Деавит или Вагинтол

  • 4 754
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте,
нашата докторка ни изписа Деавит, но всички ми казват, че Вагинтол са по-добри. Каква е разликата  м/у двата вида капки

# 1
  • Мнения: X
Моя Иван е зимно  бебе и на нас ни изписаха Деавит. Вагинтола ( простете за невежеството), дори незнам какво е....Мислех че има само едни капки за тази цел. Все пак нали е витамин Д....може би не е кой знае колко голяма разликата, както при капките за колики например. Еспумизан и Саб Симплекс да речем са с едно и също активно вещество, но на различни фирми. Аз бях взела тези които ми изписа педито, защото просто....нямаше значение, а бях чувала различни отзиви и за двете. Може би и при Деавит-а и Вагинтол-а е така.
 Мамите , които са по-запознати ще изкажат мнение. Аз съм доволна от първите.

# 2
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Вигантол - избери българското  Peace

# 3
  • Мнения: 2 910
Давала съм Вигантол, не мога да ти кажа какви са разликите, защото за Деавит чувам за пръв път   Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Вигантол - избери българското  Peace

Ако трябва да избере българското трябва да вземе Деавит,защото Вигантола е немски WinkАз и с двамата съм давала Вигантол,защото това ми е изписвал педиатъра,не съм се замисляла

# 5
  • Мнения: 547
И двете лекарства са за прифилактика и лечение на рахит.
Деавит е българско производство и съдържа витамин Д2 и А. Вигантолът е немски и съдържа витамин Д3, за който се смята, че по-пълно се усвоява от организма и е по-пречистен.
Давала съм и от двата варианта.

# 6
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
ми объркала съм, щото май аптекарката като го купувах ми каза че е българско newsm78 или незнам, забравила съм, а май имаше нещо че Деавита май не мога да го капвам в устата направо и затова избрах Вигантол, защото ние сме на 1 капка и няма как да я дам по друг начин освен направо в устата

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
и аз съм давала вигантол за другите дори не знаех,че съществуват  Rolling Eyes

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И аз давах Вигантол.  Една съседка даваше на бебето си Деавит и ми каза,че бил по-концентриран и от него се дава по-малко.  newsm78
 
И двете лекарства са за прифилактика и лечение на рахит.
Деавит е българско производство и съдържа витамин Д2 и А. Вигантолът е немски и съдържа витамин Д3, за който се смята, че по-пълно се усвоява от организма и е по-пречистен.
Давала съм и от двата варианта.

Това ми звучи по-обосновано. 

# 9
  • Мнения: 881
Аз давам на моята принцеса Вигантол , но защото ми го предписа педиатърката.Знам че Вигантола съдържа вит.д3,а за другите капки прочетох във форума,изобщо не бях чувала за тях.

# 10
  • Мнения: 61
      Нашата педиатърка ни каза, че Вигантола се дава зимно време, когато Д3 по-лесно се усвоява от организма, заради малката слънчева активност.
      Аз давах Деавит лятото и есента, сега давам Вигантол.
      Не капя директно в устата. Слагам капчиците на лъжичка с малко кърма или адап. мляко и така давам!
      Успех!

# 11
  • Мнения: 1 233
Вигантол давах аз.

# 12
  • Мнения: 3 360
Вигантол съм давала Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Деавит е българско производство и съдържа витамин Д2 и А. Вигантолът е немски и съдържа витамин Д3, за който се смята, че по-пълно се усвоява от организма и е по-пречистен.

След това прекрасно обяснение - Вигантол!

# 14
  • Мнения: 11 545
Давала съм Вигантол.

Общи условия

Активация на акаунт