отказва АМ

  • 349
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Не зная темата ми за тук ли е но ако не е моля нека бъде преместена!Мойта беба е на7м. и е на кърма.Вчера решихме с мъжа ми да вземем АМ за да пробваме от време на време да и даваме за да може да излизаме от вкъщи за по дълго.Чаках с нетътпение да дойде вечерта за да и дам защото честно казано вече почва да ми пописва това висене на цица нон-стоп през деня и през ноща но за моя изненада тя отказа категорично млякото.Какво да правя???То е ясно че ще продължим да се кърмим,но има ли начин да я накарам да го пие,възможно ли е точно това да не и е допаднало или просто няма смисъл да се пробвам пак.Да кажа само че тя дори вода не пие от шише,а се лигави с бибата-играе с нея и я дъвче.Ами това ми е питането

# 1
  • Мнения: 851
Да ти кажа като четох се зачудих щом бебето е на 7 месеца не си ли я захранила? Защо ще даваш АМ чак сега? Не е ли по-добре да даваш някакви кашички или пюренца за да заместваш хранене, а не АМ? Не съм експерт,но ми се струва че това е по-добър вариант от АМ. А иначе аз в мигове на умопомрачение също съм пробвала да давам на дъщеря ми АМ /бях взела Фризолак, а чак после разбрах че това не е най-хубавото мляко ooooh!/, но тя хич, ама хич не го ще. Ти какво си купила? Аз съм чувала, че повечето бебета харесват  Аптамил /ама е малко скъпичко Crazy/. Каквото и да решиш- успех и дано да започнете наистина да излизате за по-дълго, че ми е напълно ясно какъв ад е по цял ден вкъщи /и то сега в студа и без разходки #Crazy/, а когато излизаш то е за максимум 2 часа и все гледаш часовника и тичаш като луда...какво ти удоволствие от излизането Simple Smile

# 2
  • Мнения: 549
Аааа аз съм я захранила,давам вече пюренца каши не ще!Но помежду другото си виси пак на цица много честичко-харесва си и явно и вместо кърма искам от време на време вече да замествам с АМ

# 3
  • Варна
  • Мнения: 567
А пробвала ли си да и даваш изцедена кърма  с шише? Пак ли не иска? Дали не й харесва самия биберон? Можеш да го смениш, има различни видове.

# 4
  • Мнения: 549
А пробвала ли си да и даваш изцедена кърма  с шише? Пак ли не иска? Дали не й харесва самия биберон? Можеш да го смениш, има различни видове.


Никога не успях да цедя не зная защо.Кърмим си се успешно ,тя си натдава добре,но не мога да се цедя.Пробвах в началото като я накърмя се изцеждах и резултата беше почти нулев.Така че варианта със изцедената кърма отпада

# 5
  • Мнения: 535
АМи не се учудвай LaughingБебето просто знае кое е  по- доброто и не иска да яде АМ, защото вкусът не е същият. МОят съвет е ако искаш пробвай да й слагаш в пюретата за да свикне с вкуса и тогава й направи пак. МНого бебета не свикват с вкуса на АМ, именно защото първо не са пили от шише и второ, защото колкото и да е близко до майчината кърма, вкусът никога не е идентичен. Другото ми предположение е, че е заради бибата- опитай с по- отворена, тоест с по- голяма дупка. Аз да ти кажа, по същия начин като теб се видях в чудо като оставях малкия на майка ми и ходех на изпити, защото той не можеше да пие от шише, а и млякото не му харесваше. В крайна сметка изпиваше по около 20-30 мл и си ме чакаше. Това е живота, радвай се, че не го приема, иначе много бързо би се отбила bowuu

# 6
  • Мнения: 568
И нашето бебе не харесва АМ, също се опитах да и давам от 7 м.
Давах и Аптамил, което било най-вкусното, но също си е гадничко.
Имах известен успех ако не е в шише и е смесено с пасиран плод, но след известно време започна да отказва и този вариант.
След това опитах с кисела мляко и се оказа, че му е голям фен.
На 8 и половина месеца сме сега.

# 7
  • Мнения: 999
 Аз веднъж имах същият проблем и се оказа че е заради бибата.
Първо я пробвах с АМ, не пожела.Аз имах толкова кърма колкото да и стига за едно хранене и ми беше трудно да изцеждам и да го складирам, но това беше преди да разбера че кърмата може да се замразява.И така малко по малко и събрах едно шише кърма и като и го дадох пак не пожела.
така разбрах че е зареди бибата.

# 8
  • Мнения: 636
Много бебета не харесват АМ след кърма, защо ли  Twisted Evil Шегата на страна.
Аз също се чудя с какво да заместя кърмата. След някой и друг месец се връщам на работа. АМ се отхвърля категорично, неподсладено кисело мляко - също. Пробвала съм няколко вида АМ. Резултатите бяха различни, но все неприятни - повръщане, плюене, дори ситен обрив около устата.

По-големия проблем е, че предложих кисело мляко с банан, което изяде, но пак се появиха ситни пъпчици около устата, които изчезнаха в рамките на няколко минути. Храних я с лъжичка, което изключва реакция от биберон и т.н. Някой да знае защо се получава така?

Общи условия

Активация на акаунт