Ядете ли зеленчуци?

  • 915
  • 18
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте момичета!
Искам да ви попитам, сега в зимния сезон, докато кърмим какви салати да ядем. Аз направо не знам  newsm78 Искам да ям зеленчуци, за да доставям полезни вещества на бебока, но полезни ли са те? По това време доматите и краставиците имат  вкус на всичко друго но не и на домати и краставици. Зеле не може заради коликите. За морковите не знам. А марулите дсали стават? Кажете, моля вашето мнение по въпроса

Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 14:01 от zipur

# 1
  • Мнения: 314
гледам да ям предимно сезонни зеленчуци-моркови,зеле,червено цвекло(изключително полезно е),а доматите и краставиците съм ги оставила за пролетта.сега наистина нямат никакъв вкус,а и кой знае с какво са пълни. Peace

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Аз,ям всичко Peace.Моята неонатоложка ми каза още когато родих,че може от всичко без да се прекалява!

# 3
  • Мнения: 215
Само зеленчуците да бяха вредни - почти всичко , което ядем е боклук . Аз лично не му мисля много кое е с нитрати , кое не - такива са времената , кво да правиш  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
На мен лично от марулите ми се раздразнят сериозно червата,а и на бебо не му понесоха последния път като ги ядох Peaceимаше много колики.

# 5
  • Мнения: 942
Аз,ям всичко Peace.Моята неонатоложка ми каза още когато родих,че може от всичко без да се прекалява!
ОООООООООо и аз така.А за нитратите...то почти всички плодове и зеленчуци са пълни с тях.... Sad Ама не се отказвам от тях (от плодовете и зеленчуците,де) Simple Smile

# 6
  • Мнения: 547
Аз ям предимно сезонните зеленчуци. Просто другите нямат никакъв вкус в момента, освен че са пълни с нитрати.
Между другото от китайското зеле стават страхотни салати Simple Smile

# 7
  • Мнения: 16
Аз се въздържам от марулите-в листните зеленчуци има най-много нитрати

# 8
  • София
  • Мнения: 555
А защо се притесняваш от колики (зелето), на 6 месеца вече не са така чувствителни към майчината храна както като новородени.

# 9
  • Мнения: 133
ние пък си хапваме туршиите, които сме си направили есента  Laughing

# 10
# 11
  • Мнения: 2 159
аз ям домати ама от бурканите на бабите. Тези, които са сега по пазара са без никакъв вкус. Чакам с нетърпение пролетта да дойде и да хапвам марулки Laughing, сега не смея

# 12
  • Мнения: 8 917
От всичко по малко Peace

# 13
  • Мнения: 2 309
В момента не ям зеленчуци, а само плодове - задължително сутрин фреш и по някоя и друга ябълка през деня, като дойде сезона на доматите и краставиците ден не минава без шопска салата Laughing моркови, зеле и пр. зеленчуци неделюбвам, ако някой ми ги направи на салата ям, но сама ме мързи.

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Всичко ям. До сега не си позволявам да хапвам боб и леща, но и това може скоро да го направя.

Общи условия

Активация на акаунт