Imame si dve deca-rodni,iskame da osinovim to4no opredeleno dete-6ans?

  • 1 865
  • 13
  •   1
Отговори
имаме си две дечица-момче и момиче,но при стечение на обстоятелствата искаме да осиновин друго дете,което ни направи впечатление-намира се в приют,не е дадено за осиновяване-дали има шанс и дали не е риск нашата постъпка-вие как мислите.

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Здравей,озадачена! Това,че имате две деца и искате да си осиновите детенце е много хубаво,имате опита и ще ви е по-лесно с детенцето!Ние също осиновихме дъщеря ни,след две мои рожденни деца,а после родих още едно!Пишеш,че искате конкретно детенце-ако няма подпис за осиновяване едва ли ще можете,но първо говорете с директорката на дома,тя най-добре ще ви разясни ситуацията около въпросното дете и какъв е шанса да го осиновите!Ако неможе осиновяване,може да разговаряте в местните социални гпижи -отдел ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО- да кандидатствате за приемно семейство ...Колкото до това  Thinking дали не е риск от ваша  страна- по-различно е с осиновените деца,особено пък ако са по-големички-над 4 години-имам в предвид,че е по-трудно,защото те имат изградени навици за самозащита,техни си  ooooh! и и въпреки стремежа им да си имат мама и татко,попаднали извън дома в новата среда ..се чувстват незащитени и несигурни-в началото! И е риск,защото има дечица с по-труден характер и неподготвеният родител за такъв инат и отпор от страна на дете се шокирва,но с търпение и воля всичко се постига:naughty:и не е риск,защото ти с нещо допринасяш една невинна душичка да излезе от омагьосаният кръг на обикалянето от сиропиталище на сиропиталище...и после на улицата Heart Eyesв момента,в който детенцето стане част от живота ви започвате да имате чувството ,че то просто винаги е било с вас и го обичате наравно с другите си деца
...озодочена,в кой град живееш ,ако не е тайна

# 2
  • Мнения: 3 715
Никакъв шанс.

# 3
  • Мнения: 901
озадачена не може конкретно .. и това е правилно! Прочети назад имаше подобна тема.. щом искаш да си взимаш нещо конкретно то е в магазина ...

# 4
озадачена не може конкретно .. и това е правилно! Прочети назад имаше подобна тема.. щом искаш да си взимаш нещо конкретно то е в магазина ...
Marabu, може би наистина е правилно да не се осиновяват "конкретни" деца, но не мисля че по този остър начин трябва да отговорим на жента, която се обръща тук с  въпрос и молба да я ориентираме в ситуцията.  Освен това не се знае нищо за това, какви са мотивите на това семейство да желае да осинови въпросното детенце.

Озадачена, обърни се за информация и разяснения към ОЗД, както те съветва Дидка. По принцип няма шанс, а и освен това доколкото разбирам детето не е вписано в регистъра за осиновяване. В този случай се правят всички постъпки за реинтеграция на детето в биологичното семейство (майка), така че приемното семейство във всички случаи ще бъде предпочетено като алтернативна грижа за това дете.  Не знам каква точно е ситуацията при вас, но в случай на вече изградена емоционална привилегирована връзка с детето, има някакъв шанс да сте предпочетени пред другите семейства, определени за осиновители на това детенце. Ако разбира се, то и вие сте вписани в регистрите (детето в регистъра на деца за пълно осиновяване и вие в регистъра за кандидат осиновители). Както виждаш - безкрайно много "Ако-та" Whistling

# 5
  • Мнения: 901
Vixen моето мнение .. не "може би"  ами е АБСУРД да се осиновяват конкретни деца - затова съм рязка... отново ще се повторя : това не е магазин и никой не си купува кученца. Това за Бога са деца .. жените които забременяват да не би си избират да родят русо със сини очи ? НЕ ..тогава щом там не може дай при осиновяване да го изберем ? Какво значение имат мотивите ..

# 6
Vixen моето мнение .. не "може би"  ами е АБСУРД да се осиновяват конкретни деца - затова съм рязка... отново ще се повторя : това не е магазин и никой не си купува кученца. Това за Бога са деца .. жените които забременяват да не би си избират да родят русо със сини очи ? НЕ ..тогава щом там не може дай при осиновяване да го изберем ? Какво значение имат мотивите ..

Мотивите имат значение, ако с детето  вече е изградена връзка, в този случай е напълно естествено кандидат осиновителите да искат да осиновят точно това дете.  Друг е въпросът, че не е редно да допуска стигането до тази ситуация. Но такива случаи има и то не един и два. И ако отношенията на привързаност са отишли твърде далеч, може да се спори по въпроса, кое е в интерес на детето.
Незнам, конкретният казус може съвсем да не е такъв, но точно това имам предвид че не можем да съдим без да знаем мотивите и историята. Rolling Eyes
Всеки има своето мнение разбира се, но лично аз считам че по отношение на системата  за осиновяване има още много какво да се желае. Доказателство за това е неоспоримият факт, че все по-често се прибягва до незаконни методи (припознаване на детето от уж биологичния баща, настаняване на детето в приемно семейство, с цел осиновяване на малко по-късен етап и т.н.). 
 Не бих искала да превръщам темата в спор. Още повече, че мнението ми не е противоположно на твоето. Аз също смятам, че децата не трябва да са "избирани", в смисъла който ти влагаш. Подкрепям идеологията "семейство за детето", а не "дете за семейството". Проблемът е най-вече в това, че и детето и кандидат осиновителите не получават необходимата подготовка и подкрепа, за своята  среща. И понякога това води не до началото на тяхното общо щастливо бъдеще, а до отхвърляне и огромно разочарование. Това обаче е друга тема. Отплеснах се Embarassed
Оставам с уважение към мнението ти  bouquet.....аз не бих била толкова рязка, но всеки има различен стил Wink

# 7
Дидка ,kakayaka ,marabu , Vixen   благодаря ви за отговорите.
Положението е много объркано и това ми е като идея за осиновяване на това дете,незнам дали въобще ще стане,защото е много сложно.Родителите на детето-майката -починала,бащата в затвора ,има роднини,при които живее-чичо,но от ОЗД го вкарват в приют и го държат там против волята му,то бяга от там и се връща вкъщи,иска да си живее с чичото и да ходи на училище-мисля че е в 3 клас.Стана ми мъчно за него,че никой не го е грижа за детето,а го държат в приюта против волята му.Затова ми се роди идеята за осиновяване.Примерно ако говорим с бащата и подпише че се отказва от правата,но това в случай че детето се съгласи да живее при нас,офф много е сложно и незнам дали разбрахте,даже и аз незнам как да постъпим,потнеже детето изглежда умно,макар и да е от ромски произход,ако не се лъжа и затова искам да му помотнем,защото е грехота да се изпускат децата и да тръгват по лош път

 Дидка
В Пловдивско сме,но не искам да казвам къде точно  Wink

# 8
  • Мнения: 1 615
marabu, по-спокойно, мила Wink Хората не искат да си изберат цвят на очите. Разбира се,  че не е редно да се избират деца. Но има изключения - когато има някаква връзка, както е в случая. Ако детето на твои роднини или приетели е на път да иде в дом за сираци, ти няма ли да се бориш да го осиновиш точно ти точно това дете, дори да не си имала конкретни намерения да осиновяваш?
А нали това дете дори не е оставено за осиновяване.?Жената просто споделя. От постовете й е повече от ясно, че са разтревожени - цялото й семейство, и се опитват да постъпят правилно. Аз им желая успех!

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
озадачена похвално и много благородно е,че искате да помогнете на детенцето- Praynigдано да успеете!Идете до закрилата на децата в Пловдив явно там ще са наясно със ситуацията и ще ви кажат най-точно и вярно как можете да помогнете.След като разговаряте,кажи какво е станало и имали светлина в тунела Hug......а тука нека не те обижда понякога резкият тон на някои от пишещите...понякога малко избързват и са крайни със мненията си пишещите мами тука,но пък са все добри и свестни хора,само малко изнервени покрай проблемите си
 Thinkingмалко е грубичко сравнението със стоката в  магазина и с кученцата #Crazy и едва ли е АБСУРД осиновяването на конкретно дете-до скоро даваха деца по телевизора,ЗА които търсеха родители...значи хората изявили желание се обаждаха за конкретно детенце ,аз също исках да осиновя още едно конкретно детенце заедно с Ваня-за да е тя по-спокойна,понеже контактуваше само с тая своя приятелка Sick следващата година искахме точно определено момиченце пак от същият дом-дете,което неговореше,беше вече на 7 години и нещо с физ.данни на 5 годишно,разбираше всичко и можеше да се оправи само ако е в нормално семейство иначе отиваше в дом за умствено изоставащи.Даже започнахме сериозно да обмисляме осиновяването и,и едва ли съм се пазарила за кученце,а за съдбата на едно детенце...
....озадачена желая ти УСПЕХ

# 10
Озадачена, дори и да не можеш да осиновиш това детенце, със сигурност можеш да му помогнеш и по други начини.  Не се отказвай, проучи нещата ! Успех! Peace

# 11
  • Мнения: 341
озадачена,разбирам те напълно как се чувстваш и обърканите мисли и чувства които бушуват в теб .Дидка е права,иди до  ОДЗ в Пловдив,ако имаш нужда от подкрепа ми пиши на лични аз съм от Пловдив.Наистина има много начини да помогнеш на това дете без да го осиновяваш.Наистина е по-сложно тогава,но след като то ти е влязло в сърцето ще се справиш и ще намериш правилния път.  bouquet

Ще се радвам ако мога да помогна с нещо,най-малкото с морална подкрепа.

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
kremmy    bouquet

# 13
  • Мнения: 4 138
напьлно вьсможно е. тоест непьлно осиновяване. сложно е, но е реално вьсможно. ако се интересувас, писи ми на ли4ни. сори, но пак нямам  кирилица Sickтака 4е ако имате сдрави нерви и сте готови да се борите са детето......

Общи условия

Активация на акаунт