цветни лещи на FreshLook или Bausch&Lomb

  • 117 744
  • 793
  •   1
Отговори
Бихте ли ми препорачали какви лешти да си купия FreshLook или Bausch&Lomb.до сега не сам имала.Поинтересувах се малко и разбрах, че FreshLook били с по- голямо водно съдържание и затова се понасяли по лесно от окото, но пък били по водни и с по -голям ирис и си личали., а дугите били с 38% водно съдържание и дразнели окото повече.Една приателка ми каза че имало изрелски които били страхотно очветени и с голямо водно съдържание, но незнам каде да ги намери.Аз съм от Пловдив и навсъкъде има само FreshLook или Bausch&Lomb.

# 1
  • Мнения: 1 813
Много правилно са ти казали.
На Bausch&Lomb стоят по-естествено,но са по-"твърди" за носене.
На FreshLook по-добре се понасят от окото,но наистина си личат.
Лично моите всички чифтове са на FreshLook.
Имаше момиче,което пишеше за израелските лещи,но не знам кое беше.Ако искаш потърси в търсачката предната тема и там ще намериш още инфо  Peace

# 2
  • Мнения: 4 665
Моите са на Bausch&Lomb, доволна съм.

# 3
  • Мнения: 3 331
Ходя с цветни лещи много, много отдавна.
И колкото пъти съм си купила Bausch & Lomb, толкова пъти съм съжалила. На моето око стоят ужасно - очевидно не пасват на извивката на окото ми, защото се разместват при премигване и си личат.
Докато с FreshLook нямам такива проблеми. И не мисля, че стоят неестествено - напротив.

# 4
  • София
  • Мнения: 89
Bausch&Lomb ползвам аз. Другите ми стоят изкуствено.

# 5
  • Мнения: 7 723


 Wink И аз искам да си купя, затова ще следя темата  Wink
Някой ще спомене ли нещо за цени  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 229
Аз имам с диоптър на Bausch & Lomb, но се замислям да си взема цветни. newsm78
Предполагам че ще пробвам и тогава ще реша, но досега само на тази марка съм виждала. И аз искам да попитам какви са цените и има ли значение дали са с диоптър или не? Предполагам че с диоптър са по-скъпи, ако някой си е купувал да сподели, моля.  bouquet

Ух ужасно искам лилави лещи, но не ми се дават толкова пари за нещо което ще сложа 2 пъти в годината. Blush

# 7
  • София
  • Мнения: 1 467
Преди около месец си купих Bausch&Lomb- цветни, без диоптър, за 36.00 лева всяка- от край време все за толкова си ги купувам. На мен ми пасват идеално на окото и съм доволна, но не мога да ги сравня с  FreshLook- тях никога не съм ги ползвала

# 8
  • Мнения: 7 723
terpsyhora , извинявай, но аз съм малко невежа  Wink
Защо открай време?
 Сменят ли се?
 През колко време? newsm78

# 9
  • Мнения: 5 622
Имаше момиче,което пишеше за израелските лещи,но не знам кое беше.Ако искаш потърси в търсачката предната тема и там ще намериш още инфо  Peace


Аз съм момичето  Crazy

МОите са Израелски и като ги видях(даже нямах намерени да купувам), не се сдържах и си ги купих. Вече една година ги имам и не са мръднали. Качеството им е страхотно и цветът също е невероятен. цената е доста приемлива, мисля към 80 лв бяха...  Peace

# 10
  • Мнения: 2 534


 Wink И аз искам да си купя, затова ще следя темата  Wink
Някой ще спомене ли нещо за цени  newsm78
Е , хубава работа , искаш , а още не си ме посетила в Ситито  Mr. Green
Сега прИмоция
Бауш - 61.20 за комплект
Фреш Лук - 68 за комплект

Цените са същите , дори и да има дпт

# 11
  • София
  • Мнения: 1 467
terpsyhora , извинявай, но аз съм малко невежа  Wink
Защо открай време?
 Сменят ли се?
 През колко време? newsm78

Сменят се, да. Не мога да ти кажа точно през колко време, но идва един момент, в който започват да дразнят окото- сякаш имаш песъчинка- и тогава - нова Grinning

# 12
  • Мнения: 4 665
Година максимум мисля се ползват. Аз моите ги сменях на по-често, защото ги преносвах направо...денонощно, което никак не е полезно с оглед на това,че ги ползвах само като декоративни. Гледам момичетата и цени вече са споменали Simple Smile Не забравяйте да си сметнете и цена за разтвора, с който се промиват пред и след всяко слагане и сваляне Peace

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 21:01 от Kasidy

# 13
  • Мнения: 2 534
terpsyhora , извинявай, но аз съм малко невежа  Wink
Защо открай време?
 Сменят ли се?
 През колко време? newsm78

Сменят се, да. Не мога да ти кажа точно през колко време, но идва един момент, в който започват да дразнят окото- сякаш имаш песъчинка- и тогава - нова Grinning

Трайност от 6 до 9 месеца , в повечето случаи , ако са добре поддържани издържат  около година
Не забравяйте да си сметнете и цена за разтвора, с който се промиват пред ислед всяко слагане и сваляне Peace

 Peace Цени за комбинирани разтвори в комплект с нужния ви контейнер за съхранение от 10 до 24 лв

# 14
  • София
  • Мнения: 900
Ха така сега  Party

Мамини душици - лещички ще носите, А?!

Какъв кеф - деже барнах и колега  Hug

Момичета сега сериозно

Почти всяка фирма предлага бонус за хората с корекция.
Цените за лещи без и със dpt са еднакви  Peace

Мои наблюдения
Контактната корекция ми е страст и с удоволствие ще се включа,
а и имам богат експириънс  Laughing

Бауш са ми фаворити за цветни лещи, пред фреша.
Хидрофилността определя времето за носене
и колкото е по-висок % вода, толкова е по-активно дишаща лещата.
Роговицата не се кръвоснабдява, а се храни с кислород от въздуха.
В Бг екология е мръсна дума, та да поясня - стандарта в ЕС, 38% минимум е чудесен за коктейл, но в никакъв случай за ПС.
Бауш са с по-кос радиус на кривина и с по-малък диаметър - 13.5мм, което в почти всички случаи е универсално и адаптацията към лещите е чудесна. Имат тъмен кант, който перфектно имитира истинско око.
От там съм фен на сивите лещи - стоят убийствено!!!
Много е важно да питате за срока на годност!!! Има подводни камъчета!!!
На Фреш са им по-ярки цветовете и май бяха по-евтини, но са с диаметър 14 и много често не пасват добре, По спомени май бяха с висока хидрофилност  newsm78

Лошото при цветните лещи е, че винаги се вижда цвета на окото около ириса и това е абсолютно нормално. Все пак това са лещи за бар или купон и като се разшири зеницата, трябва да има нормален взор, а не цветна мътнина.

Малеее, ква лекция отпрах

nella, миличка
пробвай и което го усещаш при мигане,
без движение, но се гледай в огледалото - него си купи  Peace

Работя с оптичния пазар в Пловдив, та ако много плячкаш за еврейски,
ша бодна куешчън на колегите.

Общи условия

Активация на акаунт