За постоянството в спортуването

  • 2 959
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Постоянни ли сте в грижите за фигурата си/за физическата активност иде реч/?
Откога?
С какъв спорт поддържате фигурата си?

Аз напоследък не спортувам изобщо.
Дори и на работа ходя рядко пеша.
И естествено това се отрази на фигурата ми - за околните едва ли е видимо, но аз си усещам, че никак, ама никак не съм във форма. Дойде ли пролетта, почти съм сигурна, че ще се мотивирам по някакъв начин и ще започна да навъртам километри на колелото. Но ми се иска/не че знам как/ спортът да стане част от живота ми, а не нещо което ТРЯБВА да правя




# 1
  • Мнения: 4 371
Никак. Особено зимата. И на мен ми се иска, но съм мързелива.
Тренирам на степера само заради мъжа ми, защото пак ще каже че всяко чудо за три дни при мен и пак ще бъде прав Tired
С всичко се захващам с голям ентусиазъм, но бързо се изпарява, уви. Вечер след работа съм уморена и последното нещо, което искам да правя е да спортувам, но пък съм започнала да приличам на бъчва #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 331
но пък съм започнала да приличам на бъчва #Cussing out

За теб не знам, но аз се чувствам точно така.
Тъпо Tired

# 3
  • Мнения: 305
здравейте момичета, аз от месец не спортувам, но като цяло ходя на различни спортове за да не ми омръзва. Миналата година цялата се забавлявах с интензивен пилатес, тае-бо, фитнес, капуейра, каланетика - понякога йога. Сега през януари ме е налегнал нещо мързела  newsm45, но мисля да се преборя с това чувство и да стартирам отново. По принцип спортувам най-вече от уважението към тялото ми. Не бих казала, че ако не вляза в залата започва да ми липсва, по-скоро в началото си го налагам и след това някак си ми влиза в графика. Обичам много да ходя пеша и от и до работа стигам с двете крачета което ми отнема около час / час и нещо.

Тони, не знам какво да те посъветвам относно спорта да ти стане част от живота ти - може би ако започнеш съзнателно да го свързваш с някаква положителна емоция, да си визуализираш нещо хубаво - може би няма да ти се налага да Трябва да го правиш. Всичко е въпрос на нагласа и гледната ни точка. Аз примерно обожавам сладкото и го свързвам с нещо приятно. Но, понякога когато съм прекалила и искам да го спра си представям как дадено парче торта ми се лепи на задните части и как те стават огромни  newsm47 и знаеш ли това направо ме спира. Успех момичета

# 4
  • Мнения: 5 393
От няколко години съм много несериозна и ме мързи.Преди това спортувах редовно и се чувствах добре, а сега все нещо съм схваната, боли ме кръста, боли ме еди-кво си.... Tired Все си намирам някаква причина да не си дигна гъза и да отида да спортувам, но се надявам пролетта да се мобилизирам . Иначе веднъж като си навия на пръста, че ще ходя на спорт съм сериозна и редовна поне няколко месеца. Добре че поне с детето се разхождам насам-натам, че иначеееее.... ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 424
Болна тема.... Не си падам много по спорта  Rolling Eyes Рядко ми се случва да спортувам с искрено удоволствие, в момента само за плуване в морето се сещам  Laughing
НО се старая да се движа,колкото мога повече, много обичам да ходя пеша (поне това) Отделно правя упражнения за отслабване и стягане, по-добре да не  споменавам колко често    Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Слабото ми място. Есента се бях навила много за фитнес - личен треньор, програма, хранителен режим  - и резултатът не закъсня, ноооо скоро ми мина интереса и спрях да ходя Confused Доста килца качих и се чудя сега какво да захващам ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 956
Никога не съм спортувала и не съм имала нужда до момента ,в който трябваше да сваля 20 и няколко кг. Миналата година играх малко повече от 3 месеца Тае-бо в домашна обстановка. Сега поднових тренировките от 10 дни...вече просто тялото ми има нужда и от това  Rolling Eyes дано само не ми се изпари ентусиазма  Praynig а пък ,ако имам уред в къщи едва ли ще го оставя да събира прах  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 220
Купих си степер, за да отпаднат повечето ми оправдания да не спортувам. Но най-вече ме мотивира образът ми в огледалото  #Cussing out не съм качила много, но не мога да се гледам. Започнах всеки ден да прекарвам по половин час на степера +15 минути да въртя обръч, защото талията ми е слабото място. Резултатите не закъсняват и това ме стимулира.  Peace

# 9
  • Мнения: 6 958
Въртя кростренажора всеки ден до 30 минутки в продължение на месец - определено резултатите не закъсняват - обиколките намаляват, кантарът също си казва думата..., но за да има ефект трябва повечко водичка да се пие и да се съчетае с подходящ хранителен режим... Но поне месец, резултатът не идва изведнъж...

Когато спортуваш има ефект! Когато преустановиш, ден след ден ефекта си заминава... Затова постоянство  Peace

# 10
  • Мнения: 1 655
 Преди години си купих степер,  после гирички, но  така и не започнах сериозни тренировки в къщи. Започнах за ходя на фитнес преди година и половина и мога да кажа, че проблема е когато спра за известно време. Започването е трудно, но отида ли във фитнеса се трудя упорито въпроса е да вляза в залата. Налегне ли ме обаче мързела лоша работа. Затова избягвам да спирам тренировките. По принцип ходя два пъти в седмицата на фитнес за повече нямам време.
 Успех на всички, които искат  да са красиви и привлекателни! newsm39

# 11
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Тони, при мен положението е същото.
Бях много активна и постоянна до март 2006, след това разредих и накрая спрях.
Според мен и тук важи поговорката, че апетита идва с яденето, както и си отива, акто спреш да ядеш Grinning
Сега се самонавивам да почна пак.
Аз ходех вечер на Славия спортекс, ако някой иска може да ходим заедно.
Успех на всчки  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 331
Да, въпросът е да започнеш - след това някак се превръща в част от деня ти и изпуснеш ли тренировката, сякаш си изпуснал ядене Mr. Green
Ще започвам пак да тренирам - кофтито е, че когато си толкова ограничен откъм време, трудно отделяш дори половин-един час за неща, които не ти доставят чак такова удоволствие... Уф, изпивам си кафето и се качвам на велоергометъра. Оставям децата си на самоотглеждане/или по-скоро бащеотглеждане/ за половин час.
А пролетта съм решила да си купя кростренажор - за разнообразие, а и една нова покупка е винаги мотивираща Laughing

# 13
  • Мнения: 565
Аз винаги съм била доста редовна със спорта, но откакто запо4нах нова работа преди 3 месеца и 2ра специалност по4ти по едно и също време в университета (ходя на лекции вечер) съм ходила на фитнес около 3 пъти. Embarassed Трябва пак да се мотивирам, но ми е изключително трудно да намирам време тази година. Знаете как е - и къщата да е чиста, и да е сготвено, и мъжо иска внимание... и т.н. Simple Smile

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
като фен на спорта  Crazyще кажа само,4е мотивацията е основното WinkЕнтусиазма е първото,мотивацията второто ,и накрая идва удоволствието и резултатите.Става бавно ,но е въпрос и на търпение .............Хубавите  работи стават бавно Mr. Green

аз спортувам за удоволствие и по навик...........Държи ме в тонус и добро здраве Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт