря ми обожава подобни мероприятия, а пък и ако участваме в представлението, направо ще си припадне от удоволствие. На всяка цена ще дойдем следващия път. Hug

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Продължавам съвсем НЕблагородно да завиждам на софийските деца. И страхотна идея, която ти, Анда, ще популяризираш тук и театърът няма дълго да остане празен Wink  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 353
  Сигурна съм, че е страхотно и бих я завела, но тази грипна епидемия ме плаши.

# 4
  • Мнения: 3 271
  Сигурна съм, че е страхотно и бих я завела, но тази грипна епидемия ме плаши.

И мен  Embarassed Cry Но звучи страхотно. Дано оцелее и да се включим скоро! Анда, благодаря, че сподели!

# 5
  • Мнения: 3 034
М-дааа, мислех днес да отидем на това представление, обаче госпожицата спа до 16.15 и нямаше да успеем. Но не знаех, че е толкова весело, така, че Анда, зариби ме - на следващото ще се опитам да я заведа.
Благодаря  Hug

# 6
  • Мнения: 1 455
Анда наистина е хубаво там.Ние бяхме миналата седмица,залата беше на половина пълна,но аз винаги водя детето сутрин и явно тогава идват повече деца,защото не сме случили до сега на празна зала.Миналата седмица постановката беше по същия начин-с дечица,за съжаление моето се разплака,като ни извикаха на сцената Laughing

Общи условия

Активация на акаунт