още една от вас

  • 1 868
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте момичета!
Аз сам нова във форума, тъй като скоро си прекарах интернет.
Моята история накратко е следната:
На 32 години съм. Имам два не успешни опита инвитро. Сега ми предстои 3-ти опит, но не мога да реша къде да бъде той. Проблемът беше запушени тръби и ме посъветваха да ги отсраня ако имам намерение да правя ин витро, защото с тях ин витрото било обречено на неуспех. Така и направих . При първия опит ми казаха че шансовете ми са много големи. При втория опит едва успяха да изкарат три яйциклетки, които също не се имплантираха. Отговорът за не успехът беше “ Един господ знае какво става вътре в матката в резултат от възпалените тръби”  Моля Ви ако някой от вас е правил ин витро във Варна при д-р Монастирска или при доц. Маркова нека да сподели мнението си за да мога да взема някакво решение. Желая късмет на всички вас през тази година и нека се сбъдне най-голямата ви мечта(аз знам коя е тя). УСПЕХ!

# 1
  • Мнения: 249
Здравей Тонни! Добре дошла при нас! За съжаление не мога да ти помогна с нужната ти информация.... Ние тази година също ще правим Ин Витро и аз съм пред същите  въпроси - при кого, къде и кога. Пожелавам ти успех при третия опит и скоро да се прехвърлиш в мамешкия форум.
Чао и до писане от мен

# 2
  • Мнения: 2 494
Мила Тонни!
Просто ти препоръчвам да зарежеш д-р Монастирска, аз лично имам 2 познати които правиха инвитро при нея-НЕуспешно. Съжалявам че и ти си към тази група.
Препоръчвам ти(не от личен опит, чувала съм) д-р Маркова. Чувала съм че има най-голяма успеваемост. Това за Варна. Ако имаш възможност за София - доц. Щерев.
Тук имам два сайта, прочети, ако ти помогне нещо:
http://www.ivf.bg/?p=11

http://www.ivf-bg.com/index.html

Пожелавам ти успех!

# 3
  • Мнения: 1 497
Не мога да разбера как са ти казали следното нещо
Цитат
Отговорът за не успехът беше “ Един господ знае какво става вътре в матката в резултат от възпалените тръби”

Нали са ги отстранили???? #Cussing out

# 4
  • Мнения: 7 718
Тръбите са били непроходими, вследствие на възпаление, и са ги отстранили, но предполагат, че това възпаление на тръбите може да е повлиало по някакъв начин на матката.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 612
Тонни пратих ти и лично съобщение, но ще го кажа и тук за да не пострадат и други като мен!
В никакъв случай не ходи при д-р Монастирска. Освен, че с нищо не ми помогна, дадох и страшно много пари(за мен - аз съм учителка с 200лв. заплата), а накрая и ми вкара някаква вътреболнична инфекция, та не можах да се оправя 4 месеца.
Аз не съм единичен случай. Имам 2 познати, които са преживели нещо подобно на мен.
Запиши си час за доц. Маркова в "Майчин дом" тел. 052/331144.
Тя е много добра и внимателна, а и съм чувала, че има по-голяма успеваемост и от Щерев(София).
Дано всичко при теб се оправи и този опит бъде успешен.
Моля ти пиши ми на лични!

# 7
  • Мнения: 101
Тонни,къде си правила опитите?Аз имам 3 неуспешни опита-2 при доц.Маркова,отстранени ми са маточните тръби след извънматочна бременност.

# 8
  • Мнения: 171
Ами и аз там. И моите ги махнаха преди инвитрото,но се обедих че за Варна там е правилния избор. Сега си подадох документите по здравната каса и ако ме одобрят ще пробвам пак там.На теб какво ти казаха зещо не се е получило?

# 9
  • Мнения: 101
Първо доц.ми каза,че ембрионите не ми са хубави,а Александров,че са добри.После ми показа снимки на лоши ембриони,с които са забременявали жени ,така че според мен е късмет.Аз лично продължавам докато издържа.

# 10
  • Мнения: 1 951
Моми4ета може ли някой да ми каже zа какви пари става въпрос (zа инвитро)? Мен zасега не са ме отписали като беzнадежден слу4ай, но бих искала да zнам...

# 11
  • Мнения: 101
Цитат на: Mimi07
Моми4ета може ли някой да ми каже zа какви пари става въпрос (zа инвитро)? Мен zасега не са ме отписали като беzнадежден слу4ай, но бих искала да zнам...


Защо си безнадежден случай?Инвитрото излиза около 4000 и нещо лв.Провери в различните центрове.Успех!

# 12
# 13
  • Мнения: 1 951
Благодаря ви, сега се успокоих малко. Аz живея в Австрия и тук инвитрото струва 10 000 ... евро...  Cry  Ние все о6те опитваме с инсеме (2 неуспе6ни опита до тук) и ако продължава така може да стигнем и до инвитро.  Проблемът е в уж в мъжа ми, но смятам да накарам доктора да ми направи вси4ки ваzможни иzследвания преди това zа всеки слу4ай.
Съжаляавам zа странния на4ин по който пи6а но някои букви откаzват да се появят

# 14
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Mimi07
Благодаря ви, сега се успокоих малко. Аz живея в Австрия и тук инвитрото струва 10 000 ... евро...  Cry  Ние все о6те опитваме с инсеме (2 неуспе6ни опита до тук) и ако продължава така може да стигнем и до инвитро.  Проблемът е в уж в мъжа ми, но смятам да накарам доктора да ми направи вси4ки ваzможни иzследвания преди това zа всеки слу4ай.
Съжаляавам zа странния на4ин по който пи6а но някои букви откаzват да се появят


Мими, пиши ми на ЛС ако те интересуват цените на ин витрото в Австрия. Те са държавно регулирани и варират леко в zависимост дали клиниката е частна или държавна. Във всеки случай беше нещо около 2500?, макар и да не си спомням точната сума. Освен това след като има проблем при мъжа ти, имате добри шансове специални фондове да ви поемат 70% от цената на първите 4 опита, включително и на лекарствата. Така че от гледна точка на парите, при всички случаи ще ти иzлеzне много по евтино да направиш ин витро в Австрия отколкото в БГ. Наскоро имаше една много обширна статия в австрийската преса, която ще те информира добре zа теzи в-zможности, но повече подробности- на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт