бременност след конизация?

  • 1 439
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте,направена ми е конизация преди 1.5 г.Ноември м.г. забременях,но направих спонтанен аборт в 8г.с.Това,естествено,няма връзка с конизацията,но още след установяване на бременноста ми наложиха строг режим-спрях работа и почти през цялото време лежах.Ще се радвам,ако някой сподели опита си.Винаги ли се стига до серклаж в по-късните месеци и до колко трябва да се ограничи двигателната активност?Може ли да се шофира или да лежиш означава наистина да не ставаш от леглото?

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Извини ме, че не пиша по темата, но не намерих инфо ,какво точно е конизация. Разбрах само, че е свързано с шийката на матката. Може ли да ми обясниш, извини ме пак за неудобството.  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз не знам какво е конизация и се извинявам, че пиша по темата.
Относно лежанеето /т.к. и на мен ми се наложи/ значи наистина да лежиш. След време, /когато док. каже/ може и леки разходки. Но не и шофиране - тръскането е най-опасното. Ако все пак ти се наложи дълго пътуване, влакът е по-подходящ.

# 3
  • Мнения: 864
Здрасти Marmozy,това с конизациото ми звучи много познато,стига аз да не се бъркам нещо.На мене преди 2г.ми правиха пластика на шийката на матката.До колкото ми обясни АГ шийката на матката ми е много скъсена.
Когато разбрах че съм бременна АГ ме посъветва да махна бебето!Заради скъсената шийка бебето можело да не се задържи в матката,но това било божа работа!Това ми в трета бременност и се чувствам много добре,нямам никакви оплаквания и проблеми!!!
По съвет на АГ трябва да се лежи повече,да не се вдига тежко,да не се нагрява ниско долу корема и разбирасе без никакъв секс!!!
Дано да съм ти била полезна и ако мога да помогна с нещо.... Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 498
Моята приятелка забременя след конизация и да 4-я мес. беше в болница поради риска от спонтанен аборт и и направиха серклаж...след това я изписаха и продължи да лежи до датата на секциото и....

# 5
  • Мнения: 44
Благодаря ви много за отговорите,но леко ме отчаяхте или по-точно кашата в главата ми стана още по-голяма.Конизацията е изрязване на част от шийката на матката.Убедена съм ,че много жени износват нормално децата си след подобна операция,но много ми се искаше някой да сподели личен опит,защото имам още един куп въпроси,а когато отида на консултация всичко ми се изпарява от главата.

# 6
  • Мнения: 864
Значи говорим за едно и също нещо,но както виждаш аз съм в края на 7м.Не ми е правено нищо и нямам проблеми!!!

Общи условия

Активация на акаунт