Да си направя ли ноктопластика???

  • 3 736
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Здраевейте маменца! Много се чудя дали да не си направя ноктопластика, от тази с гела. От около 1 месец и 1/2 работя, имам по принцип хубава плочка на ноктъта, обаче с две деца и пълен работен ден нещо ми идва в повече да мисля и за маникюра  Sick Нямам нерви и време да се лакирвам, а казват, че при ноктопластиката лак се нанася веднъж на 3 седмици. И тъй като чувам противоречиви мнения, ще съм благодарна на вашите съвети   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 299
Трябва да ходиш всяка седмица на подръжка, което са си пак пари. Ти си предцени. А и все пак не е напълно безвредна ноктопластиката за ноктите.  Ако проблема ти е само лакирването, ходи си при маникюристка - тя ще се погрижи.Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 155
Ако е само заради единия лак - недей  Naughty

# 3
Ноктопластиката  е красива но съсипва тотално ноктите после ноктите ти стават като найлон и дълго време се възстановяват.

# 4
  • Мнения: 1 290
Ако имаш излишни пари Peace

# 5
  • Мнения: 419
Аз съм с ноктопластика от 3 месеца и съм много доволна.Лакът ми издържа по 2-3 седмици,горе долу на 2 и половина седмици съм на подръжка.Първоначално ноктопластиката ми струваше 40лв+12лв за декорация.Сега на 2-3 седмици плащам по 20лв за подръжката+12лв за декорация.Наистина парите не са малко,но според мен си заслужава. Peace

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 464
Ноктопластиката много вреди на естествения нокът.След това ще имаш много главоболия докато си възстановиш ноктите. Помисли добре. Hug

# 7
  • Мнения: 5 622
И аз съм си слагала ноктопластика. Не веднъж. Различни видове- с гел, акрил....

Като съм с ноктопластика редовно ме питат дали са ми естествени ноктите и, че са много красиви. Значи прави впечатление. Определено. Моята дължина не беше много голяма, но толкова, че да е достатъчно елегантно и красиво.

Изисква поддръжка на около 10 дена средно. поне при мен. Ако се счупи нокът, трябва да отидеш и преди този срок да го "ремонтираш"  Wink

Самото слагане не е от най-приятните процедури....Има и лека болка/парене, от премахването на горният слой на нокъта(обработката преди да се постави удължителят и да се нанесе гел/акрил)

Най-гадният момент е след като се махне ноктопластиката, защото ноктите стават начупени и се налага да се отрежат до дъно. При мен, обаче този период на заздравяване трае малко защото така или иначе ноктите ми растат доста бързо...

Ако не си си правила до сега, направи си. Аз съм на принципа, че човек трябва да опита от всичко, иначе никога няма да знаеш какво е, а и ако съдя по себе си, няма да се успокоя, докато не направя това, което съм решила   Wink Peace

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 240
Ноктопластиката  е красива но съсипва тотално ноктите после ноктите ти стават като найлон и дълго време се възстановяват.
Ноктопластиката много вреди на естествения нокът.След това ще имаш много главоболия докато си възстановиш ноктите. Помисли добре. Hug

Ако ноктите ти са здрави, по-добре не ги съсипвай с тая гадост. Така или иначе изисква да отделиш време и пари - за същото време и по-малко пари можеш да имаш добре поддържан от маникюрист естествен маникюр!   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 165
За ноктопластика с удължители съм против  Naughty, защото наистина многоо съсипват нокътя.По принцип съм с естествен дълъг маникюр, но като ми се счупи някой нокът отивам и си слагам ноктопластика.С удължители като ми израстне нокътя и махна удължителя веднага пак се чупи и плочката е супер наранена.При изграждането с гел нямам никакви проблеми. PeaceНокътя си израства здрав и без проблеми след това.Единствено ми е неприятно, че от напластяването на гела става по-дебело от удължителя, но се свиква

# 10
  • Мнения: 2 492
Здраевейте маменца! Много се чудя дали да не си направя ноктопластика, от тази с гела. От около 1 месец и 1/2 работя, имам по принцип хубава плочка на ноктъта, обаче с две деца и пълен работен ден нещо ми идва в повече да мисля и за маникюра  Sick Нямам нерви и време да се лакирвам, а казват, че при ноктопластиката лак се нанася веднъж на 3 седмици. И тъй като чувам противоречиви мнения, ще съм благодарна на вашите съвети   bouquet

Ако ти е само заради едното слагане на лак и това , че нямаш време те съветвам да не се занимаваш с ноктопластика .
При мен след слагане на ноктите се оказа , че трудно правя и елементарни неща , от сорта на това да измия чиниите , да оправя креватите и т.н. Страшно ми пречеше и много ме забавяше .
А моите бяха направо на половина от дължината , която имаха удължителите първоначално .
Да не ти обеснявам , как на седмия ден отстрани при кожичките ми се вдигна гела - побеснях !
Отидох в салона и казах , да ми ги махнат ... а ме гледаха много странно , щото само преди седмица ги сложих .
А гледката на потъмнелите ми , изпилени до край нокти съвсем ме съсипа .
Имам много хубава плочка - дълга даже при изрязани до край нокти седят все едно съм с лек маникюр , но проблема ми е , че се цепят и немога да ги пусна по дълги .
Затова сложих и ноктопластиката .
Сега три месеца след махането й , ноктите ми се възстановиха , но три месеца ми се ревеше , като ги погледна .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз съжалявах,че сложих преди 2 години ноктопластика.Наистина докато си бях с нея,супер си се кефих на ноктите,здрави,лъскави,с перфектен маникюр.
Но след като ги махнах-състоянието на ноктите беше ужасно.белеха се,тънки бяха.С един лак заздравител ги вкарах в ред за 2/3седмици.НО определено се зарекох,втори път да не правя тази грешка.

# 12
  • Мнения: 1 655
 Преди няколко години аз също бях с ноктопластика за около осем месеца. Наистина през периода, когато бях с ноктопластиката
се кефех от перфектния си маникюр. Неприятен беше единствено момента, в който си счупех някой нокът и трябваше да ходя за ремонт. Подръжката също изисква време и средства. Придържам се към мнението на  Буба, че докато човек не опита няма как да разбере как е  и дали му допада. Ти трябва да си решиш сама дали наистина искаш ноктопластика и готова ли си отделяш пари за това. УСПЕХ И КЪСМЕТ newsm10

# 13
  • Мнения: 27 524
Не. Трудно се поддържа, неудобно е, струва пари и не е чак толкова красиво  Crazy

# 14
  • Мнения: 5 317
ако е само заради лака не си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт