Грип (опасен ли е Аугументина?)

  • 1 196
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Zdraveite!Az sym bremena v 6-ti mesec i se razbolqh ot gripa.Piq AUGMENTIN moje li nqkoi da mi kaje da li e opasno za bebeto?Blagodarq predvarielno na tezi koito mi pi6at.

Здравейте!Аз съм бремена в 6-ти месец и се разболях от грипа.
Пия АУГМЕНТИН, може ли някой да ми каже да ли е опасно за бебето? Благодаря предвариелно на тези които ми пишат.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 10:01 от Reza

# 1
  • Мнения: 568
Прочети листовката на лекарството!
Аз също пих антибиотик при бременност и нямаше проблем за бебето.
Но се пие при усложнения след грип, например пневмония или бронхит,
а не при започването на болестта.

# 2
  • Мнения: 1 273
В деветия месец пиех Аугментин--тогава лекарката ми каза , че няма проблем защото бебето е напълно развито, незнам обаче за 6 месец как стоят нещата.От лекар ли ти е предписан?
П.П> В листовката пише, да не се пие от бременни.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
И на мен ми бяха изписали Аугментин заради бактерии в урината. Мисля, че може да се пие.Не  се  притеснявай, няма да навреди. Peace

# 4
  • Мнения: 657
И на мен ми бяха изписали Аугментин заради бактерии в урината. Мисля, че може да се пие.Не  се  притеснявай, няма да навреди. Peace
И аз го пих за същото в края на 8 месец.Когато попитах,дали няма да навреди ми отговориха,че го предписвали дори на бебенца Peace

# 5
  • Мнения: 957
Аугментина е от групата на пеницилините- антибиотици, които са допустими да се вземат по време на бременността, тъй като рискът от малформации илу спонтанен аборт е много малък (1-3%). Има една американска класификация, за позволените по време на бременността лекарства, която класифицира лекарствата в 4 групи А, В, С и Д http://www.safefetus.com. Си Д са абсолютно противопоказни, тъй като увреждат плода ( например Доксициклин или Тетрациклин). Между другото мъжът ми е жив пример за увреждане с тетрациклин. Майка му  вземала тртрациклин по време на бременността, който уврежда зъбите на бебето. Мъжът ми е с 11 коронки на 34 години!!! и останалите му зъби не са в цветущо състояние.  Обаче Аугментин, Зинат, Оспексин, Азитромицин, Еритромицин и др. не са опасни и могат да се вземат и от бременни. Така че не се притеснявай. Мисля, че лекарите в БГ са наясно кое вреди и кое не.

Общи условия

Активация на акаунт